Flustad


Działanie i wskazania

FLUSTAD zawiera ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek, które są skuteczne w łagodzeniu objawów grypy i przeziębienia, w tym bólu o nasileniu małym do umiarkowanego, przekrwienia błony śluzowej nosa (zatkany nos) oraz zmniejszają gorączkę.

Ibuprofen należy do grupy leków znanej jako niesteroidowe leki przeciwzapalne (tzw. NLPZ) i jest skuteczny w leczeniu bólu (w tym bólu głowy), obrzęków oraz może także obniżać gorączkę.

Fenylefryny chlorowodorek (lek zmniejszający przekrwienie błony śluzowej nosa) zmniejsza obrzęk dróg nosowych, łagodząc przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zmniejszając ucisk, który może powodować ból głowy.

Skład

• Substancjami czynnymi leku są ibuprofen i fenylefryny chlorowodorek. Każda tabletka zawiera 200 mg ibuprofenu i 5 mg fenylefryny chlorowodorku.

• Pozostałe składniki to:
rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), hypromeloza, sodu stearylofumaran,
otoczka: Opadry 200 white 200F280000 (zawiera: alkohol poliwinylowy, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E 171), kwasu metakrylowego kopolimer (Typ C), sodu wodorowęglan.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Sposób podawania
Tabletki należy połknąć w całości popijając wodą.
Ważne jest, aby podczas przeziębienia i grypy pić duże ilości płynów.

Zalecana dawka
Dorośli, osoby w podeszłym wieku oraz dzieci w wieku powyżej 12 lat:

Należy przyjmować 2 tabletki co 8 godzin. Należy zachować przynajmniej 4-godzinną przerwę pomiędzy kolejnymi dawkami oraz nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu 24 godzin.

Czas trwania leczenia
Ten lek przeznaczony jest wyłącznie do krótkotrwałego stosowania. Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę w możliwie najkrótszym czasie koniecznym do złagodzenia objawów.

Dorośli
Leku FLUSTAD nie stosować dłużej niż przez 5 dni.

Młodzież i dzieci w wieku powyżej 12 lat
Leku FLUSTAD nie stosować dłużej niż przez 3 dni.
Jeśli objawy choroby nie ustąpią lub nasilą się, należy skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Przedawkowanie

Może wystąpić senność lub nudności oraz osłabienie mięśni, uczucie mrowienia, uczucie bicia serca (spowodowane zwiększonym stężeniem potasu we krwi, potwierdzone badaniem krwi). Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem leku FLUSTAD.

FLUSTAD należy do grupy leków, które mogą zaburzać płodność u kobiet. Działanie to ustępuje po odstawieniu leku. Jest mało prawdopodobne, że sporadyczne przyjmowanie leku FLUSTAD będzie wpływać na płodność. Jeśli pacjentka ma problemy z zajściem w ciążę, powinna skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę w czasie przyjmowania leku FLUSTAD.

NIE przyjmować leku w okresie ostatnich 3 miesięcy ciąży.

NIE przyjmować leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jeśli pacjentka karmi piersią, PRZED zastosowaniem leku FLUSTAD należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Weryfikacja ceny w aptece, dostępność

Opinie pacjentów / forum

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here