Heparegen

Lek Heparegen zawiera kwas tiazolidynokarboksylowy. Ta substancja po podaniu doustnym jest metabolizowana w wątrobie do cysteiny, która w swej cząsteczce zawiera wolną grupę –SH, niezbędną do powstawania wielu połączeń tiolowych, biorących udział w przemianach wątrobowych, m.in. w procesie detoksykacji i regeneracji wątroby. Działa także żółciopędnie.
Lek stosowany jest pomocniczo w ostrych i przewlekłych schorzeniach wątroby oraz w toksycznym uszkodzeniu spowodowanym alkoholem, lekami lub substancjami chemicznymi.

Jaki jest skład Heparegen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kwas tiazolidynokarboksylowy.
Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Heparegen – jak stosować ten lek?

Lek przeznaczony jest to stosowania dla dzieci od 6. roku życia i osób dorosłych. U dorosłych i dzieci powyżej 15. roku życia początkowa dawka powinna wynosić 2 tabletki 2-3 razy na dobę. Po ustąpieniu objawów choroby należy przyjmować 1 tabletkę 2 razy na dobę. U dzieci w wieku 6-15 lat należy stosować ½ tabletki na każde 10 kg masy ciała w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Stosowanie większych dawek niż zalecane może spowodować dolegliwości ze strony układu nerwowego. Szczególnie niebezpieczne jest przedawkowanie u dzieci, z powodu łatwiejszego przenikania leku przez barierę krew – mózg. Objawy pojawiają się 15-60 min po przyjęciu zbyt dużej dawki. Mogą mieć charakter stanu padaczkowego, podczas którego u chorego występują nieprzerwane drgawki utrzymujące się ponad 30 minut, lub występuje seria napadów, między którymi chory nie odzyskuje przytomności) oraz śpiączka. Objawy dotyczące ośrodkowego układu nerwowego mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. W skrajnych przypadkach może rozwinąć się osłabienie słuchu, a nawet całkowita głuchota.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Heparegen – czy mogę spożywać alkohol?

Heparegen należy przyjmować przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Heparegen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak wystarczających informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dlatego nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.

Ulotka Heparegen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Heparegen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

6 komentarzy do “Heparegen”

  1. Czy heparegan w polaczeniu z kreon,/trzustka/w miare skutecznie oczysci i przywruci naturalne funkcje,z powodu zatrucia metalami ciezkimi/aluminium,bor/oraz pestycydami?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz