Atosiban Accord

Pełna nazwa leku to Atosiban Accord, 37,5 mg/5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji, jednak w dalszej części ulotki stosowana będzie nazwa Atosiban Accord.

Atosiban Accord zawiera atozyban. Lek ten stosuje się do opóźniania porodu przedwczesnego. Stosowany jest u dorosłych kobiet w ciąży, od 24. tygodnia do 33. tygodnia ciąży.

Atosiban Accord działa poprzez zmniejszanie siły skurczów macicy. Zmniejsza także częstość skurczów macicy. Dzieje się tak dlatego, ponieważ lek blokuje działanie naturalnego hormonu występującego w organizmie kobiety, zwanego oksytocyną, który wywołuje skurcze macicy.

Jaki jest skład Atosiban Accord, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest atozyban.
1 fiolka leku Atosiban Accord 37,5 mg/5 ml roztwór do wstrzykiwań zawiera atozybanu octan w ilości odpowiadającej 37,5 mg atozybanu w 5 ml.

Pozostałe składniki to: mannitol, kwas solny stężony, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Dawkowanie preparatu Atosiban Accord – jak stosować ten lek?

Atosiban Accord podawany jest pacjentce w szpitalu przez lekarza, pielęgniarkę lub położną. Decydują oni, jaka dawka jest potrzebna pacjentce. Upewniają się również, że roztwór jest przezroczysty i nie zawiera nierozpuszczalnych cząstek.

Atosiban Accord podaje się do żyły (dożylnie) w trzech etapach:
– pierwszą dawkę wynosząca 6,75 mg w 0,9 ml wstrzykuje się powoli do żyły przez 1 minutę,
– następnie podaje się ciągły wlew dożylny w dawce 18 mg na godzinę przez 3 godziny,
– następnie podaje się kolejny ciągły wlew dożylny w dawce 6 mg na godzinę przez okres do 45 godzin lub do czasu ustąpienia skurczów macicy.

Całe leczenie nie powinno trwać dłużej niż 48 godzin.

Jeśli znowu zaczynają występować skurcze, można ponownie zastosować leczenie lekiem Atosiban Accord. Leczenie lekiem Atosiban Accord można ponawiać do trzech razy.

Podczas leczenia lekiem Atosiban Accord mogą być monitorowane skurcze macicy i tętno nienarodzonego dziecka.

Zaleca się, aby nie ponawiać leczenia więcej niż trzy razy w czasie ciąży.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek podawany przez wykwalifikownay personel medyczny.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Atosiban Accord – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Atosiban Accord w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży i karmi piersią dziecko, powinna przerwać karmienie piersią w czasie gdy otrzymuje lek Atosiban Accord.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Atosiban Accord i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź cenę i dostępność produktu.

Ulotka Atosiban Accord – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Atosiban Accord, 37,5 mg/5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Atosibanum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Atosiban Accord m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Atosiban Accord, 37,5 mg/5 ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Atosibanum)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Atosiban Accord? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 7,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.