Konsultacja merytoryczna:

Androster

Androster należy do grupy leków zwanych inhibitorami 5-alfa-reduktazy. Ich działanie polega na zmniejszaniu objętości gruczołu krokowego u mężczyzn.

Androster jest wskazany w leczeniu i kontroli łagodnego rozrostu gruczołu krokowego. Powoduje zmniejszenie rozmiarów powiększonego gruczołu krokowego, poprawę przepływu moczu, złagodzenie objawów związanych z łagodnym rozrostem gruczołu krokowego, zmniejszenie ryzyka wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia operacyjnego.

Jaki jest skład Androster, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest finasteryd. 1 tabletka powlekana zawiera 5 mg finasterydu.

Substancje pomocnicze w rdzeniu tabletki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana kukurydziana, sodu laurylosiarczan, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A).

Otoczka zawiera hypromelozę, celulozę mikrokrystaliczną oraz makrogolu 8 stearynian (typ I).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Androster – jak stosować ten lek?

Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka na dobę (co odpowiada 5 mg finasterydu).

Tabletkę można przyjmować zarówno na pusty żołądek jak i podczas posiłku. Tabletkę należy połknąć w całości, nie należy jej dzielić ani rozgryzać.

Mimo że poprawa jest zauważalna po krótkim czasie, w celu oceny, czy odpowiedź na leczenie jest zadowalająca, może okazać się konieczna jego kontynuacja przez co najmniej 6 miesięcy.

Lekarz określi, jak długo należy przyjmować lek Androster. Nie należy przerywać leczenia wcześniej, ponieważ objawy mogą powrócić.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej dawki leku Androster niż zalecana lub w przypadku połknięcia leku przez dziecko należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Androster – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletkę można przyjmować zarówno na pusty żołądek jak i podczas posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Androster w okresie ciąży i karmienia piersią?

Androster jest wskazany tylko dla mężczyzn.
Kobiety w ciąży lub w wieku rozrodczym nie powinny dotykać pokruszonych bądź przełamanych tabletek leku Androster

Ulotka Androster – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Androster, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 76 razy

Rozmiar plku 169.77 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Androster m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Androster, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 50 razy

Rozmiar plku 158.80 KB

Cena - ile kosztuje Androster?

Cena Androster i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Androster.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Androster? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Floradix Wapń i Magnez (Opakowanie: 250 ml)Floradix Wapń i Magnez (Opakowanie: 250 ml) to suplement diety zawierający wapń, magnez, cynk i witaminę D oraz ekstrakty ziołowe i koncentraty soków owocowych. Składniki preparatu pomagają zachować zdrowy stan zębów i kości. Jest on przeznaczony przede wszystkim dla dzieci od 3. roku życia, szczególnie w fazach intensywnego wzrostu, dla wszystkich, którzy intensywnie uczą się i…

35.03 

Zastosowanie Nutrof Total z witaminą D3 (Opakowanie: 60 )Nutrof Total z witaminą D3 (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z witaminami i minerałami. Zawiera dużą dawkę witaminy D3, która odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Preparat chroni także przed stresem oksydacyjnym.
Efekt działania Nutrof Total z witaminą D3 (Opakowanie: 60 )Produkt uzupełnia niedobory kwasów tłuszczowych omega-3 i podstawowych witamin. Zawiera wyciąg z owocó…

66.99 

Zastosowanie Isla Cassis pastylki (Opakowanie: 60 szt.)Wszelkiego rodzaju infekcje układu oddechowego, takie jak kaszel, czy chrypka, są ogromnym obciążeniem dla strun głosowych, których odpowiednia kondycja jest niezbędna podczas mówienia. Wpływ na taki stan może mieć również suche powietrze, zanieczyszczenia, czy też oddychanie przez nos podczas kataru. W takiej sytuacji należy jak najszybciej rozpocząć stosowanie preparatu., jakim są Isla Cassis pastylki (…

26.55 

Zastosowanie Lefrosch Candi pomadka na pękające kąciki ust (Opakowanie: 5 ml)Lefrosch Candi pomadka na pękające kąciki ust (Opakowanie: 5 ml) to pomadka do ust przeciwdziałająca problemowi pękających kącików. Preparat wykazuje działanie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicze i przeciwdrożdżakowe.

Candi Lefrosch może być stosowany w przypadku problemów z utrzymaniem odpowiedniej wilgotności skóry ust, a także…

18.67 

Zastosowanie Vichy Aqualia Volcano Drop krem (Opakowanie: 75 ml)Vichy Aqualia Volcano Drop krem (Opakowanie: 75 ml) to krem pielęgnacyjny do twarzy, który zapewnia intensywne nawilżenie i naturalny blask cery. Kosmetyk wyraźnie wygładza, nawet do 48 godzin. Może być stosowany do wszystkich typów cery. Efekt rozświetlający zapewnia młody i świeży wygląd.
Efekt działania Vichy Aqualia Volcano Drop krem (Opakowanie: 75 ml)…

94.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief