Konsultacja merytoryczna:

Curam

Curam jest antybiotykiem, który zabija bakterie wywołujące zakażenia. Zawiera dwa różne leki: amoksycylinę i kwas klawulanowy. Amoksycylina należy do grupy leków nazwanych penicylinami, których działanie może czasami zostać zahamowane (unieczynnienie). Druga substancja czynna (kwas klawulanowy) przeciwdziała temu unieczynnieniu.

Lek Curam stosuje się u dorosłych i dzieci w leczeniu następujących zakażeń:
 zakażenia ucha środkowego i zatok przynosowych,
 zakażenia dróg oddechowych,
 zakażenia dróg moczowych,
 zakażenia skóry i tkanek miękkich, w tym zakażenia stomatologiczne,
 zakażenia kości i stawów.

Jaki jest skład Curam, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi są amoksycylina i kwas klawulanowy.
Jedna tabletka zawiera 500 mg amoksycyliny w postaci amoksycyliny trójwodnej i 125 mg kwasu klawulanowego w postaci klawulanianiu potasu.

Ponadto lek zawiera: magnezu stearynian, powidon (K25), talk, kroskarmelozę sodową, celulozę mikrokrystaliczną.
Otoczka tabletki: trójetylocytrynian, etyloceluloza, hypromeloza, talk, tytanu dwutlenek (E171).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Curam – jak stosować ten lek?

Dorośli i dzieci o masie ciała 40 kg lub większej

Zwykle stosowana dawka:
▪ 1 tabletka trzy razy na dobę.

Dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg
Dzieci w wieku do 6 lat powinny raczej otrzymywać lek Curam w postaci zawiesiny doustnej.
Przed zastosowaniem leku Curam w tabletkach u dzieci o masie ciała mniejszej niż 40 kg należy zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Pacjenci z chorobami nerek i wątroby
 Dla pacjentów z zaburzeniami czynności nerek dawka może być zmieniona. Lekarz może zalecić przyjmowanie leku o innej mocy lub innego leku.
 Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby mogą mieć częściej wykonywane badania krwi w celu skontrolowania pracy wątroby.

Jak stosować lek Curam
 Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody, na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem.
 Należy zachować równe, co najmniej 4-godzinne, przerwy między dawkami podawanymi w ciągu doby. Nie należy przyjmować 2 dawek w ciągu 1 godziny.
 Nie stosować leku Curam dużej niż przez 2 tygodnie. Jeśli pacjent nadal źle się czuje, należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przyjął zbyt dużą ilość leku Curam, mogą wystąpić takie objawy, jak podrażnienie żołądka (nudności, wymioty lub biegunka) lub drgawki. Należy skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Należy mieć ze sobą tekturowe opakowanie lub butelkę po leku, aby pokazać lekarzowi.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Curam – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody, na początku posiłku lub tuż przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Curam w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeżeli pacjentka wie lub przypuszcza, że jest w ciąży, lub jeśli karmi piersią, powinna powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie.

Ulotka Curam – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Curam m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Cena - ile kosztuje Curam?

Cena Curam i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Curam.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Curam? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Maść Linomag 200 mg/g (Opakowanie: 30 g)Maść Linomag 200 mg/g (Opakowanie: 30 g) jest maścią, która wspomaga leczenie chorób skórnych i podrażnień. Doskonale radzi sobie z odparzeniami i zapobiega utracie wody przez skórę.

Zielony Linomag przyspiesza proces gojenia się ran i chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Preparat jest całkowicie bezpieczny i delikatny. Nadaje się nawet dla osób cierpią…

9.99 

Zastosowanie Nicorette Freshmint guma (Opakowanie: 105 )Nicorette Freshmint guma (Opakowanie: 105 ) jest leczniczą gumą do żucia, której zadaniem jest wspomaganie organizmu w rzuceniu palenia i niwelowanie nieprzyjemnych skutków odstawienia nikotyny.
Lek skierowany jest dla osób rzucających palenie lub ograniczających ilość wypalanych papierosów.
Produkt może być stosowany także przez osoby odczuwające objawy odstawienne nikotyny.
Efekt działania Nicorette Freshmint guma (Opakowanie: 105 )Stosowanie gumy leczniczej…

76.68 

Zastosowanie Kadzidłowiec ekstrakt (Boswellia serrata) kapsułki (Opakowanie: 120 szt.)Kadzidłowiec ekstrakt (Boswellia serrata) kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) to naturalny preparat zawierający 120 kapsułek z wysokiej jakości ekstraktem z kadzidłowca (Boswellia serrata). Kadzidłowiec ekstrakt (Boswellia serrata) kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) jest w 100% naturalny. Odpowiedni dla wegan.

Kadzidłowiec ekstrakt (Boswellia serrata) kapsułki (Opakowanie: 120 szt.) to wysoko stężony ekstrakt z kadzidłowca (Boswellia serrata)…

97.99 

Zastosowanie Kneipp Olejek do masażu Happy break (Opakowanie: 100 ml)Kneipp Olejek do masażu Happy break (Opakowanie: 100 ml) to olejek do masażu o działaniu relaksującym i odprężającym, zarówno ciało, jak i umysł. Poprawia samopoczucie, łagodzi oznaki stresu, ale także pielęgnuje skórę, pozostawiając ją odżywioną i nawilżoną.
Efekt działania Kneipp Olejek do masażu Happy break (…

46.99 

Zastosowanie Dentinox Gel N żel łagodzący objawy ząbkowania (Opakowanie: 10 g)Dentinox Gel N żel łagodzący objawy ząbkowania (Opakowanie: 10 g) zapobiega i eliminuje bolesność, objawy zapalne i nadmierne ślinienie się dziecka podczas wyżynania pierwszych zębów. Jest przeznaczony do zastosowania miejscowego na dziąsła w jamie ustnej. Nie zawiera cukru, sztucznych barwników ani konserwantów.
Okres ząbkowania u najmłodszych rozpoczyna się…

19.77 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief