DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Składnikiem, który powoduje działanie tabletki (substancja czynna leku) jest desmopresyna. Desmopresyna jest lekiem antydiuretycznym, zmniejszającym wytwarzanie moczu przez nerki.

Lek Desmoperil stosowany jest w leczeniu:
• przewlekłej choroby zwanej moczówką prostą, która wywołuje skrajne pragnienie i ciągłą produkcję dużej objętości rozcieńczonego moczu. Ważna uwaga: nie mylić z cukrzycą,
• mimowolnego moczenia nocnego u dzieci (bezwiedne nocne oddawanie moczu) powyżej 5 lat,
• częstego oddawania moczu w nocy u dorosłych (wielomocz nocny).

SKŁAD LEKU DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną (składnikiem, który powoduje działanie tabletki) jest desmopresyny octan. Każda tabletka zawiera 100 mikrogramów (0,1 mg) lub 200 mikrogramów (0,2 mg) desmopresyny octanu.

Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon K30 i magnezu stearynian.

DAWKOWANIE LEKU DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Desmoperil należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Tabletkę podzielić na połowy lub połykać w całości.
• Leku nie wolno przyjmować z posiłkiem, ponieważ działanie tabletek może być zmniejszone.
• Podczas leczenia lekiem Desmoperil należy regularnie kontrolować masę ciała, stężenie sodu w surowicy krwi i (lub) ciśnienie tętnicze.

Zazwyczaj stosowana dawka
• Moczówka prosta
Dorośli i dzieci – 100 mikrogramów (0,1 mg) trzy razy na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę w zależności od tego, jak dobrze kontrolowane są objawy.

• Mimowolne moczenie nocne (bezwiedne nocne oddawanie moczu)
Dzieci w wieku powyżej 5 lat – 200 mikrogramów (0,2 mg), przed snem. Lekarz może zwiększyć dawkę do 400 mikrogramów (0,4 mg), przed snem, w zależności od tego, jak dobrze kontrolowane jest moczenie nocne. Lekarz oceni konieczność długotrwałego leczenia, wprowadzając co najmniej jednotygodniową przerwę w leczeniu po każdych trzech miesiącach terapii.

• Wielomocz nocny
Dorośli – 100 mikrogramów (0,1 mg), przed snem. Dawka może być zwiększona w odstępach tygodniowych do 200 mikrogramów (0,2 mg), a następnie do maksymalnie 400 mikrogramów (0,4 mg).
Przed rozpoczeciem leczenia należy ocenić ilość produkowanego moczu. Jeżeli po 4 tygodniach leczenia nie nastąpi poprawa wielomoczu nocnego, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ konieczne jest zakończenie stosowania leku.

Pacjenci w podeszłym wieku – nie zaleca się leczenia wielomoczu nocnego u pacjentów w podeszłym wieku. Jeżeli lekarz zdecyduje, że leczenie jest konieczne, należy oznaczyć stężenie sodu w surowicy krwi przed rozpoczęciem leczenia, 3 dni po rozpoczęciu leczenia oraz po każdym zwiększeniu dawki.

Podczas leczenia moczenia nocnego i wielomoczu nocnego, należy ograniczyć przyjmowanie płynów do minimum w czasie od 1 godziny przed przyjęciem leku i przez 8 godzin po jego zażyciu.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Przedawkowanie może prowadzić do wydłużenia czasu działania leku i zwiększenia ryzyka nagromadzenia wody i zmniejszenia stężenia sodu we krwi. Objawy ciężkiego nagromadzenia wody obejmują napady drgawek i i utratę przytomności. W razie przyjęcia większej ilości tabletek, niż przepisana przez lekarza, należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub z najbliższym szpitalem.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

• Nie wolno przyjmować leku Desmoperil z jedzeniem, ponieważ działanie tabletek może być zmniejszone.
• Przed rozpoczęciem leczenia lekarz powinien udzielić pacjentowi porady dotyczącej przyjmowania płynów. Jeżeli lek stosowany jest z powodu mimowolnego moczenia nocnego u dzieci lub wielomoczu nocnego u dorosłych, należy ograniczyć przyjmowanie płynu do minimum na godzinę przed przyjęciem leku i przez 8 godzin po podaniu leku.
• Nadmierna ilość przyjętego płynu może prowadzić do nagromadzenia wody, która powoduje zmniejszenie stężenia soli w organizmie. Stan ten może wystąpić z objawami ostrzegawczymi lub bez objawów ostrzegawczych, które obejmują niespotykanie silny lub przedłużający się ból głowy, uczucie złego samopoczucia lub choroby, niewyjaśnione zmniejszenie masy ciała i, w ciężkich przypadkach, napady drgawek. Jeżeli takie objawy wystąpią, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Lek Desmoperil może być stosowany podczas karmienia piersią, ale podczas ciąży lek można stosować jedynie, gdy lekarz zadecydował, że leczenie jest konieczne. Istnieją jedynie ograniczone dane, dotyczące stosowania leku Desmoperil u kobiet z moczówką prostą.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

DOKUMENTACJA LEKU DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

ZAREZERWUJ DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O DESMOPERIL (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here