APO-FINA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA APO-FINA? – OPIS I WSKAZANIA

Apo-Fina należy do grupy leków nazywanych inhibitorami 5-alfa reduktazy. Działanie tych leków wywołuje zmniejszenie wielkości gruczołu krokowego (prostaty).

Lek Apo-Fina stosuje się w leczeniu i kontroli łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Lek Apo-Fina powoduje zmniejszenie wielkości powiększonego gruczołu krokowego, poprawia przepływ moczu, łagodzi objawy spowodowane przez BPH, zmniejsza ryzyko ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia chirurgicznego.

SKŁAD APO-FINA, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku jest finasteryd.
Każda tabletka powlekana zawiera 5 mg finasterydu.

Ponadto lek zawiera:

Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, makrogologlicerydów lauryniany, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian (E 572).

Otoczka: hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), indygokarmin (E 132); lak, makrogol 6000.

JAKIE JEST DAWKOWANIE APO-FINA? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Zazwyczaj stosowana dawka to jedna tabletka leku Apo-Fina (5 mg) raz na dobę.

Tabletki powlekane leku Apo-Fina można przyjmować na czczo lub podczas posiłku. Tabletki powlekane należy połykać w całości, nie należy ich dzielić lub kruszyć.Nawet w przypadku uzyskania szybkiej poprawy klinicznej, lek Apo-Fina należy stosować przez co najmniej 6 miesięcy, aby lekarz mógł właściwie ocenić skuteczność jego działania.

Czas leczenia finasterydem ustala lekarz. Nie należy zbyt wcześnie przerywać leczenia finasterydem, gdyż objawy ze strony prostaty mogą wystąpić ponownie.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI APO-FINA, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeżeli pacjent przyjął większą niż zalecana dawkę leku Apo-Fina lub dziecko przyjęło lek przypadkowo, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek Apo-Fina można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłku.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ APO-FINA W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek Apo-Fina stosuje się wyłącznie u mężczyzn.

Kobiety ciężarne lub planujące ciążę nie powinny dotykać przełamanych lub pokruszonych tabletek leku Apo-Fina. Jeżeli u kobiety w ciąży finasteryd zostanie wchłonięty przez skórę lub zostanie przyjęty doustnie, może wywołać u płodów męskich wrodzone zniekształcenia zewnętrznych narządów płciowych. Otoczka tabletek powlekanych leku Apo-Fina chroni przed kontaktem z finasterydem, pod warunkiem, że nie są one przełamane lub pokruszone.Jeżeli partnerka seksualna pacjenta jest w ciąży lub planuje ciążę, pacjent nie powinien narażać jej na kontakt z nasieniem, które może zawierać niewielkie ilości finasterydu.

ULOTKA LEKU APO-FINA – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – APO-FINA CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - APO-FINA CENA, REFUNDACJA

APO-FINA OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

3 KOMENTARZE

  1. Zaczynam brać lek a po fina i mam obawy czy nie wpłynie on negatywnie na na osiągamy orgazm przez mężczyznę. Niektóre leki to powodują. Może ktoś coś wie to niech napisze. Dzięki.

  2. Lecze się od kilku miesięcy a po Fiona dostrzegłem na podstawie dwukrotnego badania U SG o zatrzymaniu powiększania prostaty ! Lek bardzo dobry !

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here