Paracetamol + Codeine Omega Pharma

Lek Paracetamol + Codeine Omega Pharma może być stosowany u pacjentów w wieku powyżej 12 lat w celu krótkotrwałego uśmierzania umiarkowanego bólu wymagającego silniejszego działania przeciwbólowego niż obserwowane po podaniu innych leków przeciwbólowych, takich jak zawierające pojedynczo paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy.

Może być stosowany w leczeniu bólu głowy, migreny z objawami ostrzegawczymi (aurą) i bez takich objawów, bólu zęba (w tym bólu po ekstrakcji), bolesnego miesiączkowania, bólu pleców, bólu mięśni, neuralgii, bólu kości i stawów związanego z zapaleniem stawów i reumatyzmem, bólu związanego z uszkodzeniami w wyniku nadmiernego wysiłku i skręceniami oraz rwy kulszowej.

Tabletki zawierają dwa składniki czynne: paracetamol i kodeinę. Kodeina i paracetamol są lekami przeciwbólowymi. Kodeina należy do grupy leków zwanych opioidowymi lekami przeciwbólowymi, które uśmierzają ból. Można ją stosować samodzielnie lub w skojarzeniu z innymi lekami przeciwbólowymi. Dzięki podwójnemu mechanizmowi działania składników możliwe jest szybkie uśmierzenie umiarkowanego bólu.

Jaki jest skład Paracetamol + Codeine Omega Pharma, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są paracetamol i kodeiny fosforan półwodny. Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu i 12,8 mg kodeiny fosforanu półwodnego.

– Inne składniki leku:

Rdzeń tabletki: skrobia żelowana, kukurydziana; powidon K25, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa;
Otoczka tabletki (Opadry II Pink): laktoza jednowodna, hypromeloza, makrogol 4000, żółcień chinolinowa (E 104), erytrozyna (E 127) i tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancję: , .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Paracetamol + Codeine Omega Pharma – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Osoby dorosłe:
2 tabletki popić wodą i przyjmować co 4 do 6 godzin, zależnie od potrzeb.
– Nie należy przyjmować częściej niż co 4 do 6 godzin.
– Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na w ciągu 24 godzin (jest to równoważne 4g paracetamolu i 102,4 mg półwodnego fosforanu kodeiny).

Osoby w podeszłym wieku
U osób w podeszłym wieku, osłabionych i unieruchomionych może być konieczne zmniejszenie dawki.

Zaburzenia czynności nerek:
W przypadku podawania paracetamolu pacjentom z niewydolnością nerek zaleca się zmniejszenie dawki i zwiększenie minimalnego odstępu między każdym podaniem do co najmniej 6 godzin.

Osoby dorosłe:
Wskaźnik filtracji kłębkowej (GFR): 10-50 ml/min – Dawka: 500 mg co 6 godzin
Wskaźnik filtracji kłębkowej (GFR): <10 ml/min – Dawka: 500mg co 8 godzin

Zaburzenia czynności wątroby:
U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby lub zespołem Gilberta dawkę należy zmniejszyć lub wydłużyć odstęp między dawkami.

Dzieci w wieku 16-18 lat:
2 tabletki popić wodą i przyjmować co 6 godzin, zależnie od potrzeb.
– Nie przyjmować częściej niż co 6 godzin.
– Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek w ciągu 24 godzin (co jest równoważne z 4g paracetamolu i 102,4 mg półwodnego fosforanu kodeiny).
– Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.

Dzieci w wieku 12-15 lat:
1 tabletkę popić wodą i przyjmować co 6 godzin, zależnie od potrzeb.
– Nie przyjmować częściej niż co 6 godzin.
– Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki w ciągu 24 godzin (co jest równoważne z 2g paracetamolu i 51,2 mg półwodnego fosforanu kodeiny).
– Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.

O ile lekarz nie zaleci inaczej, maksymalna dawka nie powinna przekraczać 2g w ciągu 24 godzin:
– Jeśli pacjent jest w podeszłym wieku, dorosły lub nastolatkiem w wieku poniżej 50 kg
– Jeśli pacjent cierpi na łagodne do umiarkowanego choroby wątroby i nerek
– Jeśli u pacjenta występuje Zespół Gilberta (rodzinna niehemolityczna żółtaczka)
– Jeżeli pacjent choruje na przewlekły alkoholizm, jest niedożywiony lub odwodniony

Tego leku nie należy stosować dłużej niż przez 3 dni. Jeżeli po 3 dniach ból nie zmniejsza się, należy porozmawiać z lekarzem.

W razie wątpliwości, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 12 lat.
Lek Paracetamol + Codeine Omega Pharma nie jest zalecany w leczeniu pacjentów poniżej 12. roku życia ze względu na ryzyko wystąpienia ciężkich problemów z oddychaniem.

Możliwe skutki odstawienia
Ten lek zawiera kodeinę i może powodować uzależnienie w przypadku ciągłego stosowania przez ponad 3 dni. Po przerwaniu przyjmowania leku mogą wystąpić objawy odstawienia.

Jeśli objawy nie ustępują albo ból głowy nie mija, skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Niezwłocznie porozmawiać z lekarzem w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki tego leku, nawet w przypadku dobrego samopoczucia. Jest to związane z tym, że zbyt duża dawka paracetamolu może spowodować opóźnione i ciężkie uszkodzenie wątroby.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paracetamol + Codeine Omega Pharma – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paracetamol + Codeine Omega Pharma w okresie ciąży i karmienia piersią?

O ile lekarz nie zaleci inaczej, należy unikać stosowania leku Paracetamol + Codeine Omega Pharma w czasie ciąży.
Nie należy przyjmować Paracetamol + Codeine Omega Pharma w okresie karmienia piersią. Kodeina i morfina przenikają do mleka kobiecego.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Jeżeli pacjent odczuwa zawroty głowy lub nadmierne uspokojenie w czasie stosowania leku Paracetamol + Codeine Omega Pharma, nie powinien prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Paracetamol + Codeine Omega Pharma i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Paracetamol + Codeine Omega Pharma – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Paracetamol + Codeine Omega Pharma. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Paracetamol + Codeine Omega Pharma 500 mg + 12,8 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Codeini phosphas hemihydricus)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Paracetamol + Codeine Omega Pharma m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Paracetamol + Codeine Omega Pharma 500 mg + 12,8 mg, tabletki powlekane (Paracetamolum + Codeini phosphas hemihydricus)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Paracetamol + Codeine Omega Pharma? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.