DESMOPERIL

KATEGORIA:
POZOSTAŁE LEKI

SUBSTANCJA CZYNNA:

DESMOPERIL - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku DESMOPERIL. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku DESMOPERIL w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA DESMOPERIL? – OPIS I WSKAZANIA

Składnikiem, który powoduje działanie tabletki (substancja czynna leku) jest desmopresyna. Desmopresyna jest lekiem antydiuretycznym, zmniejszającym wytwarzanie moczu przez nerki.

Lek Desmoperil stosowany jest w leczeniu:
• przewlekłej choroby zwanej moczówką prostą, która wywołuje skrajne pragnienie i ciągłą produkcję dużej objętości rozcieńczonego moczu. Ważna uwaga: nie mylić z cukrzycą,
• mimowolnego moczenia nocnego u dzieci (bezwiedne nocne oddawanie moczu) powyżej 5 lat,
• częstego oddawania moczu w nocy u dorosłych (wielomocz nocny).

SKŁAD DESMOPERIL, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną (składnikiem, który powoduje działanie tabletki) jest desmopresyny octan. Każda tabletka zawiera 100 mikrogramów (0,1 mg) lub 200 mikrogramów (0,2 mg) desmopresyny octanu.

Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon K30 i magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE DESMOPERIL? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Desmoperil należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

• Tabletkę podzielić na połowy lub połykać w całości.
• Leku nie wolno przyjmować z posiłkiem, ponieważ działanie tabletek może być zmniejszone.
• Podczas leczenia lekiem Desmoperil należy regularnie kontrolować masę ciała, stężenie sodu w surowicy krwi i (lub) ciśnienie tętnicze.

Zazwyczaj stosowana dawka
• Moczówka prosta
Dorośli i dzieci – 100 mikrogramów (0,1 mg) trzy razy na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę w zależności od tego, jak dobrze kontrolowane są objawy.

• Mimowolne moczenie nocne (bezwiedne nocne oddawanie moczu)
Dzieci w wieku powyżej 5 lat – 200 mikrogramów (0,2 mg), przed snem. Lekarz może zwiększyć dawkę do 400 mikrogramów (0,4 mg), przed snem, w zależności od tego, jak dobrze kontrolowane jest moczenie nocne. Lekarz oceni konieczność długotrwałego leczenia, wprowadzając co najmniej jednotygodniową przerwę w leczeniu po każdych trzech miesiącach terapii.

• Wielomocz nocny
Dorośli – 100 mikrogramów (0,1 mg), przed snem. Dawka może być zwiększona w odstępach tygodniowych do 200 mikrogramów (0,2 mg), a następnie do maksymalnie 400 mikrogramów (0,4 mg).
Przed rozpoczeciem leczenia należy ocenić ilość produkowanego moczu. Jeżeli po 4 tygodniach leczenia nie nastąpi poprawa wielomoczu nocnego, należy skontaktować się z lekarzem, ponieważ konieczne jest zakończenie stosowania leku.

Pacjenci w podeszłym wieku – nie zaleca się leczenia wielomoczu nocnego u pacjentów w podeszłym wieku. Jeżeli lekarz zdecyduje, że leczenie jest konieczne, należy oznaczyć stężenie sodu w surowicy krwi przed rozpoczęciem leczenia, 3 dni po rozpoczęciu leczenia oraz po każdym zwiększeniu dawki.

Podczas leczenia moczenia nocnego i wielomoczu nocnego, należy ograniczyć przyjmowanie płynów do minimum w czasie od 1 godziny przed przyjęciem leku i przez 8 godzin po jego zażyciu.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI DESMOPERIL, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Przedawkowanie może prowadzić do wydłużenia czasu działania leku i zwiększenia ryzyka nagromadzenia wody i zmniejszenia stężenia sodu we krwi. Objawy ciężkiego nagromadzenia wody obejmują napady drgawek i i utratę przytomności. W razie przyjęcia większej ilości tabletek, niż przepisana przez lekarza, należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub z najbliższym szpitalem.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

• Nie wolno przyjmować leku Desmoperil z jedzeniem, ponieważ działanie tabletek może być zmniejszone.
• Przed rozpoczęciem leczenia lekarz powinien udzielić pacjentowi porady dotyczącej przyjmowania płynów. Jeżeli lek stosowany jest z powodu mimowolnego moczenia nocnego u dzieci lub wielomoczu nocnego u dorosłych, należy ograniczyć przyjmowanie płynu do minimum na godzinę przed przyjęciem leku i przez 8 godzin po podaniu leku.
• Nadmierna ilość przyjętego płynu może prowadzić do nagromadzenia wody, która powoduje zmniejszenie stężenia soli w organizmie. Stan ten może wystąpić z objawami ostrzegawczymi lub bez objawów ostrzegawczych, które obejmują niespotykanie silny lub przedłużający się ból głowy, uczucie złego samopoczucia lub choroby, niewyjaśnione zmniejszenie masy ciała i, w ciężkich przypadkach, napady drgawek. Jeżeli takie objawy wystąpią, należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ DESMOPERIL W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Lek Desmoperil może być stosowany podczas karmienia piersią, ale podczas ciąży lek można stosować jedynie, gdy lekarz zadecydował, że leczenie jest konieczne. Istnieją jedynie ograniczone dane, dotyczące stosowania leku Desmoperil u kobiet z moczówką prostą.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU DESMOPERIL – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – DESMOPERIL CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE


REZERWACJA LEKU W APTECE - DESMOPERIL CENA, REFUNDACJA

DESMOPERIL OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here