Candesartan Actavis

Nazwa leku to Candesartan Actavis. Substancją czynną jest kandesartan cyleksetyl, który należy do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Lek działa poprzez rozkurczanie i rozszerzanie naczyń krwionośnych. Pomaga to obniżyć ciśnienie tętnicze, a także ułatwia sercu pompowanie krwi do wszystkich części ciała.

Lek jest stosowany w:
− leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia) u pacjentów dorosłych;
− leczeniu pacjentów dorosłych z niewydolnością serca i z osłabieniem czynności mięśnia sercowego, w uzupełnieniu leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny (ACE) lub jeśli nie można zastosować inhibitorów ACE (inhibitory ACE są grupą leków stosowanych w leczeniu
niewydolności serca).

Jaki jest skład Candesartan Actavis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest kandesartan cyleksetyl. Każda tabletka zawiera 4 mg, 8 mg, 16 mg lub 32 mg kandesartanu cyleksetylu.

Ponadto lek zawiera: laktozę jednowodną, skrobię kukurydzianą, hydroksypropylocelulozę, kroskarmelozę sodową, magnezu stearynian, trietylu cytrynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Candesartan Actavis – jak stosować ten lek?

Ważne jest, aby lek Candesartan Actavis przyjmować codziennie.

Lek Candesartan Actavis można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Tabletkę należy połykać popijając wodą.

Należy starać się przyjmować tabletkę codziennie o tej samej porze. Pomoże to pamiętać o przyjmowaniu leku.

Wysokie ciśnienie tętnicze:
− Zazwyczaj stosowana dawka leku Candesartan Actavis to 8 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 16 mg raz na dobę i następnie do 32 mg raz na dobę, w zależności od uzyskanej zmiany ciśnienia tętniczego.
− U niektórych pacjentów, takich jak pacjenci z zaburzeniami dotyczącymi wątroby lub nerek albo pacjenci, u których ostatnio wystąpiła utrata płynów, np. z powodu wymiotów lub biegunki albo stosowania leków moczopędnych, lekarz może zalecić mniejszą dawkę początkową.
− U niektórych pacjentów rasy czarnej może wystąpić słabsza reakcja na leczenie, jeśli jest stosowany tylko lek z tej grupy. Może być konieczne zastosowania większej dawki.

Niewydolność serca:
− Zazwyczaj stosowana dawka początkowa leku Candesartan Actavis to 4 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę przez jej podwajanie, w odstępach co najmniej 2 tygodniowych, do 32 mg raz na dobę. Lek Candesartan Actavis może być stosowany razem innymi lekami stosowanymi w
niewydolności serca i lekarz zdecyduje, które leczenie będzie dla pacjenta odpowiednie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zażycia większej dawki leku Candesartan Actavis niż zalecana, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą w celu uzyskania porady.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Candesartan Actavis – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Candesartan Actavis można przyjmować podczas posiłku lub niezależnie od posiłku.

Jeśli pacjent przyjmuje lek Candesartan Actavis, powinien porozmawiać z lekarzem zanim spożyje alkohol. Alkohol może powodować omdlenie lub zawroty głowy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Candesartan Actavis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy poinformować lekarza o podejrzeniu (lub planowaniu) ciąży. Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku Candesartan Actavis przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Candesartan Actavis. Nie
zaleca się stosowania leku Candesartan Actavis we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Należy poinformować lekarza o karmieniu piersią lub zamiarze karmienia piersią. Nie zaleca się stosowania leku Candesartan Actavis podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

Ulotka Candesartan Actavis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Candesartan Actavis, 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg, tabletki (Candesartanum cilexetilum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Candesartan Actavis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Candesartan Actavis, 4 mg, 8 mg, 16 mg, 32 mg, tabletki (Candesartanum cilexetilum)

Opinie o Candesartan Actavis - forum pacjentów

Stosujesz Candesartan Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz