Kategorie powiązane: H,

Hemorigen

Hemorigen

Produkt Hemorigen jest produktem leczniczym roślinnym, stosowanym tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania do stosowania
Lek stosowany tradycyjnie we wspomagającym leczeniu drobnych stłuczeń i podbiegnięć krwawych (siniaków) powstałych w wyniku łagodnych urazów.

Jaki jest skład Hemorigen, jakie substancje zawiera?

1 tabletka zawiera 50 mg wyciągu gęstego z ziela przymiotna kanadyjskiego ( Erigeroni canadensis herbae extractum spissum) DER 30-40:1, ekstrahent – etanol 96 % v/v
Substancje pomocnicze: sacharoza, skrobia ziemniaczana, talk, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hemorigen – jak stosować ten lek?

Dorośli: doustnie – 3 razy dziennie po 1-2 tabletki, nie dłużej niż 3 – 4 dni.

Stosowanie leku Hemorigen u dzieci
Brak danych klinicznych na temat bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci. Nie zaleca się stosowania u młodzieży i dzieci poniżej 12 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano przypadków przedawkowania u ludzi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hemorigen – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hemorigen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.

Ulotka Hemorigen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HEMORIGEN, 50 mg, tabletki (Erigeroni canadensis herbae extractum spissum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hemorigen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HEMORIGEN, 50 mg, tabletki (Erigeroni canadensis herbae extractum spissum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Hemorigen - forum pacjentów

Stosujesz Hemorigen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz