Dr Reckeweg R73

Dr. Reckeweg® R73 krople jest lekiem homeopatycznym stosowanym w dolegliwościach spowodowanych chorobą zwyrodnieniową stawów (artrozą).

Jaki jest skład Dr Reckeweg R73, jakie substancje zawiera?

– Substancjami czynnymi leku są: Acidum sulfuricum D6, Argentum metallicum D12, Arnica montana D4, Bryonia D4, Causticum Hahnemanni D12, Ledum palustre D3.

– Pozostałe składniki pomocnicze to: woda oczyszczona, etanol.

– Lek zawiera 46 % (v/v) etanolu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Dr Reckeweg R73 – jak stosować ten lek?

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować następujący schemat dawkowania:
Dorośli: Zażywać doustnie 3 razy dziennie po 5 kropli.
Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia: Nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zażycia większej dawki leku niż zalecana, u wrażliwych osób mogą wystąpić dolegliwości żołądkowo-jelitowe z wymiotami, jak też biegunka ze skurczami wywołane składnikami Bryonia i Ledum palustre. W takim przypadku należy poradzić się lekarza.

Ze względu na zawartość alkoholu etylowego po przedawkowaniu możliwe jest wystąpienie objawów charakterystycznych dla spożycia tego alkoholu

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Dr Reckeweg R73 – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat składania leku Dr. Reckeweg® R73 z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Dr Reckeweg R73 w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa, nie zaleca się stosowania tego leku w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Ulotka Dr Reckeweg R73 – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Dr Reckeweg R73 m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Dr Reckeweg R73 - forum pacjentów

Stosujesz Dr Reckeweg R73? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz