Husteel

Husteel to homeopatyczny produkt leczniczy, który skutecznie wspomaga w leczeniu kaszlu występującego w przeziębieniu. Wskazania lecznicze tego leku są niezwykle pomocne w łagodzeniu objawów choroby. Warto jednak pamiętać, że w przypadku braku poprawy lub nasilenia się objawów, takich jak uczucie duszności, ropna plwocina czy gorączka, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Husteel jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Husteel. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Husteel i jakie są wskazania do stosowania?

Homeopatyczny produkt leczniczy ze wskazaniami leczniczymi.

Husteel jest lekiem homeopatycznym stosowanym wspomagająco w kaszlu występującym w przebiegu przeziębienia.

Jeśli objawy nie ulegną poprawie, nasilą się lub wystąpią inne niepokojące objawy (np. uczucie duszności, ropna plwocina albo gorączka) należy skontaktować się z lekarzem.

Kategorie powiązane:
Leki homeopatyczne,

Reklama

Jaki jest skład Husteel, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi w 100 g roztworu Husteel są:
20 g Arsenum iodatum D6
20 g Atropa bella-donna D4
20 g Urginea maritima D4
10 g Cuprum aceticum D6
30 g Causticum Hahnemanni D6

Lek zawiera 35% (V/V) etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Husteel – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
zwykle po 5-10 kropli 3 razy dziennie.

Sposób stosowania
Krople można zmieszać z niewielką ilością wody. Lek należy przyjmować pomiędzy posiłkami.
Nie przekraczać zalecanej dawki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Husteel – czy mogę spożywać alkohol?

Tak jak wszystkie homeopatyczne produkty lecznicze, lek Husteel powinien być przyjmowany pomiędzy posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Husteel w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa nie zaleca się stosowania leku w czasie ciąży i karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Husteel

Biologische Heilmittel Heel GmbH

Ulotka Husteel – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Husteel w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Husteel

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Husteel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Husteel. Podziel się doświadczeniami na forum.