Konsultacja merytoryczna:

IBUM FEMINA

Lek IBUM FEMINA zawiera ibuprofen – substancję z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), mających działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

Wskazania do stosowania
• Ostre bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
– bolesne miesiączkowanie
– bóle głowy (w tym także migreny)
– bóle zębów
– bóle mięśniowe, stawowe i kostne
– bóle po urazach
– nerwobóle
– bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie
– bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego
• Gorączka różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych).

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład IBUM FEMINA, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 kapsułka zawiera 200 mg ibuprofenu.

– Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50 % oraz otoczka kapsułki o składzie: żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, błękit patentowy (E 131), żółcień chinolinowa (E 104).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu IBUM FEMINA – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się doustnie. Kapsułki należy połknąć w całości, popijając szklanką wody. Kapsułek nie należy żuć, ssać, ani rozgryzać. U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zalecane jest stosowanie leku IBUM FEMINA podczas posiłków.
Leku nie należy stosować u pacjentów o masie ciała poniżej 20 kg.

Zalecana dawka to:
Dzieci – maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg mc., podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600 mg ibuprofenu).
Dzieci w wieku od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 kapsułki (800 mg ibuprofenu).
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat (powyżej 40 kg): dawka początkowa od 1 do 2 kapsułek. Potem, w razie potrzeby 1 (200 mg) do 2 (400 mg) kapsułek co 4 (dla dawki 200 mg) do 6 godzin (dla dawki 400 mg). Maksymalna dawka dobowa wynosi 6 kapsułek (1200 mg ibuprofenu).

Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 4-6 godzin. Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów. Jeśli w przebiegu zakażenia jego objawy (takie jak gorączka i ból) utrzymują się lub nasilają, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem (patrz punkt 2).

Lek przeznaczony jest do stosowania doraźnego i krótkotrwałego, dlatego jeżeli objawy nasilają się lub nie ustąpią po 3 dniach, albo jeśli wystąpią nowe objawy, należy skonsultować się z lekarzem.

U pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek i (lub) wątroby nie ma potrzeby zmniejszenia dawki.

U pacjentów w wieku podeszłym należy zachować ostrożność podczas stosowania leku IBUM FEMINA.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zastosował większą niż zalecana dawkę leku IBUM FEMINA lub jeśli dziecko przypadkowo przyjęło lek, należy zawsze zwrócić się do lekarza lub zgłosić do najbliższego szpitala, aby uzyskać opinię o możliwym zagrożeniu dla zdrowia i poradę na temat działań, jakie należy w takim przypadku podjąć.
Objawy mogą obejmować nudności, bóle żołądka, wymioty (mogą występować ślady krwi), bóle głowy, dzwonienie w uszach, dezorientację i oczopląs. Po przyjęciu dużej dawki występowała senność, ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, utrata przytomności, drgawki (głównie u dzieci), osłabienie i zawroty głowy, krew w moczu, uczucie zimna i problemy z oddychaniem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania IBUM FEMINA – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm zmniejsza wchłanianie ibuprofenu z przewodu pokarmowego.
Podczas stosowania ibuprofenu w dużych dawkach i jednoczesnym spożywaniu alkoholu, mogą wystąpić objawy takie jak zmęczenie i bóle głowy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować IBUM FEMINA w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku, chyba że jest to bezwzględnie konieczne.
Podczas ostatnich 3 miesięcy ciąży nie wolno przyjmować leku, ponieważ mogłoby to zwiększać ryzyko wystąpienia powikłań u matki i u dziecka w okresie okołoporodowym.

Karmienie piersią
Ibuprofen w niewielkich ilościach przenika do mleka matek karmiących. W przypadku krótkotrwałego przyjmowania ibuprofenu w dawkach zalecanych, szkodliwy wpływ na niemowlęta wydaje się mało prawdopodobny.

Płodność
Ibuprofen może utrudniać zajście w ciążę. Jeżeli pacjentka planuje ciążę lub ma problemy z zajściem w ciążę, powinna poinformować o tym lekarza.

Ulotka IBUM FEMINA – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

IBUM FEMINA, 200 mg, kapsułki, miękkie (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 285.61 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat IBUM FEMINA m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

IBUM FEMINA, 200 mg, kapsułki, miękkie (Ibuprofenum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 574.46 KB

Cena - ile kosztuje IBUM FEMINA?

Cena IBUM FEMINA i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę IBUM FEMINA.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz IBUM FEMINA? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

ARUTIN NOC to naturalny suplement diety, który zmniejsza napięcie nerwowe i ułatwia zasypianie, jednocześnie ograniczając nocne budzenie się. Uzupełnia w organizmie poziom witaminy C.

Zawarta w wyciągu z pokrzywy indyjskiej forskolina to składnik pożądany w preparatach wspomagających dla osób, które dbają o zachowanie smukłej sylwetki. Suplement diety Pokrzywa indyjska polecany jest jako uzupełnienie diety w cenne…

Jeśli chcesz nadać daniu intensywny smak, koniecznie dodaj do niego nieco Oleju z orzechów włoskich. Tłuszcz ten to nie tylko nośnik smaku, ale i źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych. W 100ml znajduje…

Płyn do płukania jamy ustnej Chlorhexil Extra to specjalistyczny preparat antyseptyczny przeznaczony do intensywnej pielęgnacji oraz ochrony jamy ustnej. Płyn zawiera unikalną kompozycję, w skąd której wchodzi m.in. chlorheksydyna i triklosan.

Pokrzywa jest źródłem licznych substancji aktywnych, dlatego jest chętnie stosowana w ziołolecznictwie. Produkt leczniczy Liść pokrzywy fix w postaci ziół do zaparzania wskazany jest m.in. przy łagodnych dolegliwościach dróg moczowych.

Wyrób medyczny Aurimax spray do uszu to preparat zawierający aż 12 naturalnych składników! Spray wspomaga leczenie infekcji ucha, dodatkowo doskonale sprawdza się w higienie uszu, zmiękczając zalegającą w kanale słuchowym woskowinę.

Raphacholin Forte stosowany jest w niedostatecznym wydzielaniu żółci, niestrawnościach oraz zaparciach.

Biotyk Complex, to preparat w którego składzie znajdziemy liofilizowane kultury bakterii kwasu mlekowego cenne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego człowieka. Preparat wskazany jest dla osób w trakcie i po antybiotykoterapii.

SWANSON Likopen to preparat, będący bogatym źródłem likopenu wykazującego intensywne właściwości antyoksydacyjne. Chroni przed wolnymi rodnikami i opóźnia procesy starzenia się. Wspomaga działanie układu odpornościowego.

Spadek sprawności umysłowej, zmęczenie oraz ogólna zmniejszona wydolność organizmu? Przyczyną może być niedobór fosfatydyloseryny. Najprostszą drogą do uzupełnienia tych braków jest suplement diety Swanson Fosfatydyloseryny – potrójna moc 300mg.

Suplement diety Centrum Kompletne od A do Z Formuła multiefekt to preparat multiwitaminowo-mineralny dla osób dorosłych, które chcą wzbogacić swoją dietę w dodatkowe źródło witamin i minerałów m.in. w witaminę A, witaminy…

LACALUT Aktiv Herbal Pasta do zębów charakteryzuje się całkowicie naturalnym składem (zawiera 8 ziół), który przeciwdziała parodontozie i zapobiega krwawieniu dziąseł. Odświeża oddech oraz usuwa resztki jedzenia.

Pyszny cytrynowy smak i spora porcja witaminy C! Oto suplement diety w postaci tabletek musujących Olimp Levit C1500! Preparat pomoże dostarczyć witaminy C do organizmu w okresach jej zwiększonego zapotrzebowania.

REUTTER Cukierki Szałwiowe z miodem i Witaminą C to preparat, który osłania śluzówkę górnych dróg oddechowych w przypadku jej podrażnień, odkaża i zwalcza bakterie, wirusy oraz grzyby. Wspomaga funkcjonowanie dziąseł, gardł…

Wskazaniami do stosowania preparatu Ceranova są: problemy skórne,
trądzik, łojotok.

Syrop Lipa & Malina to suplement diety dla dzieci powyżej 3. roku życia i dla osób dorosłych. Pomaga uzupełnić codzienną dietę w witaminę C oraz ekstrakty z lipy i malin. Witamina C wspomaga prawidłowe funkcjonowanie ukł…

Espumisan Kids to cienkie, rozpuszczalne listki. Zostały stworzone dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Stosowane przy wzdęciach, skutecznie zmniejszają ilość nagromadzonych gazów trawiennych w przewodzie pokarmowym.

SWANSON Cytrynian wapnia 100% czystości wzmacnia kości i zęby. Wykazuje właściwości remineralizujące. Łagodzi symptomy alergiczne. Wspomaga przekaźnictwo nerwowe i pracę mięśni.

Mała i wyjątkowo łatwa do połknięcia tabletka zawiera optymalną dawkę magnezu, a to dzięki zastosowaniu tego pierwiastka w postaci tlenku. Skutecznie działa, pomagając kompleksowo w utrzymaniu organizmu w jak najlepszej formie.

Igły do penów insulinowych NovoFine są wygodne w użyciu i dbają o komfort podczas wstrzykiwania insuliny. Igły pasują do wszystkich wstrzykiwaczy Novo Nordisk. Rozmiar igieł: 30G 0,30 x 8mm.