Konsultacja merytoryczna:

Sanguinaria canadensis

Wskazania:
Homeopat polecany jest przede wszystkim u kobiet w okresie okołomonopauzalnym. Jego działanie lecznicze dotyczy układu krążenia, układu oddechowego oraz przewodu pokarmowego. Zaznaczamy że ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie, dlatego też do leku nie dołącza się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania.

Jaki jest skład Sanguinaria canadensis, jakie substancje zawiera?

Sanguinaria canadensi, sacharoza, laktoza jednowodna.
Granulki, 4 g (ok. 80 granulek).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , .

Dawkowanie preparatu Sanguinaria canadensis – jak stosować ten lek?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej stosować 3 x 5 granulek pod język, trzymając w jamie ustnej do rozpuszczenia (ok. 2-3 minuty). W przypadku małych dzieci lek rozpuścić w niewielkiej ilości wody i podać dziecku. Lek przyjmować najpóźniej 15 minut przed lub nie wcześniej niż 0,5h po posiłku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Sanguinaria canadensis – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Sanguinaria canadensis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych.

Ulotka Sanguinaria canadensis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie leków.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Sanguinaria canadensis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie leków.

Cena - ile kosztuje Sanguinaria canadensis?

Cena Sanguinaria canadensis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Sanguinaria canadensis.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Sanguinaria canadensis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint 15 podkład kryjący (Opakowanie: 30 ml)Doskonale kryjący, idealny dla skóry wrażliwej.
Ultradelikatna konsystencja.
Podkład korygujący został opracowany z myślą o nawet najbardziej wrażliwej skórze.
Delikatna i lekka konsystencja, doskonale koryguje niedoskonałości skóry, ujednolica cerę bez tworzenia grubej warstwy. Zawartość wody termalnej z La Roche-Posay o właściwościach łagodzących pozwala…

Zastosowanie LipiForma Plus kapsułki (Opakowanie: 30 )LipiForma Plus kapsułki (Opakowanie: 30 ) to suplement na cholesterol z czerwonego ryżu, wspierający utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi.

Suplement na cholesterol z czerwonego ryżu zawiera również witaminy z grupy B oraz chrom, które chronią układ sercowo-naczyniowy i odpowiadają za prawidłowy metabolizm energetyczny.
Efekt działania LipiForma Plus kapsułki (Opakowanie: 30 )Lipiforma plus zawiera monakolinę K –…

Zastosowanie Alka-Seltzer 324 mg tabletki musujące (Opakowanie: 10 )Alka-Seltzer 324 mg tabletki musujące (Opakowanie: 10 ) to lek w postaci tabletek musujących, zawierający kwas acetylosalicylowy o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym.

Lek stosuje się w dolegliwościach bólowych o lekkim oraz średnim nasileniu takich, jak: bóle mięśniowe, bóle zębów, bóle głowy oraz w przypadku gorączki w przebiegu grypy czy…

Zastosowanie Retimax 1500 maść ochronna z witaminą A (Opakowanie: 30 g)Retimax 1500 maść ochronna z witaminą A (Opakowanie: 30 g) jest to maść ochronna zawierająca witaminę A, która wspomaga i przyspiesza procesy regeneracyjne naskórka.

Maść z witaminą A Retimax przeznaczona jest do stosowania przy miejscowych zmianach związanych z przesuszeniem naskórka lub występowaniem drobnych otarć czy podrażnień.

Retimax 1500 może być stosowany także w przypadku podraż…

Zastosowanie Tabletki uspokajające Labofarm (Opakowanie: 90 )Tabletki uspokajające Labofarm (Opakowanie: 90 ) to lek uspokajający przeznaczony do stosowania przy łagodnych, przejściowych stanach napięcia nerwowego.

Preparat zawiera naturalne, ziołowe ekstrakty z kozłka lekarskiego, chmielu i melisy, dzięki czemu jest bezpieczny w stosowaniu.Efekt działania Tabletki uspokajające Labofarm (Opakowanie: 90 )Melisa jest znanym ziołem uspokajającym i relaksującym. Znajdują się w nim olejki eteryczne…