Konsultacja merytoryczna:

Hevipoint

Lek Hevipoint w postaci sztyftu zawiera substancję czynną acyklowir o działaniu przeciwwirusowym, wykazującym silne działanie na wirusy opryszczki zwykłej (Herpes simplex).

Hevipoint jest stosowany w leczeniu zakażenia warg wirusem opryszczki zwykłej (nawracającej opryszczki wargowej) u dorosłych oraz młodzieży w wieku powyżej 12 lat.

Jaki jest skład Hevipoint, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest acyklowir.
1 g sztyftu na skórę zawiera 50 mg acyklowiru.

Pozostałe składniki to:
olej rycynowy pierwszego tłoczenia, tłuszcz stały, wosk carnauba, wosk biały, oktylododekanol, wazelina biała, butylohydroksytoluen, aromat waniliowy.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hevipoint – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat
Hevipoint należy stosować 5 razy na dobę w odstępach około czterogodzinnych z przerwą nocną. Nakładać małą ilość leku, bezpośrednio na zakażone miejsca.

Nie należy stosować dawek większych niż zalecane.

Lek należy stosować przez co najmniej pięć dni. Jeżeli po pięciu dniach stosowania leku objawy opryszczki nie ustąpią, można kontynuować leczenie przez kolejnych 5 dni (maksymalny okres leczenia – 10 dni).

Leczenie lekiem Hevipoint należy rozpocząć natychmiast po zauważeniu pierwszych objawów opryszczki (pieczenie, zaczerwienienie, świąd). Leczenie można również rozpocząć w późniejszym okresie choroby, gdy wystąpią grudki lub pęcherzyki.

Należy zwrócić się do lekarza, jeśli opryszczka wargowa nawraca, jej objawy pogorszą się lub nie ustąpią po 10 dniach leczenia.

Sposób podania
Podanie na skórę.

Nałożyć lek bezpośrednio na zmiany opryszczkowe na wargach, nie należy dotykać ich rękoma. Należy unikać drapania zmian czy dotykania ich ręcznikiem.

Ten lek może być używany wyłącznie przez jedną osobę. Po otwarciu opakowania leku może używać tylko jeden pacjent.

Stosowanie u dzieci
Nie stosować leku Hevipoint u dzieci w wieku poniżej 12 lat

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent połknie lek Hevipoint, powinien natychmiast zwrócić się do lekarza lub udać się do najbliższego szpitala po pomoc medyczną.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hevipoint – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hevipoint w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Hevipoint – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HEVIPOINT 50 mg/g, sztyft na skórę (Acyklowir)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hevipoint m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HEVIPOINT 50 mg/g, sztyft na skórę (Acyklowir)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Hevipoint?

Cena Hevipoint i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hevipoint.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Hevipoint? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

6 komentarzy do “Hevipoint”

 1. Wersja w sztyfcie jest bardzo skuteczna, bo smarujemy zaatakowane miejsce. Kuracja jest błyskawicza, bo po tygodniu w zasadzie po opryszczce nie ma już śladu.

  Odpowiedz
 2. Używałem ostatnio przy opryszczce sztyftu i mi się sprawdził, wygodniejzy do stosowania niż plastry czy płyn, który miałem kiedyś, bo nic sie nie zsuwa, nie ścieka z ust i działa tam gdzie potrzeba. Zawiera acyklowir, bardzo skuteczny środek przciwwirusowy na oprryzczkę.

  Odpowiedz
 3. Hevipoint pomógł mi zwalczyć opryszczkę, jak już naprawdę nie wiedziałam czy nie skończy się na wizycie u dermatologa, najpierw próbowałam domowych, naturalnych sposobów, potem jakieś plasterki, które tez tylko delikatnie ja zmniejszyły a dopiero ten sztyft wyleczył mi ja do końca

  Odpowiedz
 4. Bardzo polecam hevipoint bo dzięki niemu skutecznie pozbyłam się opryszczki i to bardzo szybko, bo w dosłownie trzy dni już jej nie było, brałam tabletki 5 dni, żeby dokończyć kuracje i mieć pewność, ze opryszczka nie wróci, ale tabletki działają dużo szybciej

  Odpowiedz
 5. Niezwykle skuteczny produkt, który można stosować już przy pierwszych objawach opryszczki czyli swędzeniu, napięciu skóry ust, kilka dni i po opryszczce ani śladu, kilka razy już stosowałam i pomogło, na pewno w przyszłości też się przyda

  Odpowiedz
 6. Pozytywnie oceniam działanie tych tabletek, jak zauważam u siebie pierwsze objawy opryszczki to od razu biorę te tabletki, hamują namnażanie się wirusa bardzo dobrze, po kilku dniach stosowania po opryszczce ani śladu

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vicks VapoRub maść (Opakowanie: 100 g)Vicks VapoRub maść (Opakowanie: 100 g) to maść do stosowania w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, przy nadmiernym nieżycie nosa oraz odruchu kaszlowym. Łagodzi większość nieprzyjemnych dolegliwości, umożliwiając lepszą regenerację organizmu oraz poprawę samopoczucia.
Efekt działania Vicks VapoRub maść (Opakowanie: 100 g)Vicks VapoRub maść (Opakowanie: 100 g) zawiera naturalne olejki eteryczne, które ułatwiają oddychanie i zmniejszają…

35.03 

Zastosowanie Antypot (Opakowanie: 30 g)Antypot (Opakowanie: 30 g) to produkt leczniczy w postaci zasypki do stosowania na stopy w przypadku ich nadmiernej potliwości. Hamuje wydzielanie nieprzyjemnego zapachu, dzięki czemu zapewnia komfort i bezpieczeństwo, ilekroć konieczne jest zdjęcie butów.Efekt działania Antypot (Opakowanie: 30 g)Antypot (Opakowanie: 30 g) zawiera kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, ściągającym i antybakteryjnym. Oczyszcza skórę i hamuje wydzielanie potu…

7.55 

Zastosowanie Gehwol poduszka przeciwuciskowa G na halluks (Opakowanie: 1 szt.)Poduszka z żelu polimerowego łagodząca ból powodowany przez halluks. Elastyczna nakładka zapewnia ochronę stopy i komfort chodzenia w każdym obuwiu. Doskonale uzupełnia się z nastawiaczem palców stopy.Gehwol poduszka przeciwuciskowa G na halluks (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

32.99 

Zastosowanie Xedrenio Dex krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)#p_name, jest wyrobem medycznym w formie sterylnego roztworu z kroplami nawilżającymi do oczu. Przeznaczony dla osób dorosłych przywraca pełny komfort widzenia przy zaburzeniach produkcji filmu łzowego i po zabiegach operacyjnych, a także przy codziennych czynnikach stwarzających niesprzyjające warunki. Nadaje się do stosowania przez osoby noszące soczewki kontaktowe.
Efekt działania Xedrenio Dex…

39.68 

Zastosowanie Chrząstka Rekina kapsułki (Opakowanie: 100 )Chrząstka Rekina kapsułki (Opakowanie: 100 ) to suplement diety zawierający sproszkowaną chrząstkę rekina. Wzmacnia kości i stawy.

Produkt w szczególności polecany jest sportowcom i osobom pracującym ciężko fizycznie, by uniknąć kontuzji i urazów oraz problemów reumatycznych.
Efekt działania Chrząstka Rekina kapsułki (Opakowanie: 100 )Preparat, dzięki chrząstce, zawiera dużą ilość wapnia…

30.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief