Apap Extra

Apap Extra to lek dostępny bez recepty, który zawiera w swoim składzie paracetamol i kofeinę. Działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Jest zalecany do doraźnego stosowania w celu łagodzenia dolegliwości bólowych, takich jak ból głowy, migrena, bóle mięśni, bóle zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, bóle kostno-stawowe. Dodatkowo Apap Extra łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie jak gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Apap Extra. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

APAP EXTRA to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy.

Zawiera jako substancje czynne paracetamol i kofeinę. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.

Jaki jest skład Apap Extra, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 500 mg kofeina 65 mg

Pozostałe składniki leku to: substancje pomocnicze: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian; w skład otoczki tabletki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:
,

Dawkowanie preparatu Apap Extra – jak stosować?

Dorośli: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę);

Dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletki co 4-6 godzin (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

Leku APAP EXTRA nie należy podawać dzieciom poniżej 12 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku APAP Extra: Mogą wystąpić nasilone nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność lub bezsenność, ogólne osłabienie, bóle brzucha, zwiększona diureza, odwodnienie i gorączka. Cięższe zatrucie objawia się arytmią serca i drgawkami toniczno-klonicznymi. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Apap Extra – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie zmniejsza wchłaniania leku.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Apap Extra w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Apap Extra

Ulotka Apap Extra – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Apap Extra przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Apap Extra m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Apap Extra w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Apap Extra

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Apap Extra? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

1 komentarz do “Apap Extra”

  1. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że po przyjęciu Apap Extra (zawsze biorę na noc i tylko w przypadku bólu głowy) następnego dnia występują mdłości i to bardzo męczące. Czuję, że nie mogę nic zjeść bo jak tylko włożę coś do ust to zwymiotuję. I tak przez cały dzień. Czy ktoś też się spotkał z takim problemem?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Apap Extra. Podziel się doświadczeniami na forum.