Konsultacja merytoryczna:

Antiprost

Antiprost należy do grupy leków o nazwie inhibitory 5 α-reduktazy. Leki te powodują zmniejszenie objętości gruczołu krokowego u mężczyzn.

Lek Antiprost stosuje się w leczeniu i kontroli łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (ang. Benign Prostatic Hyperplasia, BPH). Powoduje zmniejszenie powiększonego gruczołu krokowego, poprawia przepływ moczu, łagodzi objawy związane z BPH. Zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrego zatrzymania moczu oraz konieczności leczenia operacyjnego.

Jaki jest skład Antiprost, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest finasteryd. Jedna tabletka powlekana zawiera 5 mg finasterydu.

– Pozostałe składniki to:

– rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, sodu laurylosiarczan.

– otoczka tabletki: hypromeloza, celuloza mikrokrystaliczna, makrogolu 8 stearynian (typ I).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Antiprost – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka leku to 1 tabletka raz na dobę (co odpowiada 5 mg finasterydu).

Tabletki powlekane można przyjmować na czczo lub w trakcie posiłku. Tabletki należy połykać w całości, nie należy ich dzielić ani rozkruszać.

Pomimo możliwości wystąpienia poprawy w krótkim okresie czasu, leczenie może być konieczne przez okres co najmniej sześć miesięcy, aby obiektywnie ocenić czy została osiągnięta poprawa wyników leczenia.

Lekarz poinformuje pacjenta jak długo należy przyjmować lek Antiprost. Nie należy zbyt wcześnie przerywać leczenia, ponieważ objawy mogą powrócić.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Brak doświadczeń w leczeniu lekiem Antiprost pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Nie ma konieczności dostosowania dawki. Dotychczas nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania leku Antiprost u pacjentów poddawanych hemodializie.

Pacjenci w podeszłym wieku
Nie ma konieczności dostosowania dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku lub jeśli lek został przypadkowo przyjęty przez dziecko, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Antiprost – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki powlekane można przyjmować na czczo lub w trakcie posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Antiprost w okresie ciąży i karmienia piersią?

Antiprost jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn.

Jeśli partnerka seksualna pacjenta jest lub może być w ciąży, pacjent powinien unikać narażenia jej na kontakt z nasieniem, które może zawierać niewielką ilość leku. Kobiety, które są w ciąży lub mogą być w ciąży nie powinny dotykać przełamanych ani rozkruszonych tabletek leku.

Jeśli finasteryd zostanie wchłonięty przez skórę lub po podaniu doustnym przez kobietę spodziewającą się dziecka płci męskiej, dziecko może się urodzić z deformacją narządów płciowych.

Tabletki są powlekane, co zapobiega kontaktowi z finasterydem, o ile tabletki nie są przełamane lub rozkruszone.

Ulotka Antiprost – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Antiprost, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 179.19 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Antiprost m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Antiprost, 5 mg, tabletki powlekane (Finasteridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 43 razy

Rozmiar plku 226.55 KB

Cena - ile kosztuje Antiprost?

Cena Antiprost i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Antiprost.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Antiprost? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Miovelia (Opakowanie: 30 )Miovelia (Opakowanie: 30 ) to preparat w formie saszetek oraz kapsułek, będący połączeniem składników wpływających na funkcje jajników oraz na jakość komórek jajowych, a także innych składników, kluczowych w okresie przygotowania do ciąży i w trakcie ciąży. Połączenie mio-inozytolu wraz z D-chiro-inozytolem oraz innowacyjnym składnikiem – resweratrolem wpływa na funkcje jajników…

109.99 

Zastosowanie Gehwol balsam do nóg (Opakowanie: 125 ml)Balsam pielęgnacyjny do stóp i nóg Zawarte w balsamie składniki działają
koją co na podrażnioną skórę, wygładzają ją, zapobiegają grzybicy, powstawaniu
pęcherzy oraz świądowi skóry. Łagodny masaż z użyciem tego preparatu przynosi uczucie świeżości i odprężenia. Regularne użycie zapobiega wy su szeniu
skóry, powstawaniu plam…

39.99 

Zastosowanie Maść ochronna z witaminą A Hasco (Opakowanie: 25 g)Maść ochronna z witaminą A Hasco (Opakowanie: 25 g) to lek stosowany przy stanach zapalnych skóry o różnym pochodzeniu. Maść z witamina A chroni przed działaniem szkodliwych czynników środowiskowych i przyspiesza gojenie oraz regenerację naskórka.

Efekt działania Maść ochronna z witaminą A Hasco (Opakowanie: 25 g)Maść ochronna z witaminą A Hasco przyczynia się do utrzymania prawidł…

3.74 

Zastosowanie Bioderma Sensibio H2o płyn micelarny (Opakowanie: 100 ml)Bioderma Sensibio H2o płyn micelarny (Opakowanie: 100 ml) to łagodny środek oczyszczający do wrażliwej skóry twarzy. Świetnie usuwa makijaż i wszelkie zabrudzenia, także z okolic oczu. Jest szczególnie przydatny w przypadku trądziku różowatego, egzemy czy atopowego zapalenia skóry.
Efekt działania Bioderma Sensibio H2o płyn micelarny (Opakowanie: 100 ml)Bioderma…

31.99 

Zastosowanie Colafit kostki (Opakowanie: 60 )Colafit kostki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający dużą ilość kolagenu. Wpływa na zdrowie stawów i chrząstki łącznej. Przywraca mobilność i ruchliwość, minimalizuje ból stawów oraz wspiera leczenie reumatoidalnego leczenia stawów.
Efekt działania Colafit kostki (Opakowanie: 60 )Colafit kostki (Opakowanie: 60 ) zawiera kolagen – główny budulec stawów i skóry. Dzięki niemu skóra jest gładka i elastyczna…

57.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief