Konsultacja merytoryczna:

Cisatracurium Noridem

Substancją czynną jest Cisatrakuriowy bezylan, który należy do grupy leków zwiotczających mięśnie.

Lek Cisatracurium Noridem jest stosowany:
• w celu zwiotczenia mięśni w trakcie operacji u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca życia, w tym operacji kardiochirurgicznych
• w celu ułatwienia wprowadzania plastikowej rurki do tchawicy pacjenta (intubacja dotchawicza), jeśli pacjent wymaga wspomagania oddychania
• na oddziałach intensywnej opieki medycznej w celu zwiotczenia mięśni

W celu uzyskania dodatkowych informacji o leku należy skonsultować się z lekarzem.

Jaki jest skład Cisatracurium Noridem, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest cisatrakurium (w postaci cisatrakurium bezylanu).

Pozostałe składniki to kwas benzenosulfonowy i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cisatracurium Noridem – jak stosować ten lek?

Lek Cisatrakurium Noridem można podawać:
• w postaci pojedynczego wstrzyknięcia dożylnego (bolus dożylny)
• w postaci ciągłego wlewu dożylnego; lek jest wtedy podawany powoli przed długi czas.

O sposobie podania leku oraz o wielkości dawki otrzymywanej przez pacjenta zadecyduje lekarz. Będzie to zależeć od:
• masy ciała pacjenta,
• wymagań dotyczących czasu trwania i stopnia zwiotczenia mięśni,
• spodziewanej odpowiedzi pacjenta na lek.

Stosowanie u dzieci
Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 1 miesiąca.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek Cisatrakurium Noridem będzie podawany zawsze w kontrolowanych przez lekarza warunkach. Jeżeli jednak pacjent uważa, że podano mu większą dawkę leku niż zalecana, powinien natychmiast poinformować o tym lekarza lub pielęgniarkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cisatracurium Noridem – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cisatracurium Noridem w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub, gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub, gdy planuje ciążę, przed otrzymaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Cisatracurium Noridem – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cisatracurium Noridem, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań /do infuzji (Cisatrakurium)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 183.15 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cisatracurium Noridem m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cisatracurium Noridem, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań /do infuzji (Cisatrakurium)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 183.15 KB

Cena - ile kosztuje Cisatracurium Noridem?

Cena Cisatracurium Noridem i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cisatracurium Noridem.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cisatracurium Noridem? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Xylogel 0.05% żel do nosa (Opakowanie: 10 g)Xylogel 0.05% żel do nosa (Opakowanie: 10 g) to preparat leczniczy w postaci żelu do stosowania na katar i obrzęk błon śluzowych u dzieci powyżej 3. roku życia. Lek łagodzi katar i ułatwia oddychanie. Zmniejsza kaszel spowodowany spływaniem wydzieliny po ścianie gardła.
Efekt działania Xylogel 0.05% żel do nosa (Opakowanie: 10 g)Xylogel 0.05% żel do nosa (Opakowanie: 10 g) zawiera ksylometazolinę – substancję…

15.55 

Zastosowanie Nasic aerozol do nosa (Opakowanie: 10 ml)Nasic aerozol do nosa (Opakowanie: 10 ml) to lek stosowany w objawowym leczeniu niedrożności nosa w przebiegu przeziębienia oraz po przebytej operacji nosa u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat w celu uaktywnienia gojenia się błony śluzowej i udrożnienia przewodów nosowych.
Efekt działania Nasic aerozol do nosa (Opakowanie: 10 ml)Nasic aerozol do nosa (Opakowanie: 10…

18.79 

Zastosowanie Leukoplast plaster 5m x 1,25cm (1521) (Opakowanie: 1 szt.)Plaster Leukoplast służy do utrwalania wszelkiego rodzaju opatrunków i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Nawet przy dużych obciążeniach spełnia on swoją rolę niezawodnie zapewniając bezpieczną ochronę i utrzymując opatrunek w nienaruszonym stanie. Charakteryzuje się przepuszczalnością powietrza i pary wodnej, ma wodoodporne wykończenia i jest wysoce wytrzymały na rozciąganie -…

19.99 

Zastosowanie Vichy krem na rozstępy Action Integrale Vergetures (Opakowanie: 200 ml)Krem na rozstępy Vichy Action Integrale Vergetures przeznaczony jest do stosowania w celu niwelowania istniejących rozstępów oraz zapobieganiu powstawania nowych.

Produkt przeciw rozstępom zawiera krzemionkę, odżywcze oleje roślinne, a także hydroksyprolinę.

Krem może być stosowany na początku ciąży, aby zapobiec powstawaniu rozstępów.

Krem Vichy na rozstę…

99.09 

Astaxanthin 4 mg vegan Vitamaze Kapseln (Opakowanie: 90 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

109.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief