Aspirin Complex Hot

Aspirin Complex Hot

Lek Aspirin Complex Hot ma właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i zmniejszające przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Lek Aspirin Complex Hot zawiera dwie substancje czynne: kwas acetylosalicylowy i chlorowodorek pseudoefedryny.

Lek Aspirin Complex Hot jest stosowany w leczeniu objawowym przekrwienia i obrzęku błony śluzowej nosa oraz związanych z przeziębieniem dolegliwości bólowych i gorączki. W przypadku przeziębienia przebiegającego tylko z jednym z wyżej opisanych objawów, należy rozważyć przyjęcie leku, zawierającego jedną z wymienionych substancji czynnych.

BL Market - popularne produky

Trwa okres przeziębień i infekcji dróg oddechowych. Zarówno my, jak i nasze dzieci częściej kaszlemy, psikamy, a także zmagamy się z katarem i pogorszonym samopoczuciem. Zachęcamy do zapoznania się z najpopularniejszymi produktami na BL Market.

Jaki jest skład Aspirin Complex Hot, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: kwas acetylosalicylowy i pseudoefedryny chlorowodorek.
Jedna saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to: sacharoza, hypromeloza, sukraloza, aromat waniliowy i aromat miętowo-mentolowo eukaliptusowy (zawierający mentol i cyneol).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Aspirin Complex Hot – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka to:
Dorośli młodzież od 16 roku życia: 1-2 saszetki, max. do 6 saszetek na dobę.

W razie potrzeby pojedyncze dawki można przyjmować w odstępach 4 do 8 godzin. Całkowita dawka dobowa nie powinna być większa niż 6 saszetek (co odpowiada dawce 3000 mg kwasu acetylosalicylowego i 180 mg pseudoefedryny chlorowodorku).

Leku Aspirin Complex Hot nie należy podawać dzieciom i młodzieży w wieku poniżej 16 lat, chyba że lekarz zaleci inaczej. Z uwagi na ograniczone doświadczenie stosowania tego leku u dzieci i młodzieży nie jest możliwe
ustalenie zaleceń dotyczących dawkowania dla tej grupy wiekowej.

Podanie doustne.
Wysypać zawartość jednej lub dwóch saszetek leku Aspirin Complex Hot do szklanki gorącej, lecz nie wrzącej wody i dokładnie zamieszać. Zawiesinę należy ostudzić do odpowiednio niskiej temperatury umożliwiającej wypicie. Granulat nie ulega całkowitemu rozpuszczeniu. Nie należy przyjmować leku Aspirin Complex Hot dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przedawkowania leku mogą wystąpić: ból głowy, zawroty głowy, drgawki, wymioty, szumy w uszach, przyspieszenie rytmu serca (tachykardia), ból w klatce piersiowej, pobudzenie lub duszność. W przypadku podejrzenia przedawkowania leku należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aspirin Complex Hot – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.

Spożywanie alkoholu podczas stosowania kwasu acetylosalicylowego może zwiększyć ryzyko wystąpienia krwawień z przewodu pokarmowego i zaburzyć zdolność reakcji.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aspirin Complex Hot w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Aspirin Complex Hot nie należy stosować podczas ciąży i karmienia piersią, ze względu na brak wystarczających doświadczeń stosowania obu substancji czynnych w połączeniu.

Lek ten należy do grupy leków (niesteroidowe leki przeciwzapalne), które mogą niekorzystnie wpływać na płodność u kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.

Ulotka Aspirin Complex Hot – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ASPIRIN COMPLEX HOT 500 mg + 30 mg, granulat do sporzàdzania zawiesiny doustne (Kwas acetylosalicylowy + Pseudoefedryny chlorowodorek)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Aspirin Complex Hot m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Aspirin Complex Hot - forum pacjentów

Stosujesz Aspirin Complex Hot? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz