Antidol 15

Antidol 15 jest złożonym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, dostępnym w postaci tabletek. Zawiera paracetamol zmniejszający ból i działający przeciwgorączkowo oraz kodeinę, należącą do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Kodeina może być stosowana w monoterapii lub z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Działanie przeciwbólowe leku Antidol 15 utrzymuje się około 4 godzin. Zarówno paracetamol, jak i kodeina ulegają metabolizmowi w wątrobie. Całkowite wydalenie z moczem następuje … Czytaj dalej

Ascodan

Ascodan

Lek Ascodan zawiera kwas acetylosalicylowy i kodeinę. Kwas acetylosalicylowy działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Kodeina poza działaniem przeciwbólowym działa przeciwkaszlowo. Wskazania do stosowania: • Dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie z gorączką. • Dolegliwości bólowe różnego pochodzenia o lekkim i średnim nasileniu, w tym: bóle głowy, mięśni, stawów, ból neuropatyczny i inne. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy i kodeiny fosforan. 1 tabletka zawiera … Czytaj dalej

Brufen Plus

Lek zawiera ibuprofen i kodeinę, które są substancjami przeciwbólowymi. Działając na organizm w różny sposób, ibuprofen i kodeina łącznie zmniejszają ból i sztywność. Ibuprofen należy do grupy leków nazywanych „niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi” (NLPZ). Kodeina należy do grupy leków nazywanych „opioidowe leki przeciwbólowe”, które działają w celu zmniejszenia odczucia bólu. Każda tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu i 30 mg kodeiny fosforanu półwodnego. Lek ten jest stosowany: – do zmniejszania bólu o … Czytaj dalej

Co-Codamol

Lek Co-Codamol zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci kodeiny fosforanu półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol można stosować u dzieci w wieku powyżej 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu, który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen, stosowanymi w monoterapii. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej

Co-Codamol Forte

Lek Co-Codamol Forte zawiera dwa różne analgetyki (leki przeciwbólowe): paracetamol i kodeinę (w postaci fosforanu kodeiny półwodnego). Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, łagodzącymi ból. Lek Co-Codamol Forte można stosować u dzieci powyżej 16 lat w krótkotrwałym łagodzeniu bólu o średnim i dużym nasileniu , który nie ustąpi po leczeniu innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol lub ibuprofen stosowanymi w monoterapii. Jaki jest skład , jakie substancje … Czytaj dalej

Dafalgan Codeine

Dafalgan Codeine jest lekiem przeciwbólowym, zawierającym dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: paracetamol działający także przeciwgorączkowo oraz fosforan kodeiny półwodny – opioidowy lek przeciwbólowy. Połączenie dwóch substancji czynnych, powoduje silniejsze oraz dłuższe działanie przeciwbólowe od działania każdego z tych składników oddzielnie. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka. Kodeinę można stosować u dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony … Czytaj dalej

Efferalgan Codeine

Efferalgan Codeine jest lekiem przeciwbólowym, zawierającym dwie substancje czynne o działaniu przeciwbólowym: paracetamol działający także przeciwgorączkowo oraz fosforan kodeiny półwodny – opioidowy lek przeciwbólowy. Połączenie dwóch substancji czynnych, powoduje silniejsze oraz dłuższe działanie przeciwbólowe od działania każdego z tych składników oddzielnie. Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka. Kodeinę można stosować u dzieci w wieku od 12 lat w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony … Czytaj dalej

Herbapini

HerbaPini

Herbapini jest lekiem, zawierającym fosforan kodeiny, o działaniu przeciwkaszlowym. Wskazania do stosowania Doraźnie w suchym męczącym kaszlu w przebiegu nieżytów górnych dróg oddechowych. Herbapini jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 12 lat. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są wyciąg sosnowy, nalewka koprowa, kodeiny fosforan. W 100 g syropu zawarte jest: fosforan kodeiny (Codeini phosphas hemihydricus) – 0,05 g, wyciąg płynny … Czytaj dalej

Neoazarina

Neoazarina

Neoazarina jest lekiem wykazującym działanie przeciwkaszlowe. Wskazania do stosowania: W silnych napadowych (zwłaszcza nocnych) atakach kaszlu. W nieżytach górnych dróg oddechowych. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: Fosforan kodeiny półwodny (Codeini phosphas hemihydricus) 10 mg Sproszkowane ziele tymianku (Thymi herba pulveratum) 316 mg. Substancje pomocnicze to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon K -30, makrogol 6000, talk, olejek eteryczny anyżowy. Dawkowanie preparatu – jak stosować ten … Czytaj dalej

Nurofen Plus

Ibuprofen zawarty w leku Nurofen Plus, należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), które wykazują zdolność zmniejszenia takich dolegliwości jak ból i gorączka. Kodeina, druga substancja czynna leku Nurofen Plus, jest silnym lekiem przeciwbólowym. Połączenie ibuprofenu i kodeiny w leku Nurofen Plus zapewnia skojarzone działanie przeciwbólowe. Lek jest wskazany do stosowania w następujących przypadkach: – bóle reumatyczne i mięśniowe, bóle pleców, nerwobóle, migrena, bóle głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie, – … Czytaj dalej

Paracetamol + Codeine Omega Pharma

Lek Paracetamol + Codeine Omega Pharma może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, migreny z objawami ostrzegawczymi (aurą) i bez takich objawów, bólu zęba (w tym bólu po ekstrakcji), bolesnego miesiączkowania, bólu pleców, bólu … Czytaj dalej

Paramax-Cod

Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Lek zawierający mieszaninę paracetamolu i kodeiny powoduje dłuższe i silniejsze działanie przeciwbólowe w porównaniu z działaniem każdego składnika oddzielnie. Lek jest stosowany w krótkotrwałym leczeniu bólu o umiarkowanym nasileniu. Ten lek zawiera kodeinę. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może by stosowana sama (w monoterapii) lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Kodeinę mona stosowac u … Czytaj dalej

Solpadeine

Solpadeine

Lek Solpadeine zawiera 3 substancje czynne: paracetamol, kodeinę i kofeinę. Jego działanie lecznicze jest wynikiem skojarzonego działania substancji czynnych. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy i nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Kodeina wykazuje działanie przeciwbólowe i działa przeciwkaszlowo. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. … Czytaj dalej

Solpadeine Max

Solpadeine Max

Lek Solpadeine Max może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, migreny z objawami ostrzegawczymi (aurą) i bez takich objawów, bólu zębów (w tym bólu po ekstrakcji), bolesnego miesiączkowania, neuralgii, bólu związanego z uszkodzeniami w … Czytaj dalej

Talvosilen

Talvosilen jest lekiem przeciwbólowym, który można stosować u dzieci od 12 lat, młodzieży i dorosłych. Ten lek zawiera paracetamol i kodeinę. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Talvosilen można stosować u dzieci w wieku od 12 lat, w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi lekami przeciwbólowymi, … Czytaj dalej

Talvosilen forte

Talvosilen forte jest lekiem przeciwbólowym, który można stosować u dzieci od 12 lat, młodzieży i dorosłych. Ten lek zawiera paracetamol i kodeinę. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które łagodzą ból. Może być stosowana w monoterapii lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi, takimi jak paracetamol. Talvosilen forte można stosować u dzieci w wieku od 12 lat, w krótkotrwałym łagodzeniu umiarkowanego bólu, który nie jest łagodzony innymi … Czytaj dalej

Thiocodin

Tabletki Thiocodin zawierają dwie substancje czynne: kodeiny fosforan półwodny i sulfogwajakol. Kodeiny fosforan półwodny działa przeciwkaszlowo, hamuje odruch kaszlowy zmniejszając częstość napadów kaszlu. Sulfogwajakol działa wykrztuśnie, ułatwia przemieszczanie się upłynnionej wydzieliny w drogach oddechowych i jej odkrztuszanie. Tabletki Thiocodin należy stosować wyłącznie doustnie. Wskazania do stosowania leku Thiocodin: leczenie suchego, uporczywego kaszlu bez odkrztuszania wydzieliny. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? Substancjami czynnymi leku są: – kodeiny fosforan półwodny … Czytaj dalej

Ultracod

Ultracod jest lekiem złożonym zawierającym dwie substancje czynne – paracetamol i kodeiny półwodny fosforan (kodeinę), należącymi do grupy leków przeciwbólowych. Lek Ultracod jest wskazany do stosowania w leczeniu bólu o średnim i dużym nasileniu, może być stosowany przez osoby dorosłe i młodzież w wieku powyżej 12 lat w bólach różnego pochodzenia takich, jak ból głowy, ból zębów, bóle układu ruchu lub bolesne miesiączkowanie. Jaki jest skład , jakie substancje zawiera? … Czytaj dalej