Spis leków zawierających substancję: Prometazyna

Choligrip na noc

Choligrip na noc to lek dostępny bez recepty, który ma postać syropu. Zawiera trzy substancje czynne: paracetamol, prometazynę i dekstrometorfan. Lek ten łagodzi objawy towarzyszące przeziębieniom i grypie, takie jak bóle głowy, bóle gardła, gorączka, katar oraz suchy, drażniący kaszel. Jest przeznaczony do stosowania przed snem w celu zmniejszenia objawów utrudniających prawidłowy sen.

Diphergan

Diphergan to lek przeciwhistaminowy, który jest dostępny na receptę. Zawiera substancję czynną prometazynę. Jest stosowany w leczeniu objawów alergii, choroby lokomocyjnej oraz stanów lękowych. Dodatkowo, ze względu na swoje właściwości uspokajające, może być stosowany przed i po zabiegach chirurgicznych.

Polfergan

Polfergan to lek w postaci syropu, który zawiera substancję czynną chlorowodorek prometazyny. Jest to lek o działaniu przeciwalergicznym, uspokajającym i przeciwwymiotnym. Stosowany jest w leczeniu objawów alergicznych, takich jak katar sienny, pokrzywka, alergiczny nieżyt nosa, alergiczne zapalenie spojówek czy alergiczne reakcje skórne. Polfergan jest dostępny na receptę.