Konsultacja merytoryczna:

Hederoin

Hederoin

Tabletki Hederoin zawierają wyciąg suchy z liści bluszczu (Hederae helicis folii extractum siccum). Lek stosuje się jako środek wykrztuśny i łagodnie bronchospazmolityczny, rozrzedzający zalegającą gęstą wydzielinę w gardle, krtani i oskrzelach i ułatwiający odkrztuszanie.

Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej należy skontaktować się z lekarzem.

Wskazania do stosowania
Tabletki Hederoin stosuje się tradycyjnie w kaszlu, zwłaszcza z utrudnionym odkrztuszaniem zalegajacej gęstej wydzieliny oraz pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli.

Jaki jest skład Hederoin, jakie substancje zawiera?

Substancja czynna: Wyciąg suchy z liści bluszczu pospolitego (Hederae helicis folii extractum siccum), DER 4-8:1 – 15 mg
ekstrahent: etanol 30 % m/m

Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, olejek eteryczny anyżowy, skrobia ziemniaczana, sacharoza, powidon, talk

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Hederoin – jak stosować ten lek?

Dawkowanie

Dorośli: 2 tabletki 3 razy na dobę.

Dzieci w wieku szkolnym: 1 tabletka 3 razy na dobę.

Sposób podawania
Lek stosować doustnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Zalecanych dawek nie należy przekraczać.
U wrażliwych pacjentów, po zażyciu większej niż zalecana dawki leku, mogą wystąpić podrażnienia żołądka i jelit, wymioty, biegunki.

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wymienionych objawów należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć porady lekarskiej.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Hederoin – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Hederoin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie ciąży. Stosowanie leku w tym okresie należy skonsultować z lekarzem.

Karmienie piersią
Nie wykonano kontrolowanych badań klinicznych u kobiet w okresie karmienia piersią. Stosowanie leku w tym okresie należy skonsultować z lekarzem.

Wpływ na płodność nie jest znany.

Ulotka Hederoin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Hederoin Hederae helicis folii extractum siccum 15 mg, tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Hederoin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Hederoin Hederae helicis folii extractum siccum 15 mg, tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje Hederoin?

Cena Hederoin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Hederoin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Hederoin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Proliver tabletki (Opakowanie: 30 )Proliver tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement na wątrobę, który łagodzi nieprzyjemne dolegliwości trawienne z z nią związane, a także wspiera detoksykację organizmu.

Tabletki Proliver przeznaczone są dla osób dorosłych, któ…

Zastosowanie Opokan tabletki 7,5 mg (Opakowanie: 30 )Opokan tabletki 7,5 mg (Opakowanie: 30 ) jest lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Lek na bóle kostno stawowe może być stosowany w stanach bólowych spowodowanych reumatoidalnym zapaleniem stawów, zapaleniem kręgosłupa…

Zastosowanie Biotebal 5mg tabletki (Opakowanie: 60 )Biotebal 5mg tabletki (Opakowanie: 60 ) to lek z biotyną, która należy do witamin z grupy B. Przeznaczony jest do wzmacniania struktury włosów i poprawy kondycji cery. Zapobiega niedoborom substancji, które powodują…

Zastosowanie Pelafen Kid 3+ syrop (Opakowanie: 100 ml)Pelafen Kid 3+ syrop (Opakowanie: 100 ml) to suplement diety w formie syropu przeznaczony dla dzieci od 3. roku życia wspomagający w prawidłowym funkcjonowaniu górnych dróg oddechowych i gardła.

Preparat może…

Zastosowanie Dr.Scheller Thistle&Chia bogaty krem pielęgnacyjny na dzień (Opakowanie: 50 ml)Dr.Scheller Thistle&Chia bogaty krem pielęgnacyjny na dzień (Opakowanie: 50 ml) to bogaty krem na dzień, przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry bardzo…