Konsultacja merytoryczna:

Hydroxychloroquine sulfate Accord

Lek Hydroxychloroquine sulfate Accord zawiera substancję czynną hydroksychlorochiny siarczan.

Lek może być stosowany u:
Dorosłych
• W leczeniu przewlekłego stanu zapalnego stawów, mięśni, ścięgien lub więzadeł (reumatoidalne zapalenie stawów).
• W leczeniu niektórych chorób, których objawy obejmują, między innymi, problemy skórne i (lub) dolegliwości stawowe (toczeń rumieniowaty krążkowy i układowy).
• W leczeniu zaburzeń skórnych, które są wrażliwe na światło słoneczne (fotodermatozy).
• W leczeniu ostrych ataków malarii i w zapobieganiu malarii.

Dzieci (w wieku 6 lat i więcej i o masie ciała 31 kg i więcej)
• W leczeniu reumatyzmu u dzieci, w połączeniu z innymi metodami leczenia (młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów).
• W leczeniu niektórych chorób, które objawiają się, między innymi, problemami skórnymi i (lub) dolegliwościami stawowymi (toczeń rumieniowaty krążkowy i układowy).
• W leczeniu ostrych ataków malarii i w zapobieganiu malarii.

Skład

– Każda tabletka zawiera 200 mg substancji czynnej, hydroksychlorochiny siarczanu.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnezu stearynian, powidon K 30, alkohol poliwinylowy, talk, makrogol 3350 i tytanu dwutlenek (E 171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hydroxychloroquine sulfate Accord – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. Lekarz zdecyduje o wielkości dobowej dawki. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Zalecana dawka to:
U dorosłych
Reumatoidalne zapalenie stawów
Dawka początkowa: 400 mg (w pojedynczej dawce lub w dwóch dawkach podzielonych) na dobę.
Dawka podtrzymująca: 200 mg na dobę, później ewentualnie 200 mg co drugi dzień.

Toczeń rumieniowaty krążkowy i układowy
Dawka początkowa: 400 mg (w pojedynczej dawce lub w dwóch dawkach podzielonych) do 600 mg (w pojedynczej dawce lub w dwóch lub trzech dawkach podzielonych) na dobę.
Dawka podtrzymująca: 200 mg do 400 mg (w dawce pojedynczej lub w dwóch dawkach podzielonych) na dobę.

Reakcje skórne spowodowane działaniem promieni słonecznych
Leczenie jest ograniczone do okresów, w których pacjent jest narażony na dużą ilość światła słonecznego.
U dorosłych: zwykle wystarcza 400 mg na dobę, w pojedynczej dawce lub w dwóch dawkach podzielonych.

Zapobieganie malarii
Dorośli: 400 mg tygodniowo, tego samego dnia każdego tygodnia. W zapobieganiu malarii należy stosować lek przez tydzień przed przybyciem na teren dotknięty malarią i kontynuować leczenie przez cztery tygodnie po wyjeździe z tego obszaru.

Leczenie ostrego ataku malarii
Dawka w przypadku ostrego ataku malarii zależy od charakteru zarażenia. Całkowita dawka wynosi maksymalnie 2 gramy i jest podawana przez maksymalnie trzy dni.

U dzieci
Lekarz ustala dawkę na podstawie masy ciała. Tabletka 200 mg nie jest odpowiednia dla dzieci o masie ciała poniżej 31 kg.

Osłabiona czynność nerek i wątroby
Jeśli pacjent ma zaburzenia czynności nerek lub wątroby, lekarz może przepisać niższą dawkę.

Czas trwania leczenia
Należy postępować zgodnie z instrukcjami lekarza dotyczącymi czasu trwania leczenia. Lekarz poda najniższą możliwą dawkę stosowaną podczas długotrwałego leczenia tym lekiem. W leczeniu zaburzeń stawów potrzeba kilku tygodni, aby uzyskać najlepszy efekt działania tego leku.

Przyjmowanie leku
• Lek należy przyjmować doustnie.
• Tabletki należy połykać w całości, po posiłku.
• W przypadku problemów skórnych związanych z nadwrażliwością na światło słoneczne, lek Hydroxychloroquine sulfate Accord należy przyjmować tylko w okresach wysokiej ekspozycji na światło.
• Lekarz ustala dawkę w zależności od masy ciała. Jeśli pacjent uważa, że działanie leku jest za słabe lub za mocne, nie należy zmieniać dawki samodzielnie, ale należy zapytać lekarza.
• Jeśli z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów pacjent przyjmuje ten lek od dłuższego czasu (ponad 6 miesięcy) i uważa, że lek mu nie pomaga, należy skontaktować się z lekarzem. Może być konieczne przerwanie leczenia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

• W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Hydroxychloroquine sulfate Accord, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub udać się na oddział ratunkowy do szpitala. Należy zabrać lek ze sobą.
• Dzieki temu lekarz będzie wiedział, co pacjent przyjął. Mogą wystąpić następujące objawy: ból głowy, problemy ze wzrokiem, spadek ciśnienia krwi, drgawki, problemy z sercem, a następnie nagłe i poważne problemy z oddychaniem, a także może wystapić zawał serca. Przedawkowanie leku Hydroxychloroquine sulfate Accord może prowadzić do zgonu.
• Małe dzieci i niemowlęta są szczególnie zagrożone, jeśli przypadkowo przyjmą lek Hydroxychloroquine sulfate Accord. W takiej sytuacji należy natychmiast zabrać dziecko do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hydroxychloroquine sulfate Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hydroxychloroquine sulfate Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Podczas ciąży nie należy stosować leku Hydroxychloroquine sulfate Accord w dużych dawkach dobowych, chyba że lekarz stwierdzi, że jest to konieczne, gdyż ryzyko towarzyszące przerwaniu leczenia jest większe niż ryzyko jakie stwarza lek dla płodu.
Ten lek można stosować podczas ciąży, aby zapobiec malarii, ponieważ wymagane są tylko małe dawki.

Karmienie piersią
Ten lek przenika do mleka kobiecego. Nie ma wystarczających informacji na temat działania hydroksychlorochiny u noworodków oraz niemowląt. W zależności od stanu pacjentki i czasu trwania leczenia, lekarz zadecyduje, czy można stosować ten lek podczas karmienia piersią. Jeśli pacjentka zażywa ten lek raz w tygodniu, np. w celu zapobiegania malarii, nie jest konieczne przerwanie karmienia piersią. Taka ilość jest jednak niewystarczająca, aby zapobiec malarii u niemowlęcia.

Ulotka Hydroxychloroquine sulfate Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Hydroxychloroquine sulfate Accord, 200 mg, tabletki powlekane (Hydroxychloroquini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 243.62 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hydroxychloroquine sulfate Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Hydroxychloroquine sulfate Accord, 200 mg, tabletki powlekane (Hydroxychloroquini sulfas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 257.84 KB

Cena - ile kosztuje Hydroxychloroquine sulfate Accord?

Cena Hydroxychloroquine sulfate Accord i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hydroxychloroquine sulfate Accord.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Hydroxychloroquine sulfate Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Kneipp Männersache 2.0 żel pod prysznic 2w1 (Opakowanie: 200 ml)Kneipp Männersache 2.0 żel pod prysznic 2w1 (Opakowanie: 200 ml) to żel pod prysznic dla mężczyzn z naturalnymi kompozycjami składników. Chroni skórę przed przesuszeniem oraz łagodzi podraż…

Zastosowanie Linea 40+ tabletki (Opakowanie: 60 )Linea 40+ tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety wspierający proces odchudzania i utrzymania prawidłowej masy ciała. Wpływa także na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru. Zawiera naturalne ekstrakty roślinne. Preparat przeznaczony jest dla…

Zastosowanie Eucerin pH5 Creme F empfindliche Haut (Opakowanie: 75 ml)Eucerin pH5 Creme F empfindliche Haut (Opakowanie: 75 ml) to bogaty krem, który przeznaczony jest do pielęgnacji bardzo suchej i wrażliwej skóry twarzy i ciała.

Produkt został…

Zastosowanie Luvos Heilerde 2 proszek leczniczy (Opakowanie: 950 g)Luvos Heilerde 2 proszek leczniczy (Opakowanie: 950 g)(glinka lecznicza Luvos) stosowana jest jako maseczka do twarzy, peeling, okłady, opatrunki i zawijania, jak również do płukania i kąpieli.SkładCzysta glinka…

Zastosowanie Innofer baby zawiesina doustna (Opakowanie: 50 ml)Innofer baby zawiesina doustna (Opakowanie: 50 ml) to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego do stosowania u noworodków, niemowląt i dzieci z ryzykiem niedoboru żelaza i anemii.

Żelazo w płynie dla dzieci wspiera…