Gripblocker Zatoki to lek bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne - paracetamol oraz pseudoefedryny chlorowodorek. Jest stosowany w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, które przebiegają z gorączką, bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi. Ponadto, lek jest wykorzystywany w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Gripblocker Zatoki. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.
Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.
Jak działa lek Gripblocker Zatoki i jakie są wskazania do stosowania?
Gripblocker Zatoki jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne – paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz zmniejszające przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych.
Wskazania do stosowania
Lek Gripblocker Zatoki stosuje się w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.
Lek może być stosowany u pacjentów, u których stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pochodnych kwasu acetylosalicylowego jest niewskazane.
Jaki jest skład Gripblocker Zatoki, jakie substancje zawiera?
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek.
Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K-15/17, woda oczyszczona oraz otoczka: żelatyna, glicerol, sorbitol ciekły niekrystalizujący, czerwień koszenilowa (E 124), żółcień chinolinowa (E 104), woda oczyszczona.
Dawkowanie preparatu Gripblocker Zatoki – jak stosować?
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zalecana dawka:
• Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
– 2 kapsułki co 4-6 godzin, maksymalnie 8 kapsułek na dobę
• Dzieci w wieku 6-12 lat
– 1 kapsułka co 6 godzin, maksymalnie 4 kapsułki na dobę
U dzieci w wieku poniżej 12 lat leku nie należy stosować bez zalecenia lekarza.
Lek podaje się doustnie.
Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie paracetamolu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.
Objawy przedawkowania pseudoefedryny to: drażliwość, niepokój, drżenie, drgawki, tachykardia, utrudnione oddawanie moczu, arytmia komorowa, podwyższenie ciśnienia w krążeniu płucnym.
W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Gripblocker Zatoki – czy mogę spożywać alkohol?
W okresie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Gripblocker Zatoki w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.
Substancje czynne zawarte w leku Gripblocker Zatoki przenikają w niewielkich ilościach do mleka ludzkiego. Kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować leku Gripblocker Zatoki.
Żródła / Bibliografia:
Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Gripblocker Zatoki
PPF Hasco-Lek S.A.
Ulotka Gripblocker Zatoki – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)
Pobrano 6 razy
Rozmiar plku 60.56 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Pobrano 3 razy
Rozmiar plku 68.06 KB
Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.
Sprawdź cenę i dostępność Gripblocker Zatoki w najbliższej aptece
Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Gripblocker Zatoki
Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Gripblocker Zatoki? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.