Konsultacja merytoryczna:

Cetoglitazone

Cetoglitazone zawiera pioglitazon. Jest on lekiem przeciwcukrzycowym stosowanym w leczeniu cukrzycy typu 2. (insulinoniezależnej). Ten typ cukrzycy zazwyczaj rozwija się u ludzi dorosłych.

Cetoglitazone pomaga kontrolować stężenie cukru (glukozy) we krwi u osób chorych na cukrzycę typu 2., pomagając w lepszym wykorzystaniu wytwarzanej przez organizm insuliny. Po 3-6 miesiącach od rozpoczęcia stosowania Cetaglitazone lekarz sprawdzi, czy lek działa.

Cetoglitazone można stosować jako jedyny lek lub jednocześnie z metforminą i (lub) z lekami z grupy pochodnych sulfonylomocznika, które są także doustnymi lekami przeciwcukrzycowymi.

Cetoglitazone można również stosować w leczeniu skojarzonym z insuliną.

Jaki jest skład Cetoglitazone, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest pioglitazon. Każda tabletka zawiera 15 mg, 30 mg lub 45 mg pioglitazonu (w postaci chlorowodorku).

Inne składniki leku to: laktoza jednowodna, hydroksypropyloceluloza, karmeloza wapniowa oraz magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Cetoglitazone – jak stosować ten lek?

Tabletki 15 mg: Należy przyjmować jedną tabletkę zawierającą 15 mg pioglitazonu raz na dobę.
Tabletki 30 mg: Należy przyjmować jedną tabletkę zawierającą 30 mg pioglitazonu raz na dobę.
Tabletki 45 mg: Należy przyjmować jedną tabletkę zawierającą 45 mg pioglitazonu raz na dobę.

Jeżeli to będzie konieczne, lekarz może zalecić stosowanie innej dawki. W przypadku wrażenia, że działanie leku Cetoglitazone jest za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Lek Cetoglitazone można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku.

Jeżeli lek Cetoglitazone jest stosowany jednocześnie z innymi lekami przeciwcukrzycowymi (np. insuliną, chlorpropamidem, glibenklamidem, gliklazydem lub tolbutamidem), lekarz zadecyduje, czy konieczne jest zmniejszenie dawki tych leków.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli przez przypadek pacjent zażyje zbyt wiele tabletek leku, lub jeżeli inna osoba lub dziecko przyjęło lek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Stężenie cukru we krwi może gwałtownie zmniejszyć się do wartości mniejszych od prawidłowych i można je zwiększyć przyjmując cukier. Zaleca się, aby pacjent miał przy sobie kostki cukru, cukierki, ciastka lub słodki sok owocowy.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cetoglitazone – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Tabletki należy połykać popijając szklanką wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cetoglitazone w okresie ciąży i karmienia piersią?

Należy powiedzieć lekarzowi, jeżeli
– pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży, lub planuje zajście w ciążę
– pacjentka karmi piersią lub planuje karmienie piersią dziecka.

Lekarz zaleci odstawienie leku.

Ulotka Cetoglitazone – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cetoglitazone m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Cetoglitazone, 15 mg, 30 mg, 45 mg, tabletki

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 127.86 KB

Cena - ile kosztuje Cetoglitazone?

Cena Cetoglitazone i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cetoglitazone.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cetoglitazone? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Bioderma Atoderm Pp balsam zmiękczający (Opakowanie: 200 ml)Bioderma Atoderm Pp balsam zmiękczający (Opakowanie: 200 ml) to zmiękczający balsam do skóry bardzo suchej i atopowej. Łagodzi chroniczne swędzenie i uczucie napiętości. Zmniejsza łuszczenie się naskórka i dostarcza niezbędnych witamin i minerałów do warstwy skóry wewnętrznej.
Efekt działania Bioderma Atoderm Pp balsam zmiękczający (Opakowanie: 200…

61.99 

Bort Stabilo Epicondylitis Spange 1 grau (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

130.99 

Toepfer Babycare Shampoo (Opakowanie: 200 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

27.99 

Krople walerianowe (Opakowanie: 35 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

3.97 

Compressana Hydro Lotion 200 ml (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

70.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief