Konsultacja merytoryczna:

Helixate NexGen

Helixate NexGen. zawiera jako substancję czynną rekombinowany ludzki czynnik krzepnięcia krwi VIII (oktokog alfa).

Lek Helixate NexGen jest stosowany w leczeniu i profilaktyce krwawień u dorosłych, młodzieży i dzieci w każdym wieku, chorych na hemofilię A (wrodzony niedobór czynnika VIII).

Preparat nie zawiera czynnika von Willebranda i z tego powodu nie jest stosowany w leczeniu choroby von Willebranda.

Fiolka zawiera suchy, biały do lekko żółtego proszek lub bryłkę, jak również wodę do wstrzykiwań do użycia do rozpuszczenia zawartości fiolki.

HELIXATE NEXGEN 250 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 250 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 100 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 500 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 500 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 200 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 1000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 1000 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 400 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 2000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 2000 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 400 j.m./ml oktokogu alfa.

HELIXATE NEXGEN 3000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Fiolka z proszkiem zawiera 3000 j.m. (jednostek międzynarodowych) oktokogu alfa. Po rozpuszczeniu w wodzie do wstrzykiwań każda fiolka zawiera 600 j.m./ml oktokogu alfa.

Jaki jest skład Helixate NexGen, jakie substancje zawiera?

Proszek
Substancją czynną leku jest ludzki czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa) wytwarzany metodą rekombinacji DNA.

Pozostałe składniki to: glicyna, sodu chlorek, wapnia chlorek, histydyna, polisorbat 80 i sacharoza.

Rozpuszczalnik
Woda do wstrzykiwań, jałowa.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Helixate NexGen – jak stosować ten lek?

Dokładny sposób dawkowania zawarty jest w poniższych ulotkach lub charakterystykach.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie zgłoszono przypadków przedawkowania rekombinowanego czynnika krzepnięcia VIII.

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki preparatu Helixate NexGen należy poinformować lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Helixate NexGen – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Helixate NexGen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ma doświadczenia dotyczącego wpływu na płodność i stosowania leku Helixate NexGen podczas ciąży i karmienia piersią. Dlatego w ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Helixate NexGen

Ulotka Helixate NexGen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HELIXATE NEXGEN 250 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Rekombinowany czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 137.34 KB


HELIXATE NEXGEN 500 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Rekombinowany czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 137.33 KB


HELIXATE NEXGEN 1000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Rekombinowany czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 137.33 KB


HELIXATE NEXGEN 2000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Rekombinowany czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 137.32 KB


HELIXATE NEXGEN 3000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Rekombinowany czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 137.33 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Helixate NexGen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HELIXATE NEXGEN 250/500/1000/2000/3000 j.m., proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Rekombinowany czynnik krzepnięcia VIII (oktokog alfa))

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 309.38 KB

Cena - ile kosztuje Helixate NexGen?

Cena Helixate NexGen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Helixate NexGen.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Helixate NexGen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz