Spis leków zawierających substancję: Jednowodna laktoza

Gasprid

Gasprid to lek zawierający substancję czynną cisaprid, która stosowana jest w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym. Lek ten pobudza motorykę przewodu pokarmowego, zwiększa napięcie dolnego zwieracza przełyku, hamuje zarzucanie treści żołądkowej do przełyku oraz przyspiesza i ułatwia opróżnianie żołądka i dwunastnicy. Gasprid jest dostępny na receptę.

Rana bufo

Rana bufo to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Wśród wskazań znajdują się zapalenie naczyń chłonnych oraz opóźnienie w nauce. Lek jest dostępny bez recepty.

Ranunculus bulbosus

Ranunculus bulbosus to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dołącza się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania. Lek jest dostępny bez recepty.

Raphanus sativus niger

Raphanus sativus niger to homeopatyczny preparat leczniczy, który można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Składniki aktywne to Raphanus sativus niger, sacharoza, laktoza jednowodna. Lek jest dostępny bez recepty. Stosuje się go doustnie, zgodnie z zaleceniem lekarza.

Rhus toxicodendron

Rhus toxicodendron to lek homeopatyczny, który ma bardzo szerokie zastosowanie. Jest często stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, takich jak bóle stawów, stany zapalne oczu czy infekcje skóry. Działa przeciwzapalnie, zwalcza infekcje, łagodzi bóle artretyczne, leczy egzemę oraz inne dolegliwości skórne. Lek jest dostępny na receptę.

Ricinus communis

Ricinus communis to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań do stosowania, ponieważ może być pomocny w leczeniu bardzo wielu schorzeń. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dodaje się ulotki, ani informacji związanych ze sposobem dawkowania. Lek jest dostępny bez recepty. Składniki aktywne to Ricinus communis 9 CH, sacharoza, laktoza jednowodna. Stosować doustnie, zgodnie z zaleceniem lekarza.

Robinia pseudo-acacia

Robinia pseudo-acacia to homeopatyczny preparat, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dodaje się ulotki, ani informacji związanych ze sposobem dawkowania. Produkt jest dostępny bez recepty.

Rumex crispus

Rumex crispus, znany również jako szczaw kędzierzawy, to lek homeopatyczny dostępny bez recepty. Jest stosowany w leczeniu różnych dolegliwości, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Szczególnie polecany jest na objawy wywołane wdychaniem zimnego powietrza, takie jak ostry nieżyt błony śluzowej nosa, ostre i przewlekłe zapalenie krtani i tchawicy oraz kaszel. Ponadto, może być stosowany na świąd o nieznanej etiologii podczas rozbierania się.

Ruta graveolens

Ruta graveolens to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci granulek oraz kropli doustnych. Nie posiada konkretnych wskazań leczniczych, a jego zastosowanie obejmuje szerokie wskazania terapeutyczne. Produkt jest dostępny bez recepty.

Sabadilla officinarum

Sabadilla officinarum to lek homeopatyczny, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dodaje się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania. Lek jest dostępny bez recepty.

Sabal serrulata

Sabal serrulata to lek homeopatyczny, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Można go stosować w leczeniu różnych chorób. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dodaje się ulotki, ani informacji związanych ze sposobem dawkowania. Wskazania do stosowania dotyczą przede wszystkim zaburzeń czynnościowych wynikających z przerostu prostaty, wśród których można wymienić częste nocne oddawanie moczu, trudności w rozpoczęciu mikcji lub zmniejszenie siły strumienia moczu, uczucie ciężaru w obrębie krocza. Lek jest dostępny bez recepty.

Sabina

Sabina to lek homeopatyczny, który nie ma konkretnych wskazań terapeutycznych. Jego zastosowanie zależy od indywidualnej decyzji lekarza. Lek jest dostępny w postaci granulek. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Sambucus nigra

Sambucus Nigra to homeopatyczny lek, który ma działanie na błony śluzowe dróg oddechowych i gruczoły potowe. Jest zalecany w przypadkach takich jak suchy nieżyt błon śluzowych nosa, zapalenie krtani, krztusiec i duszność astmatyczna.

Sanguinaria canadensis

Sanguinaria canadensis to lek homeopatyczny, który jest szczególnie polecany dla kobiet w okresie okołomonopauzalnym. Jego działanie lecznicze obejmuje układ krążenia, układ oddechowy oraz przewód pokarmowy. Lek ten można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Nie jest wymagana recepta do zakupu tego leku.

Sarsaparilla

Sarsaparilla to lek homeopatyczny, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, może być stosowany w leczeniu różnych chorób. Lek ten jest dostępny bez recepty. Substancją czynną leku jest kolcorośl (Smilax spp.), dużego pnącego krzewu pochodzącego z Ameryki Południowej i Środkowej. W przeszłości, sarsaparilla była stosowana w terapii kiły.

Secale Cornutum

Secale Cornutum to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dołącza się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania. Lek jest dostępny bez recepty.

Selenium Metallicum

Selenium Metallicum to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Ze względu na swoją naturę, do leku nie dołącza się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania. Jest dostępny bez recepty.

Sepia Officinalis

Sepia Officinalis to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ten sam lek można stosować w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Ze względu na szerokie zastosowanie do leku nie dołącza się ulotki informacyjnej i nie umieszcza się na opakowaniu informacji dotyczących sposobu dawkowania. Produkt jest dostępny bez recepty.

Silicea

Silicea to lek homeopatyczny, który jest polecany w stanach ropnych oraz przewlekłych infekcjach węzłów chłonnych, w zaburzeniach wzrostu i przyswajania, w dolegliwościach układu nerwowego. Może być stosowany w leczeniu różnych chorób, a jego wskazania terapeutyczne są bardzo szerokie. Silicea występuje naturalnie w wodzie morskiej, piasku, piaskowcu, krzemieniu i ludzkim ciele. Wewnątrz ludzkiego ciała związki krzemu występują w kościach, nerkach, wątrobie. Lek ten jest dostępny bez recepty.

Solanum malacoxylon

Solanum malacoxylon to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, może być stosowany w leczeniu różnych chorób. Preparat jest dostępny bez recepty. Składniki mogące powodować alergie lub reakcje nietolerancji to laktoza i sacharoza.

Solidago virga aurea

Solidago virga aurea to homeopatyczny produkt leczniczy, który nie posiada konkretnych wskazań leczniczych. Ze względu na szerokie zastosowanie, lek ten można stosować w leczeniu różnych chorób. Lek jest dostępny bez recepty. Przed zastosowaniem leku zawsze należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.