Konsultacja merytoryczna:

Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv

Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv jest lekiem homeopatycznym do użytku zewnętrznego, stosowanym w terapii wspomagającej lokalny system limfatyczny przy infekcjach górnych dróg oddechowych (nosa i gardła) oraz uszu.

Jaki jest skład Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv, jakie substancje zawiera?

100 g kremu zawiera:
Conium D2 4,0 g
Calendula TM 2,0 g
Hydrargyrum biiodatum D5 0,1 g
Stibium sulfuratum nigrum D2 0,1 g

Substancje pomocnicze: woda oczyszczona, emulgujący alkohol cetylowo-stearylowy (typ A), etanol 86% (m/m), oleinian oleinowy, sorbitol ciekły, niekrystalizujący.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , , , .

Dawkowanie preparatu Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia:
Jeśli nie zalecono inaczej: należy wycisnąć z tuby 2-3 cm kremu i wmasować 1 do 3 razy na dobę w obszarze powiększonych i bolesnych węzłów chłonnych.

Produkt leczniczy Lymphdiaral sensitiv nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 12 roku życia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić swędząca wysypka skórna, która znika po zaprzestaniu stosowania kremu. W takich przypadkach należy odstawić lek i skonsultować się z lekarzem.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie możliwe objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv – czy mogę spożywać alkohol?

Na działanie leków homeopatycznych mogą wpływać negatywnie używki takie jak: alkohol, tytoń i kawa.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak danych klinicznych dotyczących bezpieczeństwa stosowania produktu leczniczego Limfodrenaż Pascoe Sensitiv podczas ciąży i w okresie karmienia piersią, dlatego nie zaleca się stosowania leku w tym okresie.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv

Ulotka Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv, krem Homeopatyczny produkt leczniczy ze wskazaniami leczniczymi.

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 32 razy

Rozmiar plku 38.69 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv, krem Homeopatyczny produkt leczniczy ze wskazaniami leczniczymi.

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 14 razy

Rozmiar plku 38.19 KB

Cena - ile kosztuje Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv?

Cena Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Limfodrenaż-Pascoe Sensitiv? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz