Symasteride

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...

Działanie i wskazania

Lek Symasteride należy do grupy leków zwanych inhibitorami 5-α reduktazy. Działa powodując zmniejszenie objętości gruczołu krokowego.

Lek Symasteride jest stosowany w leczeniu i kontroli łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. Benign Prostatic Hyperplasia, BPH). Powoduje cofnięcie się rozrostu gruczołu krokowego, poprawia przepływ moczu i łagodzi objawy wywołane przez BPH, oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności zabiegu chirurgicznego.

Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 5 mg finasterydu.

Pozostałe składniki to:
Rdzeń tabletki:
laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, makroglicerydów lauryniany, karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), magnezu stearynian.
Otoczka:
Hypromeloza 6cps., tytanu dwutlenek (E171), indygokarmin (E132), lak, makrogol 6000.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka leku Symasteride to 1 tabletka na dobę (co odpowiada 5 mg finasterydu).

Tabletki powlekane można przyjmować na czczo lub w trakcie posiłku. Tabletki powlekane należy przyjmować w całości, nie należy ich dzielić ani rozkruszać.

Chociaż może być widoczna szybka poprawa, konieczne może być leczenie przez co najmniej sześć miesięcy, aby ocenić, czy osiągnięta została korzystna odpowiedź na leczenie.

Lekarz poinformuje pacjenta, jak długo należy stosować lek Symasteride. Nie należy zbyt wcześnie przerywać leczenia, ponieważ może nastąpić nawrót objawów.

Pacjenci z zaburzoną czynnością wątroby
Nie ma danych dotyczących stosowania leku Symasteride u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzoną czynnością nerek
Nie ma konieczności dostosowania dawki. Dotychczas nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania leku Symasteride u pacjentów hemodializowanych.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności dostosowania dawki.

Jeśli powstanie wrażenie, że działanie leku Symasteride jest zbyt silne lub za słabe, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Przedawkowanie

Przyjęcie większej niż zalecana dawki Symasteride lub jeśli lek został przypadkowo przyjęty przez dziecko, należy natychmiast zawiadomić lekarza lub farmaceutę.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Symasteride można przyjmować niezależnie od posiłków.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Symasteride jest przeznaczony do stosowania tylko u mężczyzn.

Kobiety, które są w ciąży lub mogą być w ciąży nie powinny dotykać przełamanych ani rozkruszonych tabletek leku Symasteride.

Jeżeli finasteryd zostanie wchłonięty przez skórę lub po podaniu doustnym przez kobietę spodziewającą się dziecka płci męskiej, dziecko może się urodzić z deformacją narządów płciowych.

Tabletki są powlekane, co zapobiega kontaktowi z finasterydem, o ile tabletki nie są połamane lub rozkruszone.

Jeżeli partnerka seksualna pacjenta jest w ciąży lub może być w ciąży, powinna unikać kontaktu z nasieniem partnera (np. używając prezerwatywy) lub zaprzestać stosowania leku Symasteride.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here