Konsultacja merytoryczna:

Lifin

Finasteryd należy do grupy leków zwanych inhibitorami 5-alfa-reduktazy. Działanie tych leków polega na zmniejszeniu rozmiarów gruczołu krokowego u mężczyzn.

Lek Lifin jest stosowany w leczeniu i kontroli powiększenia gruczołu krokowego (łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, ang. benign prostatic hyperplasia – BPH)). Powoduje zmniejszenie powiększonego gruczołu krokowego, polepsza przepływ moczu i łagodzi objawy związane z powiększeniem gruczołu krokowego oraz zmniejsza ryzyko ostrego zatrzymania moczu oraz konieczność przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Jaki jest skład Lifin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest finasteryd. Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg finasterydu.

Ponadto lek zawiera: laktoze jednowodną, celulozę mikrokrystaliczną, skrobię żelowaną, sodu dokuzynian, karboksymetyloskrobię sodową (typ A), krzemionkę koloidalną bezwodną, sodowy stearylofumaran,
otoczkę o składzie: Opadry II 31F58914 white (hypromeloza, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, sodu cytrynian dwuwodny, indygokarmina (E132)).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Lifin – jak stosować ten lek?

Tabletki można przyjmować z jedzeniem lub niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać w całości, nie należy ich dzielić ani rozgryzać.

Lek Lifin należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to 1 tabletka na dobę.

Pomimo częstego wystąpienia poprawy klinicznej w krótkim czasie, może być konieczne kontynuowanie leczenia przez okres co najmniej 6 miesięcy. Nie należy zmieniać dawki ani przerywać stosowania leku bez konsultacji z lekarzem

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Lifin lub w przypadku podejrzenia, że lek przypadkowo połknęło dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Lifin – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki można przyjmować z jedzeniem lub niezależnie od posiłków.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Lifin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Lek Lifin przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn.
OSTRZEŻENIE: Należy poinformować kobiety znajdujące się w otoczeniu, które są w ciąży lub są w wieku rozrodczym, iż nie powinny dotykać rozkruszonych lub pękniętych tabletek leku Lifin. Jeśli u kobiety będącej w ciąży z płodem płci męskiej nastąpiło wchłonięcie finasterydu przez skórę lub kobieta przyjęła finasteryd doustnie, istnieje ryzyko, że dziecko urodzi się ze zdeformowanymi narządami płciowymi.

Tabletki leku Lifin są powlekane, dzięki czemu nie ma kontaktu z finasterydem chyba, że dojdzie do połamania lub pokruszenia tabletki.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Lifin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Lifin, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 326.29 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Lifin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Lifin, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 344.93 KB

Cena - ile kosztuje Lifin?

Cena Lifin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Lifin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Lifin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Curcuma Forte Bio Raab Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

119.99 

Zastosowanie Elmetacin roztwór (Opakowanie: 50 ml)Elmetacin roztwór (Opakowanie: 50 ml) to lek przeznaczony do objawowego, miejscowego stosowania w leczeniu bólu spowodowanego:
- stanami zapalnymi powstałymi w wyniku ostrych kontuzji, urazów (skręcenia, zwichnięcia,
stłuczenia),
- stanem zapalnym tkanek miękkich np. zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych, torebek
stawowych, zesztywnienie stawu barkowego,
- zaostrzeniami choroby zwyrodnieniowej stawów.
Jeśli po upływie 3…

32.94 

Zastosowanie Flegamina o sm. miętowym bez cukru (Opakowanie: 120 ml)Flegamina o sm. miętowym bez cukru (Opakowanie: 120 ml) jest lekiem o działaniu wykrztuśnym, zalecany osobom borykającym się z uciążliwym mokrym kaszlem, w przewlekłych chorobach dróg oddechowych.Efekt działania Flegamina o sm. miętowym bez cukru (Opakowanie: 120 ml)Lek ma działanie mukolityczne, to jest zwiększa objętość i zmniejsza lepkość wydzieliny…

12.99 

Zastosowanie Floradix Gardło płyn (Opakowanie: 100 ml)Floradix Gardło płyn (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety w postaci syropu ziołowego przeznaczony do stosowania w momencie pojawienia się dyskomfortu w gardle, takiego jak np. uczucie drapania, w celu nawilżenia gardła. Jest odpowiedni także dla palaczy, osób przebywających w wysuszonych, zadymionych pomieszczeniach oraz dla wszystkich, którzy odczuwają w gardle niekomfortowe skutki sezonu zimowego…

15.93 

Zastosowanie Hedussin syrop wykrztuśny (Opakowanie: 100 ml)Hedussin syrop wykrztuśny (Opakowanie: 100 ml) to lek oparty na składnikach roślinnych wykazujący działanie wykrztuśne w przebiegu mokrego kaszlu.

Preparat przeznaczony jest dla osób borykających się z problemem mokrego (produktywnego) kaszlu.

Lek może być stosowany przez osoby dorosłe i dzieci, jednak nie młodsze niż 2 lata.Efekt działania Hedussin syrop wykrztuśny (Opakowanie: 100…

13.57 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief