Gripex Noc

Gripex Noc to lek, który stosuje się przed snem, ponieważ oprócz skutecznego działania na objawy przeziębienia i grypy, umożliwia regenerujący sen. Substancjami czynnymi preparatu Gripex Noc są: paracetamol, pseudoefedryna, dekstrometorfan i chlorofeniramina. Lek ten łagodzi bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy. Gripex Noc zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Lek jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję: , , ,

Wskazania / działanie

Gripex to lek wieloskładnikowy lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwkaszlowym. Zmniejsza obrzęk błony śluzowej nosa i zatok przynosowych, udrożnia przewody nosowe i zmniejsza ilość wydzieliny śluzowej. Łagodne działanie uspakające i nasenne chlorgeniraminy ułatwia zasypianie.

Wskazaniem do stosowania leku Gripex Noc jest doraźne leczenie objawów przeziębienia, grypy, stanów grypopodobnych, zapalenia zatok przynosowych (gorączka, katar, kaszel, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe).

Skład

1 tabletka powlekana zawiera jako substancje czynne:
Paracetamolum (paracetamol) 500 mg
Pseudoephedrini hydrochloridum (chlorowodorek pseudoefedryny) 30 mg
Dextromethorphani hydrobromidum (bromowodorek dekstrometorfanu) 15 mg
Chlorpheniramini maleas (maleinian chlorfeniraminy) 2 mg

Substancje pomocnicze: Skrobia żelowana, Powidon, Kwas stearynowy, Celuloza mikrokrystaliczna, Krospowidon, Krzemionka koloidalna bezwodna,Błękit brylantowy (E 133),Indygotyna (E 132)
Skład otoczki: Polidekstroza, Tytanu dwutlenek (E 171), Hypromeloza, Błękit brylantowy (E 133), Triacetyna, Makrogol 8000, Makrogol 400
Tusz do nadruku: Opacode Black S-1-17823: Szelak, Żelaza tlenek czarny (E 172), Alkohol n-butylowy, Alkohol izopropylowy, Amonu wodorotlenek, Glikol propylenowy.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
1 lub 2 tabletki przed snem (nie stosować więcej niż 8 tabletek na dobę).

Przedawkowanie

W przypadku przedawkowania mogą wystąpić nudności, wymioty, bladość, bóle brzucha, nadmierna senność, uszkodzenie nerek i wątroby. W razie przedawkowania należy wezwać lekarza.

Jedzenie i picie (alkohol)

Brak informacji na temat związku stosowania leku Gripex Noc z jedzeniem i piciem.

Ciąża i karmienie piersią

Produktu leczniczego Gripex Noc nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Gripex Noc

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Gripex Noc (forum)

Stosujesz Gripex Noc? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

1 komentarz do “Gripex Noc”

  1. Gdy czuję,że zbliża się grypa połykam tabletkę przed snem i rano budzę się jak owo narodzona. Czy jest coś lepszego??? Raczej nie, ale może poda ktos czy poleca inny lek?…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Gripex Noc. Podziel się doświadczeniami na forum.