Dr Reckeweg R55

Dr Reckeweg R55 to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w przypadku lekkich zranień. Wskazania do stosowania tego leku obejmują różnego rodzaju urazy, takie jak stłuczenia, skaleczenia, otarcia, oparzenia, pęknięcia kości. Jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Dr Reckeweg R55. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Dr. Reckeweg® R55 jest lekiem homeopatycznym stosowanym do złagodzenia dolegliwości w lekkich zranieniach (otarcia naskórka, zadrapania).

Jaki jest skład Dr Reckeweg R55, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: Arnica montana D3, Calendula officinalis D3, Hamamelis virginiana D4, Ruta graveolens D6, Symphytum officinale D6, Toxicodendron quercifolium D6.

– Pozostałe składniki pomocnicze to: woda oczyszczona, etanol.

– Lek zawiera 47 % (v/v) etanolu.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Dr Reckeweg R55 – jak stosować?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat dawkowania:
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: Zażywać doustnie 3 razy dziennie po 5 kropli, w razie potrzeby z małą ilością wody. Po zauważeniu poprawy zredukować częstotliwość zażywania do 2 razy dziennie po 5 kropli.

Dzieci poniżej 12 roku życia: Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania nie są znane.

Ze względu na zawartość alkoholu etylowego po przedawkowaniu możliwe jest wystąpienie objawów charakterystycznych dla spożycia tego alkoholu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dr Reckeweg R55 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat składania leku Dr. Reckeweg® R55 z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Dr Reckeweg R55 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania tego leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Dr Reckeweg R55

Ulotka Dr Reckeweg R55 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Dr Reckeweg R55 przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dr Reckeweg R55 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Dr Reckeweg R55 w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Dr Reckeweg R55

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dr Reckeweg R55? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Dr Reckeweg R55. Podziel się doświadczeniami na forum.