Dr Reckeweg R73

Dr Reckeweg R73 to homeopatyczny produkt leczniczy dostępny w postaci kropli doustnych. Jest stosowany w przypadku dolegliwości związanych z chorobą zwyrodnieniową stawów. Lek jest dostępny bez recepty. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Dr Reckeweg R73. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Dr. Reckeweg® R73 krople jest lekiem homeopatycznym stosowanym w dolegliwościach spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów (artrozą).

Jaki jest skład Dr Reckeweg R73, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: Acidum sulfuricum D6, Argentum metallicum D12, Arnica montana D4, Bryonia D4, Causticum Hahnemanni D12, Ledum palustre D3.

– Pozostałe składniki pomocnicze to: woda oczyszczona, etanol.

– Lek zawiera 46 % (v/v) etanolu.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Dr Reckeweg R73 – jak stosować?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat dawkowania:
Dorośli: Zażywać doustnie 3 razy dziennie po 5 kropli.
Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia: Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku niż zalecana, u wrażliwych osób mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe z wymiotami, jak też biegunka ze skurczami wywołane składnikami Bryonia i Ledum palustre. W takim przypadku należy poradzić się lekarza.

Ze względu na zawartość alkoholu etylowego po przedawkowaniu możliwe jest wystąpienie objawów charakterystycznych dla spożycia tego alkoholu

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dr Reckeweg R73 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat składania leku Dr. Reckeweg® R73 z jedzeniem i piciem.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Dr Reckeweg R73 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania tego leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Dr Reckeweg R73

Ulotka Dr Reckeweg R73 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Dr Reckeweg R73 przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dr Reckeweg R73 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Sprawdź cenę i dostępność Dr Reckeweg R73 w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Dr Reckeweg R73

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Dr Reckeweg R73? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Dr Reckeweg R73. Podziel się doświadczeniami na forum.