Konsultacja merytoryczna:

Co-Tensinor

Co-Tensinor zawiera dwie substancje czynne, peryndopryl i indapamid. Jest to lek przeciwnadciśnieniowy, stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia tętniczego (nadciśnienia). Peryndopryl należy do grupy leków zwanych inhibitorami enzymu konwertującego angiotensynę (ACE), które rozszerzają naczynia krwionośne, co ułatwia sercu przepompowywanie krwi. Indapamid jest lekiem moczopędnym, to znaczy lekiem, który zwiększa ilość moczu wytwarzanego w nerkach. Te dwie substancje czynne leku współdziałają w obniżaniu i kontrolowaniu ciśnienia tętniczego.

Jaki jest skład Co-Tensinor, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: peryndopryl z argininą i indapamid.
Jedna tabletka zawiera 2,5 mg peryndoprylu z argininą i 0,625 mg indapamidu.

Ponadto lek zawiera:
Rdzeń tabletki:
Krzemionka koloidalna hydrofobowa, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, maltodekstryna, powidon (K 30), karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A).
Otoczka tabletki (Opadry AMB White OY-B-28920):
Lecytyna (sojowa), alkohol poliwinylowy częściowo zhydrolizowany, talk, tytanu dwutlenek (E171), guma ksantan.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Co-Tensinor – jak stosować ten lek?

Zwykle stosowana dawka jest to 1 tabletka raz dziennie. W przypadku chorób nerek lekarz może zwiększyć dawkę do 2 tabletek dziennie lub zalecić zmianę dawkowania. Tabletkę należy połykać popijając ją wodą, najlepiej rano, przed posiłkiem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do szpitala na ostry dyżur. Objawem przedawkowania jest obniżenie ciśnienia tętniczego. Jeśli dojdzie do znacznego spadku ciśnienia tętniczego (objawy takie jak zawroty głowy i omdlenie), pomóc może przyjęcie pozycji leżącej z uniesionymi nogami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Co-Tensinor – czy mogę spożywać alkohol?

Zaleca się stosowanie leku Co-Tensinor przed posiłkiem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Co-Tensinor w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety, które sądzą, że są w ciąży (lub mogą zajść w ciążę) muszą powiedzieć o tym lekarzowi. Lekarz zaleci przerwanie przyjmowania leku Co-Tensinor przed zajściem w ciążę lub natychmiast po stwierdzeniu ciąży i poleci stosowanie innego leku zamiast leku Co-Tensinor. Lek Co-Tensinor nie jest zalecany we wczesnej ciąży a powyżej 3. miesiąca ciąży nie wolno go przyjmować, gdyż jeśli będzie przyjmowany po 3. miesiącu ciąży może poważnie zaszkodzić dziecku.

Nie należy stosować leku Co-Tensinor w okresie karmienia piersią. Kobiety, które karmią piersią lub zamierzają karmić piersią powinny jak najszybciej powiedzieć o tym lekarzowi.

Ulotka Co-Tensinor – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Co-Tensinor, 2,5 mg + 0,625 mg, tabletki powlekane (Peryndopryl z Argininą + Indapamid)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 68.20 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Co-Tensinor m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Co-Tensinor, 2,5 mg + 0,625 mg, tabletki powlekane (Peryndopryl z Argininą + Indapamid)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 152.37 KB

Cena - ile kosztuje Co-Tensinor?

Cena Co-Tensinor i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Co-Tensinor.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Co-Tensinor? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Floradix Detox Bio płyn (Opakowanie: 250 ml)Floradix Detox Bio płyn (Opakowanie: 250 ml) to suplement diety przygotowany na bazie składników pochodzących z upraw ekologicznych, przeznaczony do stosowania w celu wspierania naturalnych procesów detoksykacji organizmu. Zawiera karczoch, ostropest i mniszek lekarski, które wspomagają oczyszczanie oraz pokrzywę, która dodatkowo reguluje pracę układu moczowego. Preparat zawiera także witaminę C z aceroli, która…

54.29 

Zastosowanie Eubos Diabetes krem do stóp (Opakowanie: 100 ml)Eubos Diabetes krem do stóp (Opakowanie: 100 ml) jest aktywnym kremem specjalnie przeznaczonym dla diabetyków. Zapewnia skórze długotrwałe nawilżenie oraz wzmacnia jej naturalną barierę ochronną.
Eubos Diabetes krem do stóp (Opakowanie: 100 ml) jest idealnym produktem do codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej oraz podrażnionej stóp i nóg. Efekt działania Eubos…

53.99 

Zastosowanie SmectaGo (Opakowanie: 12 )SmectaGo (Opakowanie: 12 ) to produkt leczniczy w formie gotowej do spożycia zawiesiny doustnej w przebiegu ostrej biegunki u osób dorosłych i dzieci powyżej 8. roku życia.
Stosowanie preparatu przeznaczone jest dla osób dorosłych lub dzieci doświadczających problemów z występowaniem ostrej biegunki.
Produkt zalecany jest do przyjmowania także w przypadku konieczności wzmocnienia przewodu pokarmowego w przebiegu biegunki.
Efekt…

20.14 

Zastosowanie Aleric Deslo Active tabletki (Opakowanie: 10 )Aleric Deslo Active tabletki (Opakowanie: 10 ) to lek o działaniu przeciwalergicznym wykazujące działanie łagodzące objawy alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Preparat przyczynia się do ograniczenia występowania nadmiernej wydzieliny z nosa.
Lek przeznaczony jest do przyjmowania przez osoby borykające się z alergicznym stanem zapalnym błony śluzowej nosa.
Produkt może być przyjmowany także w przypadku występowania…

15.75 

Zastosowanie Vichy Homme Hydra Mag C żel pod prysznic (Opakowanie: 200 ml)Vichy Homme Hydra Mag C żel pod prysznic (Opakowanie: 200 ml) to kosmetyk dla prawdziwych mężczyzn z nienaganną klasą – takich jak Ty! Żel doskonale nadaje się do codziennej, intensywnej pielęgnacji skóry. Produkt został przetestowany na skórze wrażliwej pod kontrolą dermatologiczną, z pozytywnymi efektami.
Unikalna formuła nie zawiera zwykłego mydła, które w…

49.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief