Holoxan

Holoxan jest lekiem cytotoksycznym lub lekiem przeciwnowotworowym. Jego działanie polega na niszczeniu komórek rakowych, co określa się czasem mianem „chemioterapii”.

Holoxan jest stosowany w leczeniu wielu różnych nowotworów. Jest on często stosowany razem z innymi lekami przeciwnowotworowymi lub radioterapią.

Jaki jest skład Holoxan, jakie substancje zawiera?

Holoxan, 1 g; 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Substancją czynną leku jest ifosfamid i każda fiolka zawiera 1 g lub 2 g tej substancji.

Lek nie zawiera żadnych innych substancji czynnych i pomocniczych.

Holoxan, 40 mg/ml, roztwór do infuzji
Substancją czynną leku jest ifosfamid i każda fiolka zawiera 1 g lub 2 g tej substancji.

Substancjami pomocniczymi leku są: sodu chlorek, sodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, kwas ortofosforowy, woda do wstrzykiwań.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Holoxan – jak stosować ten lek?

Holoxan, 1 g; 2 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Ifosfamid jest podawany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę.
– Ifosfamid podawany jest zwykle z dużego worka z płynem, w powolnym wlewie (kroplówka), bezpośrednio do żyły pacjenta. Żyła do wkłucia może być na ramieniu, dłoni lub duża żyła pod obojczykiem. W zależności od zastosowanej dawki, podanie leku może trwać kilka godzin, ale może być też podawany przez kilka dni.
– Ifosfamid jest podawany zwykle równocześnie z innymi lekami przeciwnowotworowymi lub z radioterapią.

Zwykle stosowane dawki
– Lekarz zadecyduje jak dużą dawkę leku i kiedy należy podać pacjentowi.
– Dawka ifosfamidu, którą należy podać pacjentowi zależy od:

– rodzaju dolegliwości pacjenta,
– wzrostu i masy ciała,
– ogólnego stanu zdrowia pacjenta,
– stosowania innych leków przeciwnowotworowych lub radioterapii.
Ifosfamid jest zwykle podawany w kilku cyklach leczenia.

Holoxan, 40 mg/ml, roztwór do infuzji

Lek HOLOXAN jest podawany pacjentowi przez lekarza lub pielęgniarkę.
– Lek HOLOXAN podawany jest zwykle z dużego worka z płynem, w powolnym wlewie (kroplówka), bezpośrednio do żyły pacjenta. Żyła do wkłucia może być na ramieniu, dłoni lub duża żyła pod obojczykiem. W zależności od zastosowanej dawki, podanie leku może trwać kilka godzin, ale może być też podawany przez kilka dni.
– Lek HOLOXAN jest podawany zwykle równocześnie z innymi lekami przeciwnowotworowymi lub z radioterapią.

Zwykle stosowane dawki
– Lekarz zadecyduje jak dużą dawkę leku i kiedy należy podać pacjentowi.
– Dawka leku HOLOXAN, którą należy podać pacjentowi zależy od:

– rodzaju dolegliwości pacjenta,
– wzrostu i masy ciała,
– ogólnego stanu zdrowia pacjenta,
– stosowania innych leków przeciwnowotworowych lub radioterapii.

HOLOXAN jest zwykle podawany w kilku cyklach leczenia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jest mało prawdopodobne, że pacjentowi zostanie podana większa dawka ifosfamidu niż zalecana, ponieważ lek jest podawany przez przeszkolony i wykwalifikowany personel medyczny. Wstrzyknięcie leku zostanie natychmiast przerwane, jeśli podano zbyt dużo leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Holoxan – czy mogę spożywać alkohol?

Spożywanie alkoholu może nasilać nudności i wymioty wywołane ifosfamidem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Holoxan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Podczas terapii ifosfamidem nie należy zachodzić w ciążę, ponieważ może on powodować poronienia lub uszkodzenia płodu. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub gdy istnieje podejrzenie, że jest w ciąży lub gdy planuje ciążę, powinna poinformować o tym lekarza.

– Zarówno mężczyźni jak i kobiety nie powinni starać się o potomstwo w trakcie leczenia ifosfamidem, a także, co najmniej przez 6 – 12 miesięcy po zakończeniu terapii . Należy stosować skuteczne metody antykoncepcji. Należy zapytać lekarza o poradę.
– Ifosfamid może wpływać na zdolność poczęcia dziecka w przyszłości. Należy zasięgnąć porady lekarza na temat możliwości zamrożenia nasienia lub komórek jajowych przed rozpoczęciem leczenia.

Nie należy karmić piersią w trakcie leczenia ifosfamidem. Należy zasięgnąć porady lekarza.

Ulotka Holoxan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:



Cena - ile kosztuje Holoxan?

Cena Holoxan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Holoxan.

Opinie o Holoxan - forum pacjentów

Stosujesz Holoxan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

Dodaj komentarz