HYDROXYZINE ORION


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU HYDROXYZINE ORION

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Lek Hydroxyzine Orion należy do grupy leków zwanych lekami przeciwhistaminowymi o działaniu uspokajającym. Hydroksyzyna hamuje pewne czynności mózgu, nie powodując uzależnienia.

Hydroksyzyna blokuje także histaminę, substancję znajdującą się w tkankach organizmu. Jest skuteczna w leczeniu lęku, świądu i pokrzywki.

Lek Hydroxyzine Orion stosowany jest w leczeniu:
– lęku u dorosłych, gdy inne leczenie jest nieodpowiednie;
– świądu i pokrzywki na skutek reakcji alergicznej u dorosłych, młodzieży i dzieci w wieku 5 lat i powyżej.

SKŁAD LEKU HYDROXYZINE ORION

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest hydroksyzyny chlorowodorek.
– Tabletki 10 mg: każda tabletka powlekana zawiera 10 mg hydroksyzyny chlorowodorku.
– Tabletki 25 mg: każda tabletka powlekana zawiera 25 mg hydroksyzyny chlorowodorku.

Pozostałe składniki to:
– Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, wapnia fosforan, skrobia żelowana kukurydziana, sodu laurylosiarczan, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
– Otoczka: tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, makrogol.

DAWKOWANIE LEKU HYDROXYZINE ORION

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Ważne: lekarz ustali odpowiednią dawkę dla pacjenta. Nie wolno zmieniać dawki bez porozumienia z lekarzem. Lek Hydroxyzine Orion należy stosować w najmniejszej skutecznej dawce. Czas leczenia powinien być możliwie jak najkrótszy.

Zalecana dawka wynosi:

Pokrzywka i świąd:
Dorośli i młodzież w wieku 12 lat i powyżej (o masie ciała powyżej 40 kg):
– Dawka początkowa wynosi 1 lub 2 tabletki o mocy 25 mg wieczorem.

Dzieci w wieku od 5 do 11 lat (o masie ciała do 40 kg):
– 1 tabletka o mocy 10 mg lub ½ do 1 tabletki o mocy 25 mg wieczorem. Lekarz poinformuje, jaka jest właściwa dawka.
Patrz poniżej „maksymalna dawka dobowa we wszystkich wskazaniach”.

Tabletkę o mocy 25 mg można podzielić na równe dawki.

Lęk u dorosłych:
Dorośli: zalecana dawka to 1 do 5 tabletek o mocy 10 mg 2 do 3 razy na dobę, lub 1 do 2 tabletek o mocy 25 mg 2 do 3 razy na dobę. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10 tabletek o mocy 10 mg lub 4 tabletki o mocy 25 mg (100 mg na dobę). Patrz poniżej „maksymalna dawka dobowa we wszystkich wskazaniach”

Maksymalna dawka dobowa we wszystkich wskazaniach
U dorosłych i dzieci o masie ciała 40 kg i powyżej, maksymalna dawka dobowa wynosi 100 mg. U dzieci o masie ciała do 40 kg, maksymalna dawka dobowa wynosi 2 mg/kg mc./dobę.

W przypadku leczenia lęku, ten lek należy stosować tylko jako leczenie uzupełniające. Leczenie powinno być rozpoczęte, prowadzone oraz zakończone przez tego samego lekarza.

Specjalne grupy pacjentów

Pacjenci w podeszłym wieku
Ze względu na przedłużone działanie zaleca się, aby u osób w podeszłym wieku rozpocząć leczenie od połowy zalecanej dawki. W leczeniu osób w podeszłym wieku należy stosować najmniejszą możliwą dawkę. U osób w podeszłym wieku, maksymalna dawka dobowa wynosi 50 mg.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
U pacjentów z umiarkowanym lub ciężkim zaburzeniem czynności nerek należy zmniejszyć dawkę.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
U pacjentów z zmniejszoną czynnością wątroby należy zmniejszyć dawkę dobową.

Sposób podawania
Tabletki należy połykać, popijając odpowiednią ilością wody. Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków. Tabletki o mocy 25 mg można podzielić na dwie równe dawki.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Hydroxyzine Orion przeznaczony jest wyłącznie do leczenia pokrzywki i świądu u młodzieży i dzieci w wieku 5 lat i starszych.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Jeśli pacjent zastosował zbyt dużą dawkę leku Hydroxyzine Orion, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, szczególnie jeśli dotyczy to dziecka. W razie przedawkowania można zastosować leczenie objawowe. Należy monitorować EKG, ze względu na możliwość wystąpienia zaburzeń rytmu serca, takich jak wydłużenie odstępu QT czy torsade de pointes.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub niezależnie od posiłków.

Należy unikać przyjmowania leku Hydroxyzine Orion jednocześnie z alkoholem, ponieważ takie połączenie może nasilać działanie leku Hydroxyzine Orion i zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Ciąża
Nie wolno stosować leku Hydroxyzine Orion, jeśli pacjentka jest w ciąży lub przypuszcza, że może być w ciąży. Należy poradzić się lekarza, gdy pacjentka planuje mieć dziecko. Hydroksyzyna, substancja czynna leku Hydroxyzine Orion, przenika do organizmu płodu. Istnieje ryzyko wystąpienia wpływu na płód.

Karmienie piersią
Nie wolno stosować leku Hydroxyzine Orion w okresie karmienia piersią. Jeżeli leczenie lekiem Hydroxyzine Orion jest konieczne, karmienie piersią należy przerwać. Należy poradzić się lekarza.

DOKUMENTACJA LEKU HYDROXYZINE ORION – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU HYDROXYZINE ORION

ULOTKA LEKU HYDROXYZINE ORION - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - HYDROXYZINE ORION CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ HYDROXYZINE ORION W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU HYDROXYZINE ORION

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O HYDROXYZINE ORION

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here