Acodin 150 Junior

Lek Acodin 150 Junior wystepuje w postaci syropu.

Preparat o działaniu przeciwkaszlowym. Działa ośrodkowo przez hamujący wpływ na ośrodek kaszlu w rdzeniu przedłużonym. W dawkach terapeutycznych nie wpływa na ośrodek oddechowy i nie hamuje czynności nabłonka rzęskowego oskrzeli. Wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego. Działanie przeciwkaszlowe występuje po ok. 15-30 min po podaniu i utrzymuje się przez 5-6 h.

Jaki jest skład Acodin 150 Junior, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol. 5 ml syropu zawiera 7,5 mg dekstrometorfanu bromowedorku i 50 mg dekspantenolu.

Ponadto lek zawiera: karmelozę sodową, glicerynę, sacharozę, benzoesan sedu, karmel spøżywczy, kwas cytrynowy, esencję malinową spożywczą, wodę oczyszczoną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Acodin 150 Junior – jak stosować ten lek?

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
1 tabl. (15 mg) co 4 h lub 2 tabl. (30 mg) co 6-8 h; maksymalna dawka dobowa
wynosi 8 tabl. (120 mg). Syrop.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
5 ml syropu Acodin 300 lub 10 ml syropu Acodin 150 Junior do 4 razy na dobę.

Dzieci od 6 do 12 lat:
5 ml syropu Acodin 150 Junior do 4 razy na dobę.

Preparat może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W wyniku przedawkowania leku mogą wystąpić następujące
bjawy: pobudzenie, zaburzenia świadomości, stan dezorientacji, senność, nudności, wymioty, oczopląs, niezborność ruchowa. Bardzo duże dawki deksn’ometorfanu mogą spowodować hamowanie czynności ośrodka oddechowego (spowolnienie oddechu).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Acodin 150 Junior – czy mogę spożywać alkohol?

Syrop Acodin 150 Junior można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Acodin 150 Junior w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Acodin 150 Junior – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ACODIN 150 Junior, (7,5 mg + 50 mg)/5 ml, syrop

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Acodin 150 Junior m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ACODIN 150 Junior, (7,5 mg + 50 mg)/5 ml, syrop

Opinie o Acodin 150 Junior - forum pacjentów

Stosujesz Acodin 150 Junior? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz