Konsultacja merytoryczna:

Artiss

ARTISS jest klejem do tkanek.
ARTISS jest stosowany do sklejania tkanek miękkich w chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i w leczeniu oparzeń. Na przykład, lek ARTISS może być użyty do sklejenia przeszczepów skóry lub płatów skóry do ran po oparzeniach lub w chirurgii plastycznej do sklejenia skóry z leżącą poniżej tkanką. Za pomocą leku ARTISS można także przykleić sztuczną skórę w miejscu rany.

Skrzep powstający z leku ARTISS jest bardzo podobny do naturalnego skrzepu krwi. Oznacza to, że ulega on naturalnemu rozpuszczeniu i nie zostawia żadnych pozostałości. Tym niemniej, dodaje się aprotyninę (białko, które opóźnia rozpuszczanie skrzepu) w celu zwiększenia trwałości skrzepu i zapobieżenia jego przedwczesnemu rozpuszczeniu.

Jaki jest skład Artiss, jakie substancje zawiera?

ARTISS zawiera dwa składniki:

Składnik 1 = Roztwór białek klejących:
Substancjami czynnymi zawartymi w 1 ml roztworu białek klejących są: Fibrynogen ludzki, 91 mg/ml; syntetyczna aprotynina 3000 KIU/ml

Substancjami pomocniczymi są: albumina ludzka, L-Histydyna, amid kwasu nikotynowego, polisorbat 80, sodu cytrynian dwuwodny i woda do wstrzykiwań.

Składnik 2 = Roztwór trombiny:
Substancjami czynnymi zawartymi w 1 ml roztworu trombiny są: Trombina ludzka, 4 j.m./ml; wapnia chlorek, 40 µmol/ml

Substancjami pomocniczymi są: albumina ludzka, sodu chlorek i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Artiss – jak stosować ten lek?

ARTISS stosowany jest wyłącznie w trakcie operacji chirurgicznej i jest nakładany przez chirurga.

Ilość leku ARTISS, która zostanie użyta zależy od wielu czynników, w tym rodzaju zabiegu, rozmiaru powierzchni tkanki, którą obejmie zabieg oraz sposobu nakładania leku ARTISS.

Chirurg zdecyduje jaka ilość jest odpowiednia.
Podczas operacji chirurg nałoży lek ARTISS na właściwą powierzchnię tkanki, stosując specjalny dostarczony przyrząd do nakładania. Przyrząd ten zapewnia nałożenie w tym samym czasie równych ilości obu składników, co jest ważne dla uzyskania optymalnego efektu leku ARTISS.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

ARTISS stosowany jest wyłącznie w trakcie operacji chirurgicznej. Jest nakładany przez chirurga i ilość leku ARTISS jest też ustalana przez chirurga.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie stosowania leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Artiss – czy mogę spożywać alkohol?

Należy zapytać lekarza. Lekarz zdecyduje, czy pacjent może jeść i pić przed podaniem leku ARTISS.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Artiss w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Przed zastosowaniem
leku ARTISS należy poinformować lekarza, jeżeli pacjentka jest lub może być w ciąży lub karmi
piersią. Lekarz zdecyduje, czy można zastosować lek ARTISS w czasie ciąży lub karmienia piersią

Ulotka Artiss – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ARTISS Roztwory do sporządzenia kleju do tkanek

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 257.60 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Artiss m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ARTISS Roztwory do sporządzenia kleju do tkanek

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 266.98 KB

Cena - ile kosztuje Artiss?

Cena Artiss i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Artiss.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Artiss? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Vichy zestaw kosmetyków Anti-aging (Opakowanie: 1 op.)Vichy zestaw kosmetyków Anti-aging (Opakowanie: 1 op.) to zestaw kosmetyków przeciwzmarszczkowych, zawierający krem Vichy Liftactiv Collagen Specialist oraz ampułki Vichy Liftactiv Specialist Peptide-C.

Formuła ampułek zawiera 3 składniki o działaniu przeciwstarzeniowym: biopeptydy, 10% czystej witaminy C, a także wysoce skoncentrowany kwas hialuronowy. Dzięki fiolce z bursztynowego szkła, produkt jest chroniony przed światłem dziennym…

256.99 

Zastosowanie Hexoftyal PHMB krople do oczu (Opakowanie: 15 ml)Hexoftyal PHMB krople do oczu (Opakowanie: 15 ml) to produkt przeznaczony dla osób dorosłych uskarżających się na suchość oczu. Zalecane, gdy oczy wystawione są na działanie szkodliwych czynników środowiskowych: zanieczyszczonego powietrza, suchego powietrza w klimatyzowanych lub ogrzewanych pomieszczeniach, dymu papierosowego lub długotrwałej pracy przed monitorem komputera.
Efekt działania Hexoftyal PHMB krople do oczu (Opakowanie: 15…

24.85 

Zastosowanie Oculocin Propo krople do oczu (Opakowanie: 10 )Oculocin Propo krople do oczu (Opakowanie: 10 ) to wyrób medyczny, przeznaczony do stosowania w przypadku wystąpienia oznak suchości i zmęczenia oczu, takich jak podrażnienie i zaczerwienienie.
Efekt działania Oculocin Propo krople do oczu (Opakowanie: 10 )Oculocin Propo krople do oczu (Opakowanie: 10 ) szybko i skutecznie nawilżają powierzchnię oka i przywracają prawidłowe funkcje fizjologiczne i mechanizmy obronne przed szkodliwymi…

19.99 

Avet Herbs Wiesiołek (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

14.40 

Zastosowanie Trichosense kapsułki p/wypadaniu włosów (Opakowanie: 60 szt.)Trichosense kapsułki p/wypadaniu włosów (Opakowanie: 60 szt.) to suplement diety, który zawiera odpowiednio dobrane, naturalne substancje odżywcze, stosowane w celu wzmocnienia włosów oraz przeciwdziałaniu ich nadmiernemu wypadaniu.

Preparat jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Efekt działania Trichosense kapsułki p/wypadaniu włosów (Opakowanie: 60…

81.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief