Działanie i wskazania
Tantum Flu o smaku cytrynowo-miodowym zawiera połączenie substancji czynnych, które są skuteczne w łagodzeniu objawów związanych z przeziębieniem i grypą, w tym dolegliwości bólowych (m.in. bólu gardła i głowy), obrzęku i przekrwienia błony śluzowej nosa, oraz w obniżeniu gorączki.
Paracetamol jest dobrze znanym lekiem przeciwbólowym (analgetykiem). Jest skuteczny w różnych bólach, w tym w bólu głowy, ponadto obniża gorączkę (lek przeciwgorączkowy).
Fenylefryny chlorowodorek jest lekiem ułatwiającym oddychanie w wyniku obkurczenia naczyń błony śluzowej nosa. Zmniejsza obrzęk przewodów nosowych, łagodząc ich przekrwienie i zmniejszając ciśnienie w zatokach nosowych, które może powodować ból głowy.
Lek należy stosować u dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat.
Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.
Skład
Substancja czynna: Fenylefryna, Paracetamol.
Substancjami czynnymi leku są paracetamol i fenylefryny chlorowodorek. Każda saszetka zawiera 600 mg paracetamolu i 10 mg fenylefryny chlorowodorku (co odpowiada 8,2 mg fenylefryny).
Pozostałe składniki to: sacharoza, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, skrobia kukurydziana, sodu cyklaminian, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas askorbowy, aromat miodowy, aromat cytrynowy, karmel (E 150a). Patrz także punkt 2 „Tantum Flu o smaku cytrynowomiodowym zawiera sacharozę i sód”.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci w wi eku od 12 lat: 1 saszetka co 4-6 godzin. Maksymalnie stosuje się 4 saszetki na dobę.
Stosowanie u dzieci
Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przedawkowanie
Jeśli pacjent lub ktokolwiek inny zażył większą niż zalecana dawkę leku lub jeśli występuje podejrzenie, że dziecko połknęło zawartość saszetki, należy niezwłocznie udać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala lub do lekarza. Ze względu na ryzyko wystąpienia późnych objawów uszkodzenia wątroby należy to zrobić nawet wówczas, gdy pacjent czuje się dobrze. Należy wziąć ze sobą tę ulotkę, pozostałe saszetki i opakowanie leku.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie
Brak danych.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Ciąża i karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Tantum Flu o smaku cytrynowo-miodowym w okresie ciąży i karmienia piersią. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ulotka – skutki uboczne
Charakterystyka, właściwości farmakologiczne
Tantum Flu - cena
Skorzystaj z wyszukiwarki leków dostarczonej przez portal ktomalek.pl.
Znajdziesz tutaj m.in. następujące informacje: