CEFIXIME 200 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

REKLAMA

CEFIXIME 200 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) WSKAZANIA DO STOSOWANIA

Cefixime 200 należy do grupy leków o nazwie cefalosporyny, które stosuje się w leczeniu zakażeń.

Cefixime 200 stosuje się w leczeniu:
• zakażenia ucha środkowego;
• zakażenia zatok;
• zakażenia gardła;
• zakażenia wywołującego nagłe nasilenie się przewlekłego zapalenia oskrzeli;
• ciężkich zakażeń płuc (zapalenia płuc) nabytych poza szpitalem;
• zakażeń dróg moczowych.

REKLAMA

CEFIXIME 200 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) SKŁAD

Substancją czynną jest cefiksym. Każda tabletka powlekana zawiera 223,81 mg cefiksymu trójwodnego, co odpowiada 200 mg cefiksymu bezwodnego.

Tabletka zawiera także: wapnia wodorofosforan bezwodny, skrobię żelowaną, kukurydzianą, celulozę mikrokrystaliczną, krzemionkę koloidalną bezwodną, magnezu stearynian i otoczkę Opadry White (Y-1-7000).

Opadry White (Y-1-7000) zawiera hypromelozę 2910 5 cP, tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400.

CEFIXIME 200 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) DAWKOWANIE

Dawkowanie
Lekarz zdecyduje, jaka dawka leku Cefixime 200 jest właściwa i zaleci, jak długo należy stosować lek. Liczba tabletek leku Cefixime 200, którą należy stosować, zależy od stanu pacjenta. Należy postępować ściśle według zaleceń lekarza i nigdy nie zmieniać dawki samodzielnie. W razie wątpliwości związanych z dawką leku lub porą jego przyjmowania, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawka zwykle stosowana u dorosłych
Dawka stosowna zwykle u dorosłych, to jedna do dwóch tabletek leku Cefixime 200 na dobę. Jeśli pacjentowi przepisano dwie tabletki 200 mg leku Cefixime na dobę, można je podawać w dawce pojedynczej lub w dwóch dawkach podzielonych. Jeśli lekarz przepisał jedną dawkę na dobę, należy ja przyjmować co 24 godziny. Jeśli lekarz przepisał dwie dawki na dobę, należy je przyjmować co 12 godzin (wygodnie jest przyjmować pierwszą dawkę rano, a drugą wieczorem). Lek należy zawsze przyjmować o tej samej porze dnia.

REKLAMA

Osoby w podeszłym wieku
Dawki u osób w podeszłym wieku są takie same, jak u dorosłych, jeśli czynność nerek jest prawidłowa.

Młodzież w wieku 12 lat i starsza
Młodzieży w wieku 12 lat i starszej podaje się tę samą dawkę, co dorosłym.

Dzieci w wieku od 6 miesięcy do 11 lat
Dzieciom w wieku od 6 miesięcy do 11 lat należy podawać Cefixime raczej w postaci zawiesiny doustnej (płynu przyjmowanego doustnie) niż w postaci tabletek.

Dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy
Nie zaleca się stosowania leku Cefixime 200 u dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy.

PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przypadkowo zażyje zbyt wiele tabletek lub dziecko połknie tabletkę leku Cefixime 200, należy natychmiast skontaktować się z oddziałem ratunkowym najbliższego szpitala lub z lekarzem.

REKLAMA

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Cefixime 200 można przyjmować z jedzeniem lub bez. Tabletki należy połykać w całości, popijając szklanką wody.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży, może być w ciąży lub karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku. Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

CEFIXIME 200 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) ULOTKA LEKU

ULOTKA LEKU - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.

Brak ulotki w bazie.


REKLAMA

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.

Brak charakterystyki w bazie.


CEFIXIME 200 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CENA - REZERWACJA LEKU W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI - LISTA LEKÓW POWIĄZANYCH WG. SUBSTANCJI CZYNNEJ

CEFIXIME 200 (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) OPINIE PACJENTÓW / FORUM - OCENA

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach. Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami. Możesz także dokonać oceny leku lub innego produktu przyznając gwiazdki w systemie od 1 do 10.

12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

1 KOMENTARZ

  1. Dzięki leku Cefiksym nie muszę martwić się upławami i nieregularnymi miesiączkami. Nawet nie przypuszczałabym, że złapałam rzeżączkę. Na szczęście moja ginekolog to wychwyciła. Nie sądziłam, że infekcja daje takie niepozorne objawy. Zadziałał i na tym zależało mi najbardziej. Nie sądziłam jednak, że po zażyciu będę miała tak paskudny ból głowy. Jeżeli ktoś jest wrażliwy, może odczuć, że zażył lek.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here