Konsultacja merytoryczna:

Hemangiol

Co to jest lek HEMANGIOL
Nazwa leku to HEMANGIOL. Substancją czynną jest propranolol.
Propranolol należy do grupy leków określanych mianem – leki blokujące receptory betaadrenergiczne.

W jakim celu się go stosuje
Ten lek jest stosowany do leczenia choroby o nazwie naczyniak. Naczyniak to rozrost dodatkowych naczyń krwionośnych, który utworzył narośl w skórze lub pod nią. Naczyniak może się znajdować na powierzchni lub głęboko. Czasem jest określany mianem „naczyniaka o typie truskawki”, ponieważ wyglądem przypomina truskawkę. Rozpoczęcie leczenia lekiem HEMANGIOL następuje u niemowląt w wieku od 5. tygodnia do 5. miesiąca, kiedy:
– lokalizacja i (lub) rozległość choroby sprawia, że zagraża ona życiu lub funkcjom życiowym (może spowodować uszkodzenie ważnych organów życiowych lub zmysłów, takich jak wzrok lub słuch);
– naczyniak wrzodzieje z towarzyszącym bólem i (lub) nie reaguje na przyjęte metody opatrywania ran,
– występuje ryzyko trwałych blizn lub zniekształcenia.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Hemangiol:

Skład

– Substancją czynną jest propranolol. Każdy ml zawiera 4,28 mg chlorowodorku propranololu, co stanowi równowartość 3,75 mg propranololu.

– Inne składniki to hydroksyetyloceluloza, sacharynian sodu, aromat truskawkowy (zawiera glikol propylenowy), aromat waniliowy (zawiera glikol propylenowy), jednowodny kwas cytrynowy, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Leczenie dziecka może zostać rozpoczęte jedynie przez lekarza dysponującego odpowiednim doświadczeniem w zakresie diagnozowania i leczenia naczyniaków niemowlęcych.

Ten lek należy zawsze podawać dziecku zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Nigdy samodzielnie nie zmieniać dawki podawanej dziecku. Za każdym razem zwiększenie dawki lub korektę dawki zależnie od masy ciała dziecka powinien wykonywać lekarz.

Dawka
– Dawka zależy od masy ciała dziecka.
– Dawka początkowa wynosi 1 mg/kg mc./dobę i należy ją podawać w 2 osobnych dawkach (0,5 mg/kg mc., jedną rano, drugą późnym popołudniem), przy czym odstęp czasu między dwiema dawkami powinien wynosić co najmniej 9 godzin.
– Zalecana dawka wynosi 3 mg/kg mc./dobę i należy ją podawać w dwóch osobnych dawkach wynoszących po 1,5 mg/kg mc., przy czym dawka powinna być zwiększana stopniowo w odstępach co tydzień pod nadzorem lekarza (1 mg/kg mc./dobę w pierwszym tygodniu, następnie 2 mg/kg mc./dobę w drugim tygodniu i później 3 mg/kg mc./dobę aż do zakończenia leczenia).

Jak podawać dziecku lek HEMANGIOL
– Lek należy podawać w trakcie karmienia lub natychmiast po karmieniu.
– Dawka musi zawsze zostać odmierzona za pomocą dostarczanej wraz z buteleczką strzykawki do podawania doustnego.
– Lek HEMANGIOL należy podawać bezpośrednio do jamy ustnej dziecka strzykawką do podawania doustnego dostarczoną z butelką. Jeżeli to konieczne, lek można rozcieńczyć w niewielkiej ilości mleka lub soku jabłkowego i (lub) pomarańczowego właściwego do wieku i podawać dziecku w butelce do karmienia. Nie należy mieszać leku z pełną butelką mleka lub soku.

W przypadku dzieci o masie ciała do 5 kg dawkę można rozcieńczyć z mlekiem w ilości odpowiadającej jednej łyżeczce do herbaty (około 5 ml). W przypadku dzieci o masie ciała powyżej 5 kg dawka może zostać rozcieńczona z mlekiem lub sokiem owocowym w ilości odpowiadającej jednej łyżce stołowej (około 15 ml).

Wykorzystać mieszaninę w ciągu 2 godzin.
– Karmić dziecko regularnie, aby uniknąć przedłużonego bycia na czczo.
– Jeżeli dziecko nie je lub wymiotuje, zaleca się pominięcie dawki.
– Jeżeli dziecko wypluje lek lub matka dziecka nie jest pewna, czy dostało ono całą dawkę, nie należy podawać kolejnej dawki, tylko poczekać, aż nadejdzie pora kolejnej dawki.
– Lek HEMANGIOL powinien być podawany przez tę samą osobę, która karmi, aby uniknąć ryzyka hipoglikemii. W przypadku zaangażowania kilku osób niezbędna jest odpowiednia komunikacja, aby zagwarantować bezpieczeństwo dziecka.

Przedawkowanie

W przypadku podania dziecku większej niż zalecana dawki leku HEMANGIOL należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.

Pokarm, napoje (alkohol)

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeżeli matka karmi piersią dziecko
– Należy o tym poinformować lekarza przed zastosowaniem tego leku.
– Nie należy podawać tego leku dziecku, jeżeli matka dziecka przyjmuje leki, których nie wolno stosować w trakcie leczenia lekiem HEMANGIOL.

Hemangiol ulotka

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

HEMANGIOL, 3,75 mg/mL, roztwór doustny (Propranolol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 11 razy

Rozmiar plku 351.30 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hemangiol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

HEMANGIOL, 3,75 mg/mL, roztwór doustny (Propranolol)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 206.72 KB

Hemangiol cena

Cena Hemangiol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hemangiol.

Hemangiol opinie - forum pacjentów

Stosujesz Hemangiol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz