HELIXATE NEXGEN

KATEGORIA:
LEKI KARDIOLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

HELIXATE NEXGEN - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku HELIXATE NEXGEN. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku HELIXATE NEXGEN w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA HELIXATE NEXGEN? – OPIS I WSKAZANIA

Helixate NexGen. zawiera jako substancję czynną rekombinowany ludzki czynnik krzepnięcia krwi VIII (oktokog alfa).

Lek Helixate NexGen jest stosowany w leczeniu i profilaktyce krwawień u dorosłych, młodzieży i dzieci w każdym wieku, chorych na hemofilię A (wrodzony niedobór czynnika VIII).

Preparat nie zawiera czynnika von Willebranda i z tego powodu nie jest stosowany w leczeniu choroby von Willebranda.

Fiolka zawiera suchy, biały do lekko żółtego proszek lub bryłkę, jak również wodę do wstrzykiwań do użycia do rozpuszczenia zawartości fiolki.

HELIXATE NEXGEN 250 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 250 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 100 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 500 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 500 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 200 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 1000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 1000 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 400 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 2000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 2000 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 400 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 3000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 3000 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 600 j.m./ml oktokogu alfa.

SKŁAD HELIXATE NEXGEN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Proszek
Substancją czynną leku jest ludzki czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa) wytwarzany metodą rekombinacji DNA.

Pozostałe składniki to: glicyna, sodu chlorek, wapnia chlorek, histydyna, polisorbat 80 i sacharoza.

Rozpuszczalnik
Woda do wstrzykiwań, jałowa.

JAKIE JEST DAWKOWANIE HELIXATE NEXGEN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI HELIXATE NEXGEN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Nie zgłoszono przypadków przedawkowania rekombinowanego czynnika krzepnięcia VIII.

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki preparatu Helixate NexGen należy poinformować lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Brak danych.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ HELIXATE NEXGEN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Nie ma doświadczenia dotyczącego wpływu na płodność i stosowania leku Helixate NexGen podczas ciąży i karmienia piersią. Dlatego w ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

ULOTKA LEKU HELIXATE NEXGEN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – HELIXATE NEXGEN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - HELIXATE NEXGEN CENA, REFUNDACJA

HELIXATE NEXGEN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here