Konsultacja merytoryczna:

Clastodron

Lek Clastodron należy do grupy substancji zwanych bisfosfonianami. Pamidronian wpływa na proces tworzenia i niszczenia kości.

Lek ten jest stosowany w celu obniżenia zwiększonego stężenia wapnia we krwi i zmniejszenia ubytków kości wywołanych przez niektóre typy nowotworów, na przykład raka piersi lub szpiczaka mnogiego (rak komórek osocza organizmu). U niektórych pacjentów z tymi typami nowotworów pamidronian jest także stosowany w leczeniu choroby kości. W razie wątpliwości dotyczących stosowania tego leku należy zapytać lekarza prowadzącego.

Jaki jest skład Clastodron, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest disodu pamidronian. Każdy mililitr (ml) roztworu zawiera 3 mg, 6 mg lub 9 mg disodu pamidronianu.

Ponadto lek zawiera: mannitol, kwas fosforowy i wodę do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Clastodron – jak stosować ten lek?

Lek Clastodron podawany jest w postaci bardzo powolnej infuzji dożylnej (do żyły), nigdy w postaci szybkiego wstrzyknięcia. Lekarz prowadzący zdecyduje jaka dawka jest odpowiednia dla pacjenta. W zależności od dawki infuzja będzie trwała od jednej do kilku godzin. Lekarz prowadzący zadecyduje o ilości i częstości podawania infuzji.

Zwykle stosowana dawka na każdy cykl leczenia wynosi pomiędzy 15 mg a 90 mg.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ lek Clastodron jest podawany przez lekarza lub pielęgniarkę, nie jest prawdopodobne, żeby pacjent otrzymał zbyt dużą dawkę leku. Jednakże jeśli pacjent uważa, że otrzymał zbyt duża dawkę leku Clastodron, powinien niezwłocznie poinformować lekarza lub pielęgniarkę. Objawy przedawkowania mogą obejmować drętwienie (parestezje), skurcze mięśni (tężyczka) i zawroty głowy (w wyniku obniżenia ciśnienia tętniczego krwi).

Jeśli pacjent doświadczy takich objawów, powinien niezwłocznie poinformować o tym pielęgniarkę lub lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Clastodron – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Clastodron w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Clastodron nie należy stosować w okresie ciąży, z wyjątkiem zagrażających życiu przypadków wysokiego stężenia wapnia we krwi.

Leku Clastodron nie wolno stosować podczas karmienia piersią.

Ulotka Clastodron – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Clastodron m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Produkt archiwalny – Brak w produkcji, Brak w obrocie

Cena - ile kosztuje Clastodron?

Cena Clastodron i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Clastodron.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Clastodron? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Wierzbownica drobnokwiatowa tabletki Colfarm (Opakowanie: 60 )Wierzbownica drobnokwiatowa tabletki Colfarm (Opakowanie: 60 ) jest suplementem diety, zawierającym wyciąg z wierzbownicy drobnokwiatowej, który wspiera pracę wątroby.

Preparat może być stosowany przez osoby borykające się z osłabioną sprawnością wątroby w wyniku oddziaływania substancji toksycznych na wątrobę.

Wyciąg z wierzbownicy drobnokwiatowej może być stosowany także przez osoby nadmiernie narażone na…

20.99 

Frontline vet. Spray (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

78.99 

Zastosowanie Eubos Haut Ruhe krem do twarzy dla dzieci (Opakowanie: 30 ml)Pielęgnacja suchej skóry dziecka przy zastosowaniu najnowszych rozwiązań z
zakresu medycyny. Preparaty EUBOS HAUT RUHE zostały opracowane przy
współpracy lekarzy dermatologów i przeznaczone są do pielęgnacji suchej
skóry dzieci i niemowląt od 6 miesiąca życia - zalecany także jako środek
wspomagający leczenie atopowego zapalenia skóry.Eubos Haut…

52.99 

Zastosowanie Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 )Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 ) jest lekiem stosowanym przy niedoborze witaminy B1. Może on wystąpić w przypadku skrajnie nieodpowiedniej diety, zbyt intensywnego odchudzania, dializy pozaustrojowej lub choroby alkoholowej.

Efekt działania Benfogamma 50 mg drażetki (Opakowanie: 100 )Benfogamma zawiera pochodną witaminy B1, która jest rozpuszczalna w tłuszczach. Dzięki temu jest dobrze wchłaniana do organizmu – w szczególności spoż…

49.99 

Roche-posay Anthelios Invisible Spray Lsf 30 (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

84.59 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief