Cisatracurium Actavis

Cisatracurium Actavis to lek zwiotczający mięśnie szkieletowe, który jest stosowany wyłącznie w lecznictwie zamkniętym przez wyspecjalizowany personel medyczny. Jest stosowany do zwiotczenia mięśni szkieletowych podczas zabiegów chirurgicznych i innych procedur. Lek ten jest również stosowany do zwiotczenia mięśni szkieletowych u pacjentów w oddziałach intensywnej terapii, oddychających we wspomaganiu respiratorem. Lek jest dostępny na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Cisatracurium Actavis zawiera substancję czynną cisatrakurium, która należy do grupy leków nazywanych lekami zwiotczającymi mięśnie.

Lek Cisatracurium Actavis jest stosowany:
– w celu zwiotczenia mięśni szkieletowych podczas zabiegów chirurgicznych i innych procedur u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca;
– w połączeniu z lekami do znieczulenia ogólnego i w celu ułatwienia wprowadzenia rurki dotchawiczej (intubacja dotchawicza);
– w celu zwiotczenia mięśni szkieletowych u pacjentów w oddziałach intensywnej terapii, którzy wymagają mechanicznej wentylacji.

Skład

Substancją czynną jest cisatrakurium.
1 ml leku Cisatracurium Actavis zawiera 2 mg cisatrakurium (w postaci cisatrakuriowego bezylanu).

Dawkowanie

Lek Cisatracurium Actavis musi być podawany tylko przez lub pod nadzorem doświadczonego lekarza, który posiada wiedzę na temat stosowania i mechanizmu działania tego rodzaju leków. Lek zawsze będzie podawany w ściśle kontrolowanych warunkach, gdzie dostępny jest sprzęt ratunkowy.

Lek Cisatracurium Actavis może być podawany:
– jako pojedyncze wstrzyknięcie do żyły (szybkie wstrzyknięcie dożylne);
– jako ciągła infuzja do żyły (wlew dożylny lub „kroplówka”). To oznacza, że lek jest powoli podawany pacjentowi przez dłuższy okres czasu.

Lekarz zdecyduje o dawkowaniu leku Cisatracurium Actavis.
Dawka zastosowanego leku Cisatracurium Actavis zależy od:
– masy ciała pacjenta,
– wymaganego stopnia zablokowania mięśni i czasu trwania zwiotczenia mięśni,
– oczekiwanej odpowiedzi na lek.

Przedawkowanie

Jest mało prawdopodobne, aby pacjent przyjął za dużo leku, ponieważ lek Cisatracurium Actavis zawsze jest podawany pod ścisłą kontrolą.

Jeśli pacjent otrzymał zbyt dużo leku lub jeśli istnieje podejrzenie, że mógł otrzymać za dużo leku, niezwłocznie musi zostać podjęte właściwe działanie przez lekarza. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku Cisatracurium Actavis u kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Dlatego też nie zaleca się stosowania leku Cisatracurium Actavis podczas ciąży lub karmienia piersią. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty, jeśli pacjentka jest w ciąży, zamierza zajść w ciążę lub karmi piersią.

Ulotka Cisatracurium Actavis

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie o Cisatracurium Actavis (forum)

Stosujesz Cisatracurium Actavis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Cisatracurium Actavis. Podziel się doświadczeniami na forum.