PANACIT EXTRA

KATEGORIA:
LEKI PRZECIWBÓLOWE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

PANACIT EXTRA - INFORMACJE I OPINIE O LEKU



Na tej stronie znajdują się informacje o leku PANACIT EXTRA. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku PANACIT EXTRA w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PANACIT EXTRA? – OPIS I WSKAZANIA

Panacit Extra zawiera połączenie dwóch substancji czynnych: paracetamolu i kofeiny, które skutecznie zwalczają ból i gorączkę.

Paracetamol działa przeciwbólowo i zmniejsza podwyższoną temperaturę ciała. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu, redukuje zmęczenie, w niewielkim stopniu wspomaga oddychanie i krążenie krwi w stanie gorączkowym.
Panacit Extra nie podrażnia żołądka.

Panacit Extra wskazany jest do łagodzenia bólu głowy, migreny, bólu pleców, bólu zębów oraz bólu miesiączkowego. Panacit Extra łagodzi także nieprzyjemne objawy grypy i przeziębienia, takie jak ból mięśni lub stawów czy ból gardła oraz obniża gorączkę.

Po konsultacji z lekarzem, Panacit Extra może być stosowany w chorobach reumatycznych, takich jak zapalenie stawów (choroba zwyrodnieniowa stawów) i nerwobólach (ból zlokalizowany we włóknach nerwowych).

Panacit Extra może być stosowany przez dorosłych i młodzież powyżej 12 lat.

Należy skonsultować się z lekarzem, jeśli samopoczucie nie zmieni się lub zmieni się na gorsze po 3 dniach leczenia.

SKŁAD PANACIT EXTRA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancjami czynnymi leku są paracetamol 500 mg i kofeina 65 mg w jednej tabletce.

– Pozostałe składniki to: skrobia żelowana kukurydziana, powidon K 25, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PANACIT EXTRA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat
1 – 2 tabletki do 4 razy na dobę w zależności od potrzeb, nie częściej niż co 4 godziny. Pojedyncza tabletka jest odpowiednia dla pacjentów o masie ciała 34 do 60 kg; dwie tabletki mogą stosować pacjenci o masie ciała powyżej 60 kg. Maksymalna pojedyncza dawka to dwie tabletki. Nie należy stosować więcej niż 8 tabletek w ciągu 24 godzin.

Stosowanie u dzieci i młodzieży (w wieku 12 – 15 lat)
1 tabletka 3 razy na dobę w zależności od potrzeb, nie częściej niż co 6 godzin. Maksymalna pojedyncza dawka to jedna tabletka. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletki w ciągu 24 godzin.

Nie podawać Panacit Extra dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem w sprawie dostosowania dawkowania. Po rozważeniu warunków zdrowotnych pacjenta, lekarz może zalecić mniejszą dawkę lub wydłużyć odstęp między dawkami na dłuższy niż 4 godziny.

Nie należy przyjmować większej niż zalecana dawki dobowej.

Tabletki należy połykać popijając wystarczającą ilością płynu.

Nie należy stosować innych leków zawierających paracetamol.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować Panacit Extra dłużej niż 7 dni. Jeśli poprawa nie nastąpi lub stan się pogorszy po 3 dniach, należy skonsultować się z lekarzem.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PANACIT EXTRA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku przedawkowania lub przypadkowego połknięcia przez dziecko, należy natychmiast udać się do lekarza lub najbliższego szpitala i podać dokładną ilość zażytego leku Panacit Extra. Należy pokazać opakowanie i tę ulotkę dołączoną do opakowania.

Przedawkowanie paracetamolu może prowadzić do poważnego uszkodzenia wątroby. W przypadku przedawkowania należy natychmiast udać się do lekarza, nawet jeśli objawy przedawkowania nie są obecne.

Duże dawki kofeiny mogą wywoływać ból głowy, drżenie, nerwowość i rozdrażnienie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie należy spożywać alkoholu podczas przyjmowania tego leku. Długotrwałe spożywanie alkoholu znacząco zwiększa ryzyko niewydolności wątroby. Jeśli pacjent nadużywa alkoholu, przed rozpoczęciem leczenia należy skonsultować się z lekarzem.

Panacit Extra zawiera kofeinę. Podczas leczenia należy unikać nadmiernego spożywania napojów zawierających kofeinę (np. kawy lub innych napojów kofeinowych). Spożycie dużych ilości kofeiny może powodować problemy z zasypianiem, drżenie i uczucie dyskomfortu w klatce piersiowej (spowodowane przyspieszeniem akcji serca).

Panacit Extra można przyjmować niezależnie od posiłków. Stosowanie po posiłku może prowadzić do zmniejszenia skuteczności paracetamolu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PANACIT EXTRA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie zaleca się stosowania leku Panacit Extra w okresie ciąży i karmienia piersią.

ULOTKA LEKU PANACIT EXTRA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PANACIT EXTRA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - PANACIT EXTRA CENA, REFUNDACJA

PANACIT EXTRA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here