Cisatracurium Kabi

Cisatracurium Kabi należy do grupy leków zwiotczających mięśnie.

Cisatracurium Kabi stosuje się:
• w trakcie różnego rodzaju zabiegów chirurgicznych w celu zwiotczenia mięśni u pacjentów dorosłych i dzieci w wieku powyżej 1 miesiąca,
• w celu ułatwienia wprowadzania plastikowej rurki do tchawicy pacjenta (intubacja dotchawicza), jeśli pacjent wymaga wspomagania oddychania,
• w Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) w celu zwiotczenia mięśni.

Jaki jest skład Cisatracurium Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cisatrakurium. 1 ml roztworu do wstrzykiwań lub infuzji zawiera 2 mg/5 mg cisatrakurium, w postaci 2,68 mg cisatrakuriowego bezylanu.

Ponadto lek zawiera kwas benzenosulfonowy 1% i wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cisatracurium Kabi – jak stosować ten lek?

Cisatracurium Kabi jest podawany przez lub pod nadzorem lekarza posiadającego doświadczenie w stosowaniu tego rodzaju leków. Lek będzie podawany pacjentowi zawsze w ściśle kontrolowanych warunkach i na oddziałach wyposażonych w sprzęt umożliwiający monitorowanie i wspomaganie krążenia i oddychania pacjenta.

Dawkowanie

O sposobie podania i dawce leku Cisatracurium Kabi zadecyduje lekarz.
Dawka zastosowanego leku Cisatracurium Kabi zależy od:
• masy ciała pacjenta
• wymaganego stopień i czas trwania zwiotczenia mięśni
• przewidywanej reakcję pacjenta na lek.

Sposób podawania

Cisatracurium Kabi można podać w postaci:
• pojedynczego wstrzyknięcia dożylnego (szybkie wstrzyknięcie dożylne)
• dożylnej infuzji ciągłej (infuzja dożylna lub ” kroplówka”). Lek jest podawany powoli do żyły pacjenta przez dłuższy okres czasu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ Cisatracurium Kabi jest podawany w ściśle kontrolowanych warunkach, jest mało
prawdopodobne, aby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę. Jeśli pacjent otrzymał za dużą dawkę leku lub istnieje podejrzenie, że otrzymał zbyt dużą dawkę, lekarz podejmie odpowiednie czynności.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cisatracurium Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cisatracurium Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak wystarczających danych dotyczących stosowania leku Cistracurium Kabi u kobiet w ciąży lub u kobiet karmiących piersią.

Dlatego też Cisatracurium Kabi nie jest zalecany do stosowania w czasie ciąży oraz u kobiet karmiących piersią. Jeśli pacjentka powróci do karmienia piersią po wystąpieniu działań niepożądanych, nie powinno mieć to wpływu na karmione dziecko. Jako środek ostrożności, podczas stosowania leku Cisatracurium Kabi nie należy karmić piersią i należy odczekać co najmniej 12 godzin przed powróceniem do karmienia piersią.

Ulotka Cisatracurium Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Cisatracurium Kabi, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań lub infuzji (Cisatracurium)


Cisatracurium Kabi, 5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań lub infuzji (Cisatracurium)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cisatracurium Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cisatracurium Kabi, 2 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań lub infuzji (Cisatracurium)


Cisatracurium Kabi, 5 mg/ml, roztwór do wstrzykiwań lub infuzji (Cisatracurium)

Cena Cisatracurium Kabi i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Cisatracurium Kabi i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cisatracurium Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz