Mydrane

Co to jest Mydrane
Ten lek ma postać roztworu, który wstrzykuje się do oka.

Zawiera trzy substancje aktywne:
– tropikamid, który należy do grupy leków blokujących przepływ impulsów przez określone nerwy, znanych jako środki antycholinergiczne,
– fenylefryna (w postaci fenylefryny chlorowodorku), która należy do grupy leków naśladujących wpływ impulsów przenoszonych przez określone nerwy (środków alfa-sympatykomimetycznych),
– lidokaina (w postaci lidokainy chlorowodorku), która należy do klasy leków nazywanych środkami znieczulającymi typu amidowego działającymi miejscowo.

W jakim celu stosuje się ten lek
Lek do stosowania wyłącznie u dorosłych.
Jest podawany przez chirurga okulistę poprzez wstrzyknięcie do oka na początku operacji zaćmy (zmętnienia soczewki) w celu powiększenia źrenicy oka (rozszerzenie źrenicy) oraz w celu uzyskania znieczulenia oka w trakcie zabiegu operacyjnego.

Jaki jest skład Mydrane, jakie substancje zawiera?

W każdej dawce o objętości 0,2 ml substancjami czynnymi są: tropikamid 0,04 mg, fenylefryny chlorowodorek 0,62 mg i lidokainy chlorowodorek 2 mg, co odpowiada 0,2 mg tropikamidu, 3,1 mg fenylefryny chlorowodorku i 10 mg lidokainy chlorowodorku w 1 ml.

Pozostałe składniki to: sodu chlorek, disodu fosforan dwunastowodny, disodu fosforan dwuwodny, disodu edetynian i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Mydrane – jak stosować ten lek?

Dawkowanie i sposób podawania
– Wstrzyknięcie leku Mydrane będzie wykonane przez chirurga okulistę, w znieczuleniu miejscowym, na początku zabiegu chirurgicznego (operacji) zaćmy.
– Zalecana dawka to 0,2 ml roztworu w pojedynczym wstrzyknięciu. Nie należy wstrzykiwać dodatkowej dawki, ponieważ nie wykazano znaczącego działania dodatkowego i zaobserwowano zwiększoną utratę komórek śródbłonka (komórki tylnej warstwy rogówki).
– Ta sama dawka jest stosowana dla dorosłych i osób w podeszłym wieku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek będzie podawany przez chirurga okulistę. Jest mało prawdopodobne, że u pacjenta dojdzie do przedawkowania.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Mydrane – czy mogę spożywać alkohol?

Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Mydrane w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować tego leku:
– podczas ciąży,
– w okresie karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Mydrane – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Mydrane, (0,2 mg + 3,1 mg + 10 mg)/ml, roztwór do wstrzykiwań (Tropicamidum + Phenylephrini hydrochloridum + Lidocaini hydrochloridum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Mydrane m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Mydrane, (0,2 mg + 3,1 mg + 10 mg)/ml, roztwór do wstrzykiwań (Tropicamidum + Phenylephrini hydrochloridum + Lidocaini hydrochloridum)

Cena Mydrane i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Mydrane i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę Mydrane oraz dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Mydrane - forum pacjentów

Stosujesz Mydrane? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz