Konsultacja merytoryczna:

Neosynephrin-POS 10%

Neosynephrin-POS 10% jest lekiem z grupy alfa-sympatykomimetyków, działającym na oko poprzez wpływ na wegetatywny układ nerwowy.

Wskazaniem do stosowania jest uzyskanie krótkotrwałego rozszerzenia źrenicy w celu badania dna oka (szczególnie obwodowej jego części), a także po operacjach okulistycznych.

Stosuje się w celu zapobiegania powstawania zrostów tęczówki i soczewki, i ich rozrywania przy zapaleniach jagodówki. Wskazaniem do stosowania jest również podanie w celu zdiagnozowania zapalenia spojówek i występującego jednocześnie zapalenia tęczówki i ciała rzęskowego.

Jaki jest skład Neosynephrin-POS 10%, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest fenylefryna.

Inne składniki leku to chlorek benzalkoniowy jako środek konserwujący, edetynian sodu, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Neosynephrin-POS 10% – jak stosować ten lek?

Neosynephrin-POS 10 % należy zawsze podawać zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Neosynephrin-POS 10 %, to 1 do 2 razy na dobę 1 kropla Neosynephrin-POS 10% do każdego oka.

Podając lek pacjentom w podeszłym wieku, małym dzieciom i niemowlętom, należy szczególnie dokładnie odmierzyć przepisaną przez lekarza dawkę leku.

Należy unikać kontaktu końcówki zakraplacza z okiem.

W celu zakroplenia leku należy odkręcić zakrętkę, odchylić głowę do tyłu, odciągnąć nieco dolną powiekę, ściskając delikatnie butelkę umieścić jedną kroplę leku w worku spojówkowym. Zamknąć powoli powieki, zakręcić starannie zakrętkę.

Stosowanie leku przez okres dłuższy niż 5 dni może odbywać się wyłącznie pod kontrolą lekarza.

W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast przepłukać oczy wodą.

Po przypadkowym wypiciu zawartości opakowania, mogą wystąpić następujące objawy: podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi połączone z kołataniem serca, ból głowy, wymioty, uczucie strachu, drżenia, początkowo przyspieszone bicie serca potem spowolnione bicie serca.

Choremu należy podać węgiel aktywowany i niezwłocznie powiadomić lekarza.

W przypadku spowolnionej akcji serca, lekarz może podać preparat zawierający atropinę (dzieciom 0,01 do 0,02 mg/kilogram masy ciała) w przypadku niebezpiecznego podwyższenia ciśnienia krwi, preparat zawierający fentolaminę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Neosynephrin-POS 10% – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Neosynephrin-POS 10% w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Neosynephrin-POS 10% nie może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Neosynephrin-POS 10% – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Neosynephrin-POS 10 % 100 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Phenylephrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 28 razy

Rozmiar plku 103.57 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Neosynephrin-POS 10% m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Neosynephrin-POS 10 % 100 mg/ml, krople do oczu, roztwór (Phenylephrini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 50 razy

Rozmiar plku 103.04 KB

Cena - ile kosztuje Neosynephrin-POS 10%?

Cena Neosynephrin-POS 10% i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Neosynephrin-POS 10%.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Neosynephrin-POS 10%? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Sen Apotex (Opakowanie: 30 )Sen Apotex (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający melatoninę, który ułatwia zasypianie i wspiera spokojny sen. Melatonina skraca czas niezbędny do zaśnięcia oraz zmniejsza odczucia związane ze zmianą strefy czasowej…

Zastosowanie Vichy Dermablend 3d Make-up 30 (Opakowanie: 30 ml)Vichy Dermablend 3d Make-up 30 (Opakowanie: 30 ml) pozwala wyrównać odcień całej skóry twarzy, korygując jednocześnie wszelkie obecne na niej niedoskonałości. Vichy Dermablend 3d Make-up 30 (Opakowanie: 30 ml) umoż…

Flavamed (Opakowanie: 10 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

Zastosowanie Plantur 21 Nutri szampon kofeinowy (Opakowanie: 250 ml)Problem nadmiernego wypadania włosów może mieć wiele źródeł: dziedziczne predyspozycję, niezrównoważona dieta, nadmierny wysiłek fizyczny a przede wszystkim stres. Wszystkie te czynniki mogą powodować zaburzenia w…

Zastosowanie Octenisept spray do odkażania ran (Opakowanie: 50 ml)Octenisept spray do odkażania ran (Opakowanie: 50 ml) jest lekiem dezynfekującym rany skóry i błon śluzowych. Stosowany jest przed i po zabiegach chirurgicznych różnych rodzajów.

Octenisept…