Heparegen

12345678910
(113 ocen, średnia: 5,37 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Lek Heparegen zawiera kwas tiazolidynokarboksylowy. Ta substancja po podaniu doustnym jest metabolizowana w wątrobie do cysteiny, która w swej cząsteczce zawiera wolną grupę –SH, niezbędną do powstawania wielu połączeń tiolowych, biorących udział w przemianach wątrobowych, m.in. w procesie detoksykacji i regeneracji wątroby. Działa także żółciopędnie.
Lek stosowany jest pomocniczo w ostrych i przewlekłych schorzeniach wątroby oraz w toksycznym uszkodzeniu spowodowanym alkoholem, lekami lub substancjami chemicznymi.

Cena

Sprawdź ile kosztuje Heparegen.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas tiazolidynokarboksylowy.
Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Lek przeznaczony jest to stosowania dla dzieci od 6. roku życia i osób dorosłych. U dorosłych i dzieci powyżej 15. roku życia początkowa dawka powinna wynosić 2 tabletki 2-3 razy na dobę. Po ustąpieniu objawów choroby należy przyjmować 1 tabletkę 2 razy na dobę. U dzieci w wieku 6-15 lat należy stosować ½ tabletki na każde 10 kg masy ciała w 2 lub 3 dawkach podzielonych. Nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Stosowanie większych dawek niż zalecane może spowodować dolegliwości ze strony układu nerwowego. Szczególnie niebezpieczne jest przedawkowanie u dzieci, z powodu łatwiejszego przenikania leku przez barierę krew – mózg. Objawy pojawiają się 15-60 min po przyjęciu zbyt dużej dawki. Mogą mieć charakter stanu padaczkowego, podczas którego u chorego występują nieprzerwane drgawki utrzymujące się ponad 30 minut, lub występuje seria napadów, między którymi chory nie odzyskuje przytomności) oraz śpiączka. Objawy dotyczące ośrodkowego układu nerwowego mogą utrzymywać się nawet kilka miesięcy. W skrajnych przypadkach może rozwinąć się osłabienie słuchu, a nawet całkowita głuchota.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Heparegen należy przyjmować przed posiłkiem.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Brak wystarczających informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Dlatego nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

5 OPINIE O LEKU

  1. Czy heparegan w polaczeniu z kreon,/trzustka/w miare skutecznie oczysci i przywruci naturalne funkcje,z powodu zatrucia metalami ciezkimi/aluminium,bor/oraz pestycydami?

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here