HevipointJak działa i kiedy stosujemy Hevipoint?

Lek Hevipoint w postaci sztyftu zawiera substancję czynną acyklowir o działaniu przeciwwirusowym, wykazującym silne działanie na wirusy opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Hevipoint jest stosowany w leczeniu zakażenia warg wirusem opryszczki zwykłej (nawracającej opryszczki wargowej) u dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Hevipoint, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest acyklowir.
1 g sztyftu na skórę zawiera 50 mg acyklowiru.

Pozostałe składniki to:
olej rycynowy pierwszego tłoczenia, tłuszcz stały, wosk carnauba, wosk biały, oktylododekanol, wazelina biała, butylohydroksytoluen, aromat waniliowy.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Hevipoint – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Hevipoint należy stosować 5 razy na dobę w odstępach około czterogodzinnych z przerwą nocną. Nakładać małą ilość leku, bezpośrednio na zakażone miejsca.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Lek należy stosować przez co najmniej pięć dni. Jeżeli po pięciu dniach stosowania leku objawy opryszczki nie ustąpią, można kontynuować leczenie przez kolejnych 5 dni (maksymalny okres leczenia – 10 dni).

Leczenie lekiem Hevipoint należy rozpocząć natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów opryszczki (pieczenie, zaczerwienienie, świąd). Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki.

Należy zwrócić się do lekarza, jeśli opryszczka wargowa nawraca, jej objawy pogorszą się lub nie ustąpią po 10 dniach leczenia.

Sposób podania
Podanie na skórę.

Nałożyć lek bezpośrednio na zmiany opryszczkowe na wargach, nie należy dotykać ich rękoma. Należy unikać drapania zmian czy dotykania ich ręcznikiem.

Ten lek może być używany wyłącznie przez jedną osobę. Po otwarciu opakowania leku może używać tylko jeden pacjent.

Stosowanie u dzieci
Nie stosować leku Hevipoint u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent połknie lek Hevipoint, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala po pomoc medyczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hevipoint – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hevipoint w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Hevipoint i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Hevipoint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Hevipoint. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Hevipoint m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Hevipoint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Hevipoint.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(75 ocen, średnia: 6,47 na 10)

5 OPINIE O LEKU

  1. Używałem ostatnio przy opryszczce sztyftu i mi się sprawdził, wygodniejzy do stosowania niż plastry czy płyn, który miałem kiedyś, bo nic sie nie zsuwa, nie ścieka z ust i działa tam gdzie potrzeba. Zawiera acyklowir, bardzo skuteczny środek przciwwirusowy na oprryzczkę.

  2. Hevipoint pomógł mi zwalczyć opryszczkę, jak już naprawdę nie wiedziałam czy nie skończy się na wizycie u dermatologa, najpierw próbowałam domowych, naturalnych sposobów, potem jakieś plasterki, które tez tylko delikatnie ja zmniejszyły a dopiero ten sztyft wyleczył mi ja do końca

  3. Bardzo polecam hevipoint bo dzięki niemu skutecznie pozbyłam się opryszczki i to bardzo szybko, bo w dosłownie trzy dni już jej nie było, brałam tabletki 5 dni, żeby dokończyć kuracje i mieć pewność, ze opryszczka nie wróci, ale tabletki działają dużo szybciej

  4. Niezwykle skuteczny produkt, który można stosować już przy pierwszych objawach opryszczki czyli swędzeniu, napięciu skóry ust, kilka dni i po opryszczce ani śladu, kilka razy już stosowałam i pomogło, na pewno w przyszłości też się przyda

  5. Pozytywnie oceniam działanie tych tabletek, jak zauważam u siebie pierwsze objawy opryszczki to od razu biorę te tabletki, hamują namnażanie się wirusa bardzo dobrze, po kilku dniach stosowania po opryszczce ani śladu

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.