Hemorigen

Hemorigen

Produkt Hemorigen jest produktem leczniczym roślinnym, stosowanym tradycyjnie, którego skuteczność w wymienionych wskazaniach opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Wskazania do stosowania
Lek stosowany tradycyjnie we wspomagającym leczeniu drobnych stłuczeń i podbiegnięć krwawych (siniaków) powstałych w wyniku łagodnych urazów.

Jaki jest skład Hemorigen, jakie substancje zawiera?

1 tabletka zawiera 50 mg wyciągu gęstego z ziela przymiotna kanadyjskiego ( Erigeroni canadensis herbae extractum spissum) DER 30-40:1, ekstrahent – etanol 96 % v/v
Substancje pomocnicze: sacharoza, skrobia ziemniaczana, talk, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hemorigen – jak stosować ten lek?

Dorośli: doustnie – 3 razy dziennie po 1-2 tabletki, nie dłużej niż 3 – 4 dni.

Stosowanie leku Hemorigen u dzieci
Brak danych klinicznych na temat bezpieczeństwa stosowania leku u dzieci. Nie zaleca się stosowania u młodzieży i dzieci poniżej 12 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dotychczas nie opisano przypadków przedawkowania u ludzi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hemorigen – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hemorigen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku u kobiet w ciąży i karmiących piersią nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.

Ulotka Hemorigen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HEMORIGEN, 50 mg, tabletki (Erigeroni canadensis herbae extractum spissum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hemorigen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HEMORIGEN, 50 mg, tabletki (Erigeroni canadensis herbae extractum spissum)

Opinie o Hemorigen - forum pacjentów

Stosujesz Hemorigen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz