Ginkoflav Forte

Ginkoflav Forte to suplement diety zawierający wysokoskoncentrowany ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego. Preparat jest przeznaczony dla osób dorosłych, szczególnie obciążonych wysiłkiem intelektualnym i w wieku podeszłym. Ekstrakt z miłorzębu japońskiego wspomaga układ krążenia oraz utrzymanie prawidłowego funkcjonowania mózgu u osób starszych, dodatkowo wspiera zachowanie pamięci i funkcji poznawczych oraz lepszego słyszenia i widzenia. Ginkoflav Forte jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Ginkoflav forte zawiera suchy wyciąg kwantyfikowany z liści miłorzębu japońskiego, który rozszerza naczynia krwionośne, poprawia przepływ krwi w mózgu i zmniejsza agregację płytek krwi. Za substancje czynne wyciągu z liści miłorzębu uważa się glikozydy flawonowe, ginkgolidy oraz blloballd.

Skład

Substancją czynną leku jest wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Każda kapsułka zawiera 80 mg suchego wyciągu kwantyfikowanegoz liści miłorzębu japońskiego Ginkgo biloba L, folium (35-67:1), odpowiadającego: 17,6-21,6 mg flawonoidów w przeliczeniu na glikozydy flawonowe; 2,2-2,7 mg ginkgolidów A, B i C; 2,1-2,6 mg bilobalidu

Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: aceton 65% (v/v)

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, otoczka kapsułki (żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), woda oczyszczona).

Dawkowanie

Zalecana dawka u dorosłych i osób w podeszłym wieku to po 1 kapsułce 3 razy na dobę. Kapsułkę należy popić płynem.

Leczenie powinno trwać co najmniej 8 tygodni.

Jeśli po upływie 3 miesięcy nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Po 3 miesiącach należy poradzić się lekarza, czy powinno się kontynuować terapię.

Przedawkowanie

W przypadku przyjęcia większej dawki leku niż zalecana należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Nie odnotowano przypadków zatruć.

Jedzenie i picie (alkohol)

Ginkoflav forte można stosować niezależnie od posiłków. Odradza się przyjmowania leku z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Leku Ginkoflav forte nie należy stosować w okresie ciąży (lek jest przeciwwskazany do stosowania w ciąży, może zwiększać ryzyko krwawień).

Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania podczas karmienia piersią.

Brak danych na temat wpływu na płodność u ludzi.

Ulotka Ginkoflav Forte

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Ginkoflav Forte (forum)

Stosujesz Ginkoflav Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Ginkoflav Forte. Podziel się doświadczeniami na forum.