ACODIN 150 JUNIOR

KATEGORIA:
LEKI PULMONOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

ACODIN 150 JUNIOR - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku ACODIN 150 JUNIOR. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku ACODIN 150 JUNIOR w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA ACODIN 150 JUNIOR? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Acodin 150 Junior wystepuje w postaci syropu.

Preparat o działaniu przeciwkaszlowym. Działa ośrodkowo przez hamujący wpływ na ośrodek kaszlu w rdzeniu przedłużonym. W dawkach terapeutycznych nie wpływa na ośrodek oddechowy i nie hamuje czynności nabłonka rzęskowego oskrzeli. Wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego. Działanie przeciwkaszlowe występuje po ok. 15-30 min po podaniu i utrzymuje się przez 5-6 h.

SKŁAD ACODIN 150 JUNIOR, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancjami czynnymi leku są dekstrometorfanu bromowodorek i dekspantenol. 5 ml syropu zawiera 7,5 mg dekstrometorfanu bromowedorku i 50 mg dekspantenolu.

Ponadto lek zawiera: karmelozę sodową, glicerynę, sacharozę, benzoesan sedu, karmel spøżywczy, kwas cytrynowy, esencję malinową spożywczą, wodę oczyszczoną.

JAKIE JEST DAWKOWANIE ACODIN 150 JUNIOR? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Doustnie.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
1 tabl. (15 mg) co 4 h lub 2 tabl. (30 mg) co 6-8 h; maksymalna dawka dobowa
wynosi 8 tabl. (120 mg). Syrop.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
5 ml syropu Acodin 300 lub 10 ml syropu Acodin 150 Junior do 4 razy na dobę.

Dzieci od 6 do 12 lat:
5 ml syropu Acodin 150 Junior do 4 razy na dobę.

Preparat może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI ACODIN 150 JUNIOR, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W wyniku przedawkowania leku mogą wystąpić następujące
bjawy: pobudzenie, zaburzenia świadomości, stan dezorientacji, senność, nudności, wymioty, oczopląs, niezborność ruchowa. Bardzo duże dawki deksn’ometorfanu mogą spowodować hamowanie czynności ośrodka oddechowego (spowolnienie oddechu).

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Syrop Acodin 150 Junior można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ ACODIN 150 JUNIOR W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA LEKU ACODIN 150 JUNIOR – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – ACODIN 150 JUNIOR CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - ACODIN 150 JUNIOR CENA, REFUNDACJA

ACODIN 150 JUNIOR OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here