Hevipoint

Lek Hevipoint w postaci sztyftu zawiera substancję czynną acyklowir o działaniu przeciwwirusowym, wykazującym silne działanie na wirusy opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Hevipoint jest stosowany w leczeniu zakażenia warg wirusem opryszczki zwykłej (nawracającej opryszczki wargowej) u dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Hevipoint, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest acyklowir.
1 g sztyftu na skórę zawiera 50 mg acyklowiru.

Pozostałe składniki to:
olej rycynowy pierwszego tłoczenia, tłuszcz stały, wosk carnauba, wosk biały, oktylododekanol, wazelina biała, butylohydroksytoluen, aromat waniliowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Hevipoint – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Hevipoint należy stosować 5 razy na dobę w odstępach około czterogodzinnych z przerwą nocną. Nakładać małą ilość leku, bezpośrednio na zakażone miejsca.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Lek należy stosować przez co najmniej pięć dni. Jeżeli po pięciu dniach stosowania leku objawy opryszczki nie ustąpią, można kontynuować leczenie przez kolejnych 5 dni (maksymalny okres leczenia – 10 dni).

Leczenie lekiem Hevipoint należy rozpocząć natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów opryszczki (pieczenie, zaczerwienienie, świąd). Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki.

Należy zwrócić się do lekarza, jeśli opryszczka wargowa nawraca, jej objawy pogorszą się lub nie ustąpią po 10 dniach leczenia.

Sposób podania
Podanie na skórę.

Nałożyć lek bezpośrednio na zmiany opryszczkowe na wargach, nie należy dotykać ich rękoma. Należy unikać drapania zmian czy dotykania ich ręcznikiem.

Ten lek może być używany wyłącznie przez jedną osobę. Po otwarciu opakowania leku może używać tylko jeden pacjent.

Stosowanie u dzieci
Nie stosować leku Hevipoint u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent połknie lek Hevipoint, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala po pomoc medyczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hevipoint – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hevipoint w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Hevipoint i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Hevipoint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Hevipoint. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HEVIPOINT 50 mg/g, sztyft na skórę (Acyklowir)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hevipoint m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HEVIPOINT 50 mg/g, sztyft na skórę (Acyklowir)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Hevipoint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(75 ocen, średnia: 6,47 na 10)

6 OPINIE O LEKU

  1. Wersja w sztyfcie jest bardzo skuteczna, bo smarujemy zaatakowane miejsce. Kuracja jest błyskawicza, bo po tygodniu w zasadzie po opryszczce nie ma już śladu.

  2. Używałem ostatnio przy opryszczce sztyftu i mi się sprawdził, wygodniejzy do stosowania niż plastry czy płyn, który miałem kiedyś, bo nic sie nie zsuwa, nie ścieka z ust i działa tam gdzie potrzeba. Zawiera acyklowir, bardzo skuteczny środek przciwwirusowy na oprryzczkę.

  3. Hevipoint pomógł mi zwalczyć opryszczkę, jak już naprawdę nie wiedziałam czy nie skończy się na wizycie u dermatologa, najpierw próbowałam domowych, naturalnych sposobów, potem jakieś plasterki, które tez tylko delikatnie ja zmniejszyły a dopiero ten sztyft wyleczył mi ja do końca

  4. Bardzo polecam hevipoint bo dzięki niemu skutecznie pozbyłam się opryszczki i to bardzo szybko, bo w dosłownie trzy dni już jej nie było, brałam tabletki 5 dni, żeby dokończyć kuracje i mieć pewność, ze opryszczka nie wróci, ale tabletki działają dużo szybciej

  5. Niezwykle skuteczny produkt, który można stosować już przy pierwszych objawach opryszczki czyli swędzeniu, napięciu skóry ust, kilka dni i po opryszczce ani śladu, kilka razy już stosowałam i pomogło, na pewno w przyszłości też się przyda

  6. Pozytywnie oceniam działanie tych tabletek, jak zauważam u siebie pierwsze objawy opryszczki to od razu biorę te tabletki, hamują namnażanie się wirusa bardzo dobrze, po kilku dniach stosowania po opryszczce ani śladu

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.