Konsultacja merytoryczna:

Docetaxel Apotex

Nazwa leku to Docetaxel Apotex. Jego nazwa powszechnie stosowana to docetaksel. Docetaksel jest substancją otrzymywaną z igieł cisu. Docetaksel należy do grupy leków przeciwnowotworowych nazywanych taksoidami.

Docetaxel Apotex jest przepisywany przez lekarza do leczenia raka piersi, szczególnych postaci raka płuca (niedrobnokomórkowy rak płuca), raka gruczołu krokowego, raka żołądka lub raka głowy i szyi:
− W leczeniu zaawansowanego raka piersi Docetaxel Apotex może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z doksorubicyną lub trastuzumabem, lub kapecytabiną.
− W leczeniu wczesnego stadium raka piersi z przerzutami lub bez przerzutów do węzłów chłonnych Docetaxel Apotex może być podawany w połączeniu z doksorubicyną i cyklofosfamidem.
− W leczeniu raka płuca Docetaxel Apotex może być podawany zarówno w monoterapii jak i w leczeniu skojarzonym z cisplatyną.
− W leczeniu raka gruczołu krokowego Docetaxel Apotex podawany jest z prednizonem lub prednizolonem.
− W leczeniu raka żołądka z przerzutami Docetaxel Apotex podawany jest w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.
− W leczeniu raka głowy i szyi Docetaxel Apotex podawany jest w skojarzeniu z cisplatyną i 5-fluorouracylem.

Jaki jest skład Docetaxel Apotex, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest docetaksel.
1 ml koncentratu do sporządzania roztworu do infuzji zawiera 20 mg docetakselu.
Każdy fiolka zawierająca 1 ml koncentratu zawiera 20 mg docetakselu.

– Pozostałe substancje pomocnicze to: polisorbat 80, etanol bezwodny i kwas cytrynowy bezwodny

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Docetaxel Apotex – jak stosować ten lek?

Dawka zależy od masy ciała oraz od stanu ogólnego pacjenta. Lekarz dokonuje obliczenia pola powierzchni ciała w metrach kwadratowych (m2) i na tej podstawie określa wielkość dawki do podania.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Docetaxel Apotex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza.

Leku Docetaxel Apotex NIE należy podawać w ciąży chyba, że stan kliniczny kobiety wymaga jego podawania.

Podczas leczenia kobieta nie powinna zajść w ciążę i musi stosować skuteczną metodę antykoncepcji, ponieważ Docetaxel Apotex może być szkodliwy dla nienarodzonego dziecka. W przypadku zajścia w ciążę w okresie leczenia należy natychmiast poinformować o tym lekarza.

NIE karmić piersią podczas leczenia lekiem Docetaxel Apotex.

Jeśli lek Docetaxel Apotex przyjmuje mężczyzna, to zaleca się, aby nie doprowadził do poczęcia dziecka w okresie leczenia i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Przed rozpoczęciem leczenia powinien także uzyskać poradę w sprawie przechowania swojego nasienia, ponieważ docetaksel może zmieniać płodność u mężczyzn.

Ulotka Docetaxel Apotex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Docetaxel Apotex 20 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Docetaksel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 153.62 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Docetaxel Apotex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Docetaxel Apotex 20 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Docetaksel)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 515.15 KB

Cena - ile kosztuje Docetaxel Apotex?

Cena Docetaxel Apotex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Docetaxel Apotex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Docetaxel Apotex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Apap Extra (Opakowanie: 50 )Apap Extra (Opakowanie: 50 ) to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, stosowany przy słabych i umiarkowanych stanach bólowych oraz przy przeziębieniu i grypie. Przeznaczony jest do objawowego leczenia bólu menstruacyjnego, zębów czy głowy.
Efekt działania Apap Extra (Opakowanie: 50 )Apap Extra (Opakowanie: 50 ) działa w ośrodkowym układzie nerwowym, hamuje w nim aktywność enzymu odpowiedzialnego za syntezę hormonu wywoł…

19.98 

Zastosowanie Detusan (Opakowanie: 24 )Detusan (Opakowanie: 24 ) to pastylki do ssania przeznaczone dla osób, które zaprzestały palenia. Zmniejsza nieprzyjemny kaszel palacza, podrażnienia błony śluzowej oraz ryzyko zachorowania na dolegliwości ze strony układu oddechowego.
Efekt działania Detusan (Opakowanie: 24 )Detusan (Opakowanie: 24 ) to wyrób medyczny w postaci pastylek zawierających porost islandzki, korzeń prawoślazu, kwiaty dziewanny czy olejki eteryczne. Ma właściwości bakteriostatyczne…

18.04 

Zastosowanie Olimp Chela-Mag B6 Skurcz kapsułki (Opakowanie: 60 )Olimp Chela-Mag B6 Skurcz kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety z łatwo przyswajalnym magnezem i potasem, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie mięśni. Preparat minimalizuje ryzyko nieprzyjemnych skurczów łydek i innych partii mięśniowych wywołanych niedoborem pierwiastków.
Efekt działania Olimp Chela-Mag B6 Skurcz kapsułki (Opakowanie: 60 )Olimp Chela-Mag B6 Skurcz kapsułki (Opakowanie: 60 ) zawiera chelat magnezu, któ…

35.23 

Centrum On (Opakowanie: 90 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

75.29 

Zastosowanie Roche Posay Effaclar Duo+ krem (Opakowanie: 40 ml)Roche Posay Effaclar Duo+ krem (Opakowanie: 40 ml) jest produktem przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy, stosowany wspomagająco w leczeniu wyprysków skórnych. Nawilża skórę przez cały dzień, matując ją i poprawiając jej strukturę.

Krem posiada nietłustą konsystencję i szybko się wchłania. Nadaje się do stosowania jako baza pod makijaż. Krem jest odpowiedni…

59.26 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief