Hyplafin

Hyplafin to lek na receptę, który zawiera substancję czynną finasteryd. Należy on do grupy leków zwanych inhibitorami 5α-reduktazy. Hyplafin jest wskazany do leczenia i kontroli łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH) u pacjentów z powiększonym gruczołem krokowym. Działanie leku polega na zmniejszaniu rozmiaru gruczołu krokowego, poprawie przepływu moczu i złagodzeniu objawów związanych z BPH.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Hyplafin zawiera jako substancję czynną finasteryd, który należy do grupy leków zwanych inhibitorami 5-α-reduktazy. Działanie jego polega na zmniejszaniu rozmiaru gruczołu krokowego u mężczyzn.

Lek Hyplafin stosowany jest w leczeniu i kontroli łagodnego (nie rakowego) rozrostu gruczołu krokowego.

Skład

− Substancją czynną (składnikiem, który powoduje działanie leku) jest finasteryd. Jedna tabletka powlekana zawiera 5 mg finasterydu.

− Pozostałe składniki rdzenia tabletki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, makrogologlicerydów lauryniany, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian. Otoczka tabletki zawiera: hypromelozę, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), indygokarmin (E 132), lak.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to 1 tabletka na dobę.
Tabletka powinna być połknięta w całości i nie należy jej rozłamywać lub kruszyć.
Lek Hyplafin może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Przedawkowanie

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala po poradę.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Hyplafin może być przyjmowany z posiłkiem lub bez posiłku.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Hyplafin przeznaczony jest tylko do stosowania u mężczyzn.

Gdy partnerka seksualna pacjenta jest w ciąży lub może zajść w ciążę, pacjent powinien unikać narażania partnerki na kontakt z nasieniem, które może zawierać niewielkie ilości leku.

Kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciążę nie powinny dotykać pokruszonych lub przełamanych tabletek leku Hyplafin. Jeżeli finasteryd zostanie wchłonięty przez skórę lub połknięty przez kobietę w ciąży spodziewającą się dziecka płci męskiej, dziecko może urodzić się ze zniekształconymi zewnętrznymi narządami płciowymi. Tabletki posiadają otoczkę, która chroni przed kontaktem z finasterydem pod warunkiem, że tabletki nie zostaną przełamane lub pokruszone.

Ulotka Hyplafin

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Hyplafin (forum)

Stosujesz Hyplafin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

7 komentarzy do “Hyplafin”

  1. po kilku dniach stosowania leku erekcja zanikła popęd seksualny prawie zerowy . Porażka i załamanie
    lekarz twierdził że lek nie wpłynie na powyższe a tu klapa ,o powyższym powinno się informować pacjenta .Mam nadzieje że po kuracji wszystko powróci do normy.

    Odpowiedz
  2. Już po tygodniu stosowania wystąpił prawie całkowity brak popędu i co za tym idzie brak erekcji. Dla faceta to porażka. Występuje również ból w podbrzuszu wynikły chyba z braku opróżnień płynów fizjologicznych / spermy /którą chyba organizm nadal produkuje.W sumie więc lek trudno polecać choć nie wiem czy jest inne wyjście.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Hyplafin. Podziel się doświadczeniami na forum.