Konsultacja merytoryczna:

Hitaxa Fast

Hitaxa Fast

Hitaxa fast jest lekiem przeciwalergicznym, niewywołującym senności. Ułatwia kontrolę reakcji alergicznej oraz jej objawów.

Hitaxa fast łagodzi objawy związane z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (zapalenie błony śluzowej nosa spowodowane uczuleniem, na przykład katarem siennym lub uczuleniem na roztocza).

Do objawów tego stanu zalicza się: kichanie, swędzenie lub wydzielinę z nosa, swędzenie podniebienia oraz swędzenie, zaczerwienienie lub łzawienie oczu.

Hitaxa fast tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej jest stosowany również w celu łagodzenia objawów związanych z pokrzywką (stan skóry wywołany uczuleniem). Do objawów tego stanu zalicza się: świąd skóry i pokrzywkę.

Złagodzenie tych objawów utrzymuje się cały dzień, co ułatwia powrót do normalnych codziennych czynności oraz normalnego snu.

Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Hitaxa Fast, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest desloratadyna w dawce 5 mg.

Pozostałe składniki to: polakrylina potasowa, kwas cytrynowy jednowodny, żelaza tlenek czerwony (E 172), magnezu stearynian, kroskarmeloza sodowa, aromat Tutti Frutti, płynny (zawiera również glikol propylenowy), aspartam (E 951), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (suszony rozpyłowo), potasu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hitaxa Fast – jak stosować ten lek?

Przed zastosowaniem, blister należy ostrożnie otworzyć i wyjąć tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej bez kruszenia. Umieścić ją w jamie ustnej, gdzie natychmiast ulega rozpadowi. Woda lub inny płyn nie są potrzebne, aby połknąć dawkę.

Zalecana dawka

Dorośli i młodzież (w wieku 12 lat i więcej): jedna tabletka ulegające rozpadowi w jamie ustnej leku 5 mg raz na dobę. Tabletkę należy zażyć natychmiast po otwarciu blistra.

Czas trwania leczenia lekiem Hitaxa fast

Leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa i pokrzywki desloratadyną bez konsultacji lekarskiej nie powinno trwać dłużej niż 10 dni.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek należy przyjmować tylko tak, jak opisano w tej ulotce lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Po przypadkowym przedawkowaniu leku nie powinny wystąpić ciężkie zaburzenia.

Jednakże, w przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Hitaxa fast, należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hitaxa Fast – czy mogę spożywać alkohol?

Stosowanie leku Hitaxa fast nie wymaga popijania wodą lub innym płynem. Ponadto, lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hitaxa Fast w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Nie zaleca się stosowania leku Hitaxa fast w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Ulotka Hitaxa Fast – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Hitaxa fast, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 46 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hitaxa Fast m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Hitaxa fast, 5 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej (Desloratadinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Hitaxa Fast?

Cena Hitaxa Fast i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hitaxa Fast.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Hitaxa Fast? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

3 komentarze do “Hitaxa Fast”

  1. Przyjemna forma zażywania, tableki sa małe i smakują cąłkiem nieźle, nie trzeba popijać więć lek praktycznie w każej chwli mogę wziąć i też nawet jeśli wezmę rano to wcale nie podziąła na mnie usypuająco

    Odpowiedz
  2. Kochani, stosuję Hitaxa Fast od roku. Nie da się ukryć, że objawy alergii zmniejszyły się , natomiast jeśli chodzi o skutki uboczne, to nie zaobserwowałam u siebie żadnych. Polecam także, z uwagi na przystępną cenę.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Fiorda o smaku czarnej porzeczki pastylki do ssania (Opakowanie: 30 )Fiorda o smaku czarnej porzeczki pastylki do ssania (Opakowanie: 30 ) to suplement diety w formie pastylek do ssania wspierający prawidłowe nawilżenie śluzówki gardła i niwelujący ryzyko pojawienia się podrażnień w okolicach gardła.

Pastylki skierowane są dla osób często doświadczających podrażnień w okolicach krtani i gardła, szczególnie…

16.99 

Zastosowanie MELILAX PEDIATRIC Mikrowlewka dla dzieci (Opakowanie: 6 )MELILAX PEDIATRIC Mikrowlewka dla dzieci (Opakowanie: 6 ) jest przeznaczony do leczenia zaparć u dzieci i niemowląt, również w przypadku nadwrażliwości trzewnej (także jelita nadwrażliwego), szczelin odbytu i hemoroidów.
Efekt działania MELILAX PEDIATRIC Mikrowlewka dla dzieci (Opakowanie: 6 )MELILAX PEDIATRIC Mikrowlewka dla dzieci (Opakowanie: 6 ) swoje działanie zawdzięcza połączeniu i odpowiedniej selekcji miodów, wzbogaconych o…

37.32 

Zastosowanie Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml) to krem zwalczający powstające na skórze przebarwienia. Nadaje cerze jednolity koloryt, a dodatkowo wspomaga regenerację komórek. Produkt przeznaczony jest do stosowania na noc. Efekt działania Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml)Eucerin Anti-pigment krem na noc (Opakowanie: 50 ml) to kosmetyk o lekkiej konsystencji, który szybko się wchłania…

123.99 

Zastosowanie Nizoral Krem (Opakowanie: 30 g)Nizoral Krem (Opakowanie: 30 g) to lek w formie kremu o działaniu przeciwgrzybiczym, niwelujący działanie i rozwój dermatofitów takich jak: Microsporum canis, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton rubrum czy Epidermophyton floccosum.
Używanie kremu polecane jest osobom chorującym na łojotokowe zapalenie skóry wywołane przez obecność drożdżaków.
Lek może być stosowany w przypadku występowania łupieżu…

30.84 

Solwax Active Krople (Opakowanie: 15 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.29 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief